Започатковуємо в Охтирці нові традиції

17 февраля 2012 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев |

Надія КисличенкоНеможливо уявити народ без традицій і звичаїв, без спілкування і розваг. Охтирка багата на таланти і її культурне життя завжди на високому рівні. Про те, що чекає нас у 2012 році розповіла начальник відділу культури і туризму Охтирської міської ради Надія Василівна Кисличенко

Які культурні заходи чекають охтирчан найближчим часом?

Програма заходів досить насичена. 15 лютого відбудеться мітинг біля памятника афганцям, на честь воїнів інтернаціоналістів. 16 лютого у Районному будинку культури буде звіт про підсумки 2011 року. 23 лютого у військовій частині – проходитиме святковий концерт присвячений Дню захисника Вітчизни. 25 лютого запрошуємо всіх на проводи зими до «Кнєжі». На березень заплановано тижні дитячого читання і дитячої музики, конкурсна програма «Міні-принцеса Охтирки 2012», фестиваль бандурного мистецтва «Під срібний дзвін бандур». До речі, цей захід спочатку був шкільним, а ось уже третій рік має статус міського і плануємо вийти на обласний рівень.

Говорять, що в Охтирці буде започаткований фестиваль, якого ще досі не було в місті.

- Перше травня в Охтирці проходить як День пива. Керівництво пивоварного заводу підтримало ідею про необхідність проведення оригінального незвичайного фестивалю. Спочатку пропонували організувати щось на зразок німецького Октобер-фест – під назвою Травень- фест. Проте у зв’язку із забороною реклами алкогольних напоїв вирішили створити свято без реклами пива, але з пропагандою товарів виробництва місцевого заводу. Виконуючий обов’язки голови міської ради Олександр Цілуйко, порадившись з працівниками культури, запропонував організувати фестиваль дитячої та юнацької творчості «Живчик». Плани у нас далекоглядні, хочеться, щоб це свято стало традицією і мало масштаби обласного або навіть Всеукраїнського. Святкова хода від площі Соборної до площі Леніна продовжиться виступами найкращих самодіяльних колективів на великій сцені. Але більш детальними планами ми поділимося трохи згодом, коли узгодимо всі оргмоменти. В кожному місті є свій фестиваль, а Охтирка заслуговує на те, щоб в ній народжувалися й розвивалися гарні і добрі традиції .

Фінансування культури в цьому році достатнє?

-З міського бюджету в цьому році для культури виділено більше мільйона гривень, крім того з області обіцяють додати 500 тисяч. Звичайно, це непогана сума, проте, враховуючи, що майже всі заклади культури потребують капітального ремонту треба набагато більше.

За минулий рік відремонтували кілька закладів культури. У 2012 році «Кнєжу» врешті відремонтують

-Ми так задоволені тим, що врешті полагодили покрівлю в трьох закладах культури, тепер не треба підставляти тазики по всій будівлі під час дощу. Крім того, капітальний ремонт хореографічного відділення дитячої музичної школи– справжня подія. Після вбогого приміщення діти тепер займаються у людських умовах. Ми вдячні нашій владі за те, що нарешті звернули увагу на культуру і створюються належні умови для роботи творчих людей. Болить серце за те у якому занехаяному стані «Кнєжа». Заходи ми змушені проводити у Малому залі або в інших дозвіллєвих об’єктах. І соромно за те, що в місті немає пристойного центру дозвілля. Щоб зробити повний капітальний ремонт, необхідна велика сума. Будемо сподіватися, що у рамках програми «Нова Сумщина 2015» заклад все таки набуде належної форми. Плануємо відремонтувати сцену, придбати нові крісла, підрихтувати фасад і сходи.

У Тростянці відкрили 3D кінотеатр. В Охтирці не планується створення чогось подібного?

- Звичайно, це було б непогано, проте потребує значних капіталовкладень. Перш за все необхідно відремонтувати зал, щоб людям приємно було прийти, сісти у зручне крісло, почувати себе комфортно і насолоджуватися фільмом. Поки що у нас немає змоги забезпечити людям належний відпочинок.

Бажаємо Вам терпіння творчих успіхів і здійснення всіх намічених планів.

Газета “Роксолана-макси” № 7 от 15.02.2012 года

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: