Перше вересня не відміняється, проте школи до навчального року готові не повністю

5 сентября 2011 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев |

Валентина Устинова Такий висновок зробила комісія по перевірці готовності закладів освіти до роботи в 2011-2012 навчальному році. Які саме недоробки були виявлені, розповідає заступник міського голови Валентина Устинова:

- Можна відмітити чотири основних напрямки, за якими визначався ступінь готовності навчальних установ до прийняття дітей Першого вересня.

Перший – неналежна організація підготовки. На початок навчального року кабінети інформатики шкіл №1,3,4,5,8,11 та гімназії не мають дозволу санепідемстанції на відновлення роботи. Така ситуація склалася внаслідок того, що комп’ютерна техніка для цих класів придбавалася ще у 2007 році без відповідних документів, підтверджуючих їх якість і безпеку. За цей період відділ освіти не вчинив ніяких заходів щодо витребування даних документів від постачальників. Хоча, згідно з Законом України «про захист прав споживачів» продавець зобов’язаний був передати продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію, на вимогу споживача надати і документи, які підтверджують її якість. Відділ освіти не звертався до постачальника комп’ютерної техніки з вимогою надати відповідні документи.

Другий – неналежна організація проведення поточного та капітального ремонту приміщення гімназії. Цього літа в одному з старих корпусів навчального закладу проводилась реконструкція двох кімнат за відсутності будь-якої проектної документації. Шляхом знесення стін з двох класів був зроблений один без будівельно-архітектурної експертизи, що створило небезпеку можливого обвалу стелі. Головний державний інспектор ДАБК у Сумській області Скорняков Я.В. склав відповідний акт. Адміністрація гімназії, не беручи на себе відповідальність за подальшу експлуатацію даного приміщення, яке представляє реальну загрозу життю та здоров’ю дітей, прийняла рішення не використовувати його у навчально-виховному процесі. Це також означає, що марно були потрачені батьківські кошти, за рахунок яких проводився ремонт.

Третій – незабезпечення контролю за дотриманням правил протипожежної безпеки і санітарного режиму в навчальних закладах. Відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності райвідділу Управління МНС України в сумській області констатує, що численні порушення вимог пожежної безпеки виявлені в школах №1,2,3,4,5,6,8,9,11, вечірній школі, ДНЗ «Орлятко», «Ластівка», «Берізка», «Росинка», «Казка», «Калинка», «Струмочок», «Теремок», «Сонечко», в станції юних техніків, ОМЦДЮТ, ДЮСШ, спортивному залі «Гарт». І така ситуація повторюється з року в рік. За результатами перевірки складено відповідні акти і приписи на негайне усунення порушень вимог пожежної безпеки.

Четвертий – незабезпечення економного та раціонального використання бюджетних коштів. Постановою санепідемстанції ще у 2009 році припинено роботу виробничих майстерень у школі №6. порушення санітарних норм, які стали підставою винесення даної постанови, не усунуті й до цього часу: дах протікає, стеля відсиріла, штукатурка відпадає, підлога не покрита деревом. Тому ця будівля не використовується в навчальному процесі. Проте опалюється і за використану тепло енергію перераховано 20415,98 грн. У комісії виникло питання щодо доцільності подальшого утримання такої занедбаної споруди.

З усього видно, що міський відділ освіти не впорався з координацією діяльності навчальних закладів щодо підготовки до роботи в новому навчальному році. Недоробки доведеться виправляти, щоб діти малі безпечні умови перебування в школах і дитсадках. Але 1 вересня, як завжди, шкільні двері будуть привітно відчинені.

Газета “Роксолана-макси” № 35 от 1.09.2012

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: