Від сесії до сесії – стає не дуже весело

29 декабря 2011 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 1 комментарий |

P122074811 сесія шостого скликання Охтирської районної ради відбулась 20 грудня 2011 року.

Традиційно голова райради звітує перед громадськістю про свою роботу. Відзначаючи свої досягнення С.Б.Кірічко зокрема вказав на те, що в грудні підписано меморандум про благодійну допомогу в сумі 300 тисяч гривень, першочерговість використання вирішуватимуть депутати. Серед позитивних моментів Сергій Борисович назвав також будівництво водогонів, очищення колодязів, зупинення вирубки лісу в с. Лутище, придбання автобусів для Височанської, Олешнянської та Комишанської шкіл.

У зв’язку з оптимізацією навчальних закладів були ліквідовані Бакирівська, Качанівська та Горяйстівська школи. Під час прийняття даного рішення враховувалась думка батьків, озвучена на сходках, та рішення фахівців. Проте з цим твердженням не погодився депутат С.А.Гавриленко: «Найбільшим недоліком в роботі керівництва радою бачу певну пасивність у відстоюванні своєї позиції у відносинах з районною адміністрацією. Найбільш характерним прикладом цьому є закриття Горяйстівської школи. Ми мало того,що не дослухались думки 118 жителів територіальної громади, а й допустили до того, що наше з вами рішення було ухвалене майже через три місяці після припинення функціонування школи.»

Крім того він наголосив про необхідність адміністративно-територіальної реформи, оскільки в районі мають перспективу тільки 5-7 сіл, жителі інших з метою доступу до належної інфраструктури вимушені будуть переїжджати у великі села або в місто. Адже останні заклади, які нагадують про цивілізацію, закривають, а школи, медпункти, будинки культури, потребують негайного ремонту. Проте з програми соціально-економічного розвитку виключені заходи стосовно капітального ремонту навчально-виховних комплексів с.Литовка, Високого, Лутищ, а також Хухрянської, Сонячненської, Малопавлівської, Чернеччинської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Виключені також питання реконструкції опалювальних систем навчальних закладів сіл Рибальське, Олешня, Куземин. З програми прибрали також пункти про ремонт закладів культури сіл Бугрувате, Гнилиця, Олешня, Українка. Районний будинок культури теж залишився без капітального ремонту в 2011 році. От так з року в рік ці проблеми вносяться до програми, а в кінці терміну виключаються. Коштів завжди не вистачає.

Реорганізація торкнулась медичних закладів і бібліотек. Сесія прийняла рішення об’єднати Буднянський та Староіванівські фельдшерські пункти та створити Староіванівський фельдшерсько-акушерський пункт.

На сесії прийнято рішення про реорганізацію бібліотечної мережі комунального закладу шляхом переведення Куземинської-1 бібліотеки-філії в бібліотечний пункт Куземина, Оленинської бібліотеки-філії в бібліотечний пункт Чупахівки, Новопостроєнської бібліотеки-філії в Лантратівку, Карпилівської бібліотеки-філії в Комишанську, Жовтневської – у Малопавлівську.

Депутати проголосували за припинення діяльності Бакирівської, Литовської, Лутищенської, Ясенівської, Гнилицької, Сосонської, Михайленківської бібліотек-філій, а бібліотечне обслуговування здійснювати за допомогою пересувної мобільної бібліотеки.

Як наслідок реорганізацій зростає і кількість безробітних. За інформацією начальника управління праці та соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації В.М.Павлюка, прогнозується, що у 2012-2014 роках з питань працевлаштування до Охтирського міськрайонного центру зайнятості може звернутись: в 2012 році – 825 осіб, в 2013 році – 845 осіб та 2014 – 855 осіб із числа незайнятого населення. Людей звертатиметься все більше, а працевлаштовуватиметься все менше.

Якщо так і далі продовжуватиметься, то за освітою і медичною допомогою жителям сіл доведеться їхати до Охтирки. Та й доїхати не всім вдасться, бо підвіз до деяких сіл відбувається нерегулярно через відсутність доріг з твердим покриттям. Депутатами подано запити щодо транспортного сполучення Охтирка – Рубани та Охтирка – Кудряве. І хоча це питання поставили на контроль, невідомо, коли автобуси підуть до цих населених пунктів. Адже на Рубани вже кілька місяців обіцяють пустити маршрутку, проте далі обіцянок справа не йде. Залишається тільки сподіватись, що проблеми 2011 вирішаться у 2012. Однак для цього потрібно бути дуже великим оптимістом.

На сесії побувала Олена Кобилко

 Комментарии (1)

 

  1. Кирилл пишет:

    Вот интересно, а что Морстовой уже в президиуме райсовета?
    Каким образом туда попали все сидящие за столом?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: