Купання у Ворсклі заборонено, але чому про це ніхто не знає?

10 августа 2011 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 11 коммент. |

КУПАННЯ ЗАБОРОНЕНО З початку купального сезону в Україні втопилося більше шестисот осіб, із них 84 – діти. Слава Богу, цьогоріч купання у водоймах не призвело до трагічних випадків з нашими земляками. Але, як не прикро, пляжного травматизму вистачає. Медики уже зафіксували до десяти випадків безпечного поводження на воді, що стали причиною серйозних розладів здоров’я, а найтяжче постраждав підліток із села Сонячного, у якого пошкодження хребта.

Люди гинуть і зазнають травм через те, що купаються в непризначених для цього місцях, на несертифікованих пляжах, через власну необачність і алкоголь. За повідомленням в.о. головного державного санітарного лікаря Ярослави Давидової, в Охтирському районі для рекреаційного призначення і купання може використовуватись лише Ворскла. Інші водоймища рятувально – водолазною службою не обстежувалися і вода з них на безпечність та відповідальність гігієнічним нормативам не досліджується.

Яке б море не було, максимум що може дозволити собі для відпочинку середньостатистична охтирська сімя – сім- десять днів. А в основному в спекотні літні вихідні нам дарує свою прохолоду Ворскла. Та паспорти на пляжі мають лише дитячий табір відпочинку «Космос», бази відпочинку «Славна», «Нафтовик» у с. Доброславівка , «Буровик», Зелена діброва» у с. Климентове, ТОВ «Аюрверда Сосновий СПА – Курорт» у Буймерівці. Решта пляжів, здавна облюбованих Охтирчанами, являються стихійними, хоч і визнаними місцями, придатними для купання. Справа у тому, що райдержадміністрації, якій територіально належить прибережна зона, не вигідно займатися благоустроєм місць, де зазвичай купаються міські жителі. Бо для цього потрібно організувати рятувальний пост, установити урни для сміття і регулярно вивозити його, а також розмістити таблички і стенди з правилами поведінки на воді. І щоб цього не робити, адміністрації вигідно заплющити очі на місця масового відпочинку, тим більше, що навряд чи прийдуть сюди купатися жителі Чупахівки чи Високого. Дивує інше: чому в такому разі керівництво району, як собака на сіні, тримається за ці землі і не віддає їх в оренду міській раді чи приватній структурі, адже відомо, що такі наміри були озвучені ще у минулому році.

Занепокоєння станом води у Ворсклі у охтирчан викликали повідомлення санепідемслужби Полтавської області про те, що у водоймі вміст кишкової палички, яка є збудником багатьох інфекційних хвороб, в тому числі гепатиту А, лептоспірозу, перевищує всі норми. В окремих випадках кількість лактопозитивної кишкової палички перевищує норму в десятки разів. Тому лікарі категорично не рекомендують купатися у Ворсклі. Яка ситуація в Охтирці?

Ярослава Юріївна Давидова надала нам інформацію, яка просто шокувала: «Контроль за станом води в р. Ворскла в літній період робиться щотижня. У зв’язку з підвищенням бактеріального забруднення води, причиною якого стали тепла погода і дощі, з 14 липня держсаннаглядом району винесено постанову про заборону використання р. Ворскла для організації масового купання людей, яку доведено до відома райдержадміністрації.»

Чи хтось із охтирчан знає про це?

Чи хто бачив на пляжах таблички з попередженням про небезпеку купання? Райдержадміністрація не вважає своїм обов’язком попередити охтирчан про висновки сан нагляду і тим самим наражає людей на ризик небезпечного захворювання. Так і буде продовжуватись, якщо район врешті – решт на визначиться: або сам даватиме лад пляжам, або здасть їх в оренду.

Л.Меркульцева

Газета “Роксолана-макси” № 32 от 11.08.2011

 

 Комментарии (11)

 

 1. Вероника пишет:

  Дмитрий, сайт райгоссадминистрации читаю регулярно, и не одна я это делаю. На одну санстанцию наседать смысла нет, у них в обязанностях нет писать таблички, Гетьманский парк таблички с автографами понаделали, а вот разъяснительную работу, профилактику не проводят. Земли забрать это одно, а быть на них полноценным хозяином не могут. Вот вся соль.

 2. Дмитрий пишет:

  Полностью согласен с Вероникой! Кто читает сайт райгосадминистрации? Единицы! В таких случаях нужно устанавливать таблички “Купаться запрещено”, но в санстанции поленились это сделать. В ахтырской СЭС – одни лодыри!

 3. Сергій Кужель пишет:

  Де відповідь на мій запит?

  Чому порушуєте Закондавство України?

 4. гость пишет:

  ну и почему так до сих пор ничего новенького? почему не пишем? не обсуждаем? или уже купальный сезон заканчивается? буря в стакане воды

 5. Сергій Кужель пишет:

  Головному редактору Всеукраїнської газети «Роксолана-максі».

  Запит на інформацію

  На веб-сайті Всеукраїнської газети «Роксолана-максі» (roxolana.com.ua) від 10.08.2011 та газеті від 11.08.2011 №32 надрукована стаття: Купання у Ворсклі заборонено, але чому про це ніхто не знає?
  Під час обговорення статті, учасники цього процесу, зверталися з запитаннями до автора статті (до вас – Л. Меркульцева!) на які ви не відповіли чи не маєте наміру відповідати.
  Керуючись Законами України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформацію» прошу надати інформацію на поставлені запитання в коментарях до вищевказаної статті.

  Відповідь надайте у визначений законом термін, розмістивши в коментарях після вище вказаної статті на веб-сайті Всеукраїнської газети «Роксолана-максі».

  15.08.2011 року Сергій Кужель

 6. Рита пишет:

  Ну, про що я говорила, людей повідомили, роботу провели, а ви бучу підняли ого-го!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Гость пишет:

  На сайте райгосадминистрации

  Про тимчасову заборону купання

  Відповідно до постанови Охтирської районної санітарно-епідеміологічної станції від 14.07.2011 №78 у зв’язку з тим, що річкова вода з річки Ворскла відібрана в районі села Доброславівка, по фізико-хімічним показникам не відповідає вимогам державних санітарних правил, що визначають склад та властивості води водних об’єктів культурно-побутового використання, тимчасово заборонено купання в місцях масового відпочинку річки Ворскла в районі села Доброславівка до одержання лабораторних результатів, що засвідчать відповідність річкової води вимогам держсанправил.

  Не верите зайдите на по адресу, а там есть и дата!

  http://www.rda.okhtyrka.net/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=32&Itemid=106&limit=9&limitstart=9

 8. Вероника пишет:

  а действительно, санстанция припис написала, постанову сложила, а до непосредственных исполнителей не довела. Чудеса, руки умыли, дело сделали или просто поставили птичку в графе “сделано”. а все грехи на райгоссадминистрацию падают, как всё интересненько получается. Ребята вы сначала разберитесь, ато будет как в том анегдоте про кандидата – “попробуй докажи что у тебя сын…”

 9. Андрей пишет:

  На сколько я знаю это теоритория Гетьманского Национального Парка, а причем здесь райгосадминистрация?

  Обясните?

 10. Гость пишет:

  Насколько я знаю, почти вся территория прибрежная, лес, луга являются территорией Гетманского парка, почему Вы о них ничего не пишете. А то получается земли отхватили, а работать не хотят. Пускай же они и поставят таблички.

 11. Рита пишет:

  взагалі не розумію у чому проблема, чи наших людей зупиниш повідомленням в газеті чи по радіо про заборону купання. скільки повсюду кричать про пожежну небезпеку. І що, хтось на це реагує-шашлик в лісі найулюбленіший відпочинок 90% охтирчан. а скільки говорили по радіо про заборону купання в небезпечних місцях чи в нетверезому стані. і що ми перестали це робити??? смішно. навіть якщо на кожному дереві чи камінчику повісять табличку з поперердженням про заборону, про шкоду здоров’ю – в кращому випадку її просто не чипатимуть, в гіршому зірвуть і викинуть в ту ж саму річку.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: