Обпікшись на молоці, позбуваються корови

21 февраля 2012 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 2 коммент. |

ГадячсирШирокий резонанс у сільського населення викликала інформація Охтирського міжрайонного прокурора Максима Мостового щодо порушеної справи стосовно двох громадянок, які з метою привласнення грошових коштів, отриманих від ЗАТ «Гадячсир» для виплати дотацій товаровиробникам Охтирського та Тростянецького районів Сумської області, Котелевського району Полтавської області, особисто з корисливих мотивів, шляхом зловживання службовим становищем, виготовили відомості про виплату дотацій жителям сіл, підробивши їх підписи, що повинні свідчити про отримання грошових коштів у сумі 167,2 тис. грн. Указані гроші обвинувачені отримали готівкою у бухгалтерії ЗАТ «Гадячсир» та використали на власні потреби. На даний час по даній кримінальній справі триває судове слідство.

Як вияснилося, махінатори не тільки привласнили державну дотацію більш ніж двохсот власників корів, але й заборгували декому за молоко досить солідні гроші.

Жителька селища Чупахівка Лідія Федорівна Пустовіт – одна з постраждалих від шахраїв, тепер добивається повернення боргу через суд. Вона особисто завітала до нас в редакцію і розповіла наступне:

- В селі без корови вижити не можливо. Я тримала і по три, і по дві, а зараз уже і одна корівчина більше клопоту приносить, ніж прибутку. Постійно молоко здавала одним і тим же закупівельникам – приватним підприємцям Наталії та Валентині. Розраховувалися вони вчасно, довіряли ми їм. А як криза настала, то в 2010 році почали затримувати оплату спочатку на кілька днів, а потім рахунок пішов на місяці. Таким чином вони заборгували мені 2025 гривень. Тоді я припинила здавати молоко, якого щодня виходило по 70-90 літрів. Частину боргу мені повернули, а тисячу гривень пообіцяли віддати днів через три. Було це влітку у 2010 році. Разів десять їздили до них в контору, що знаходилася в Охтирці на території «Сільгосптехніки», зверталася в управління сільського господарства, писала і була на особистому прийомі в голови райдержадміністрації, заявляла в міліцію, поки на цю справу нарешті звернули увагу.

Коли почалося розслідування, в Чупахівку приїхала оперативна бригада відділу міліції, зібрала сходку здавачів молока і показала відомості, за якими більш ніж 50 селян отримали державну дотацію за реалізоване молоко. Ніхто з нас зроду про таке не чув, не знав і ніяких коштів за це не отримував. А суми виходили чималенькі. Тоді я разом з іншими обдуреними власниками корів звернулися до суду. Судове слідство триває й досі, а обвинувачені відмовляються від наших претензій.

Від редакції:

Протягом останніх 10-15 ти років мешканці сіл реалізують продукти харчування, отримані від власних господарств. Молоко та м’ясо продають здебільшого за місцем проживання приватним підприємцям, які самі переробляють їх або ж здають на переробні підприємства. Держава в свою чергу, напевно з метою стимулювати прагнення громадян працювати й надалі, виділяє кошти на дотації, передбачені постановами Кабінету міністрів України. Постанови видавалися практично щороку, скасовуючи попередні, однак їх зміст зводився до одного – надати виробникам кошти для їх підтримки.

На теперішній час діє Постанова КМУ від 2 березня 2011 р. N 181 «Про затвердження розмірів виплат для надання державної підтримки галузі тваринництва на 2011 рік» Постанова передбачає розміри виплат – бюджетна дотація за реалізоване молоко:

- сільськогосподарським підприємствам – 0,35 гривні за 1 кілограм у перерахунку на базисну жирність,

- фізичним особам – 0,3 гривні за 1 кілограм у перерахунку на базисну жирність.

Бюджетна дотація за вирощені та продані на забій і переробку переробним підприємствам:

- молодняк великої рогатої худоби -1,5 гривні за 1 кілограм живої ваги,

- свині (крім свиноматок і кнурів) – 1 гривня за 1 кілограм живої ваги.

Часткове відшкодування витрат фізичним особам (населенню) за закупівлю нової установки індивідуального доїння непередбачене в межах фактичних витрат, але не більш як 5000 гривень за одиницю.

На жаль не всі мешканці села знають про передбачену законом державну допомогу – дотацію, і цим користуються ті, хто скуповує молоко. З громадянами розраховуються не завжди чесно та в повному обсязі, але все ж розраховуються. Але про дотаційні кошти, які вони отримують від держави через переробні підприємства, виробникам молока чи м’яса не говорять і кошти привласнюють.

На даний час Охтирським міськрайонним судом розглядається кримінальна справа, порушена саме відносно таких осіб, які привласнили кошти, виплачені державою за здане молоко. Підсудні складали фіктивні документи, які нібито підтверджували отримання гроші громадянами, і таким чином привласнювали кошти протягом кількох років і лише в 2010 році, після декількох скарг, справа була порушена. В той же час для людини, коштами якої заволоділи підсудні, не зрозуміло, чому досудовим слідством прийнято рішення, що збитки заподіяні державі, а не громадянам. Переробні підприємства отримали молоко, отримали від держави дотаційні кошти для розрахунку з виробниками сільгосппродукції, але селяни цих коштів не отримали. Тобто, фактично держава не забезпечила розрахунок з виробниками, отримання ними дотаційних коштів. У зв’язку з цим залишається не зрозумілим питання, коли ж розрахуються з селянами за молоко, виплатять дотаційні кошти? Якщо зловмисники заволоділи коштами держави, то виходить держава не розрахувалася з людьми, які виробили та реалізували молоко. Слідством та судом на теперішній час це питання не з’ясоване.

На жаль, селян дурять і сьогодні. Як свідчать телефонні дзвінки із села Рибальського, Кузьмина молоко закуповується вже 2 грн. В той же час облдержадміністрація заявила, що не допустить зниження ціни на молоко менше рівня в 2 грн. 30 коп. До речі, саме така сума стоїть у звітних зведеннях Охтирського району до ОДА.

Газета “Роксолана-макси” № 8 от 22.02.2012 року

 

№ 8 від 22.02.2012 року

 Комментарии (2)

 

  1. Екатерина пишет:

    Подскажите пожалуйста, к кому можно обратиться, если не выплачена дотация за корову.

  2. Олег пишет:

    А Вы что не знали про дотации для вас это новость

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: