Виборча кампанія з виборів депутатів до Верховної Ради почалася 30 липня

2 августа 2012 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев |

начатаяЦе передбачено орієнтовним календарним планом з підготовки й проведення виборів 28 жовтня, що оприлюднений на сайті ЦВК

Згідно з законом про вибори, вибори проводяться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою – по 225 депутатів у загальнодержавному багатомандатному округу за партійними списками і в одномандатних округах.

Висування кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах почнеться з ЗО липня й завершиться 9 серпня. Кандидати в мажоритарних округах можуть висуватися партіями або шляхом самовисування.

На відміну від всіх попередніх парламентських виборів реєструвати кандидатів, що балотуються за мажоритаркою, буде ЦВК, а не окружні виборчі комісії.

Документи для реєстрації як партійних списків, так і кандидатів у мажоритарних округах, повинні бути подані до ЦВК не пізніше 13 серпня, після чого ЦВК не пізніше, ніж на п’ятий день має ухвалити рішення щодо реєстрації або відмові в реєстрації.

Ще два дні приділяється на виправлення помилок і неточностей у документах, поданих для реєстрації кандидатів. Таким чином, реєстрація кандидатів у депутати має завершитися 20 серпня.

Партії й кандидати в одномандатних округах мають право почати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації.

Вибори відбудуться 28 жовтня, ЦВК має встановити офіційні результати виборів до 12 листопада й оприлюднити їх у газетах “Голос України” і “Урядовий кур’єр” не пізніше, ніж через п’ять днів після ухвалення рішення про результати голосування, тобто не пізніше 17 листопада.

Ціна виборів

У ЦВК переконують, що основна частина грошей піде на зарплати членам окружних та дільничних комісій

Центральна виборча комісія збільшила кошторис на організацію та проведення парламентських виборів – із 817,7 мільйона до 1,2 мільярда гривень. Таке рішення ухвалили на засіданні Центрвиборчкому у зв’язку з тим, що Верховна Рада внесла відповідні зміни до держбюджету.

При цьому заступник голови комісії Андрій Магера висловив задоволення з приводу суми, що передбачена на організацію і проведення парламентських виборів. “Усі пропозиції ЦВК щодо збільшення фінансуван­ня враховано як Міністерством фінансів, так і Кабінетом Мі­ністрів”, — сказав він.

Наскільки серйозно і чому зросла ця сума, якщо порівняти з попередніми виборчими кампаніями?

— Президентські вибори 2010 року коштували приблизно 900 мільйонів гривень, а парламентські 2006-го — трохи більш як 630 мільйонів.

Із кожним роком сума більша передусім тому, що зростає мінімальна зарплата. Відповідно до закону “Про вибори депутатів Верховної Ради АРК, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, зарплата члена дільничної комісії повинна бути не меншою від її рівня.

Також у день голосування виборець отримає замість одного два бюлетені. І це знову ж збільшує витрати.

Чи можете детально розповісти, скільки грошей і на що плануєте витратити?

Звичайно. 564 мільйони гривень піде на зарплату членам виборчих комісій, а ще 196 мільйонів становитимуть нарахування на фонд оплати праці. На передвиборну агітацію кандидатів передбачено 127 мільйонів, оплату послуг ЗМІ, оприлюднення наших рішень та публікацію постанов — 47 мільйонів гривень.

“Найдешевше обійдеться виготовлення нагрудного знака народного депутата – 200 тисяч гривень на всіх 450 обранців”.

Виготовлення виборчої документації коштуватиме 80 мільйонів гривень, придбання витратних матеріалів, канцелярських товарів для окружних і дільничних виборчих комісій обійдеться у 27 мільйонів, оплата послуг зв’язку — у 21 мільйон. На виготовлення обладнання і матеріалів (архівні бокси, номерні одноразові пломби для скриньок, придбання скриньок) піде 30,2 мільйона, відшкодування витрат на утримання приміщень окружних і виборчих комісій “потягне” 17 мільйонів, а облаштування кабін для таємного голосування — 32 мільйони гривень. Натомість заходи з підвищення правової культури учасників виборчого процесу вартуватимуть 5 мільйонів.

Крім того, гроші підуть також на виготовлення печаток, штампів і вивісок — 10 мільйонів, відрядження — 6 мільйонів гривень, деякі видатки по закордонних дільницях — 5 мільйонів, оплату транспортних послуг виборчих комісій — 34 мільйони, мішки для документації, послуги банків та інших установ — 9 мільйонів. Найдешевше обійдеться виготовлення нагрудного знака народного депутата — 200 тисяч гривень на всіх 450 обранців.

Скільки зможуть заробити члени виборчих комісій?

Наразі це ще невідомо. Адже зарплату їм визначає Кабмін своєю постановою. Однак, як я вже казав, оплата буде не меншою, аніж мінімальна зарплати, яка з 1 жовтня становитиме 1118 гривень.

Для орієнтування можу навести дані президентських виборів 2010 року. Тоді зарплата голови окружної виборчої комісії (залежно від кількості дільниць, які охоплювала ОВК,

- до 100, від 100 до 200, понад 200) коливалась від 1350 до 1580 гривень. Члени ж ОВК отримували від 1220 до 1430 гривень. Натомість голови дільничних виборчих комісій залежно від кількості виборців (до 500, від 501 до 1500, понад 1500) отримували від 930 до 980, їх члени 870 — 880 гривень.

А скільки загалом осіб працюватиме на дільницях?

Понад мільйон точно. Адже у нас 33,5 тисячі дільничних комісій і 225 — окружних. І майже на кожній дільниці працюватиме орієнтовно 20 людей.

З кандидатів 100 мільйонів

Завдяки внескам охочих потрапити до парламенту держава зможе серйозно поповнити бюджет

Кандидати в народні депутати України та політичні партії вже сьогодні можуть вносити грошову заставу, потрібну для участі в осінніх парламентських виборах, на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії. Про те повідомив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

При цьому експерти очікують, що загалом за передвиборний період до держбюджету надійде більш як 100 мільйонів гривень. І ця сума буде найбільшою із зароблених державою за час парламентських перегонів в Україні.

Закон ” Про вибори народних депутатів” передбачає, що за право балотуватися кандидат чи партія повинні внести заставу. Для партії — 2000 мінімальних зарплат, тобто 2 мільйони 204 тисячі гривень, а для кандидатів — 12 мінімальних зарплат, тобто 13 тисяч 224 гривні.

Застава потрібна для того, щоб підтвердити серйозність їхніх намірів. Якби її не було, дехто міг би спробувати балотуватися у депутати якщо не задля розваги, то просто не маючи ніяких шансів виграти. А це серйозно б ускладнило роботу ЦВК та членів виборчих комісій і фактично призвело б до хаосу.

«Застава потрібна для того, щоби підтвердити серйозність намірів кандидатів у депутати»

Тому застава, яку вносять кандидати, потрібна. І її розмір цілком логічний. Бо, з одного боку, вона не дискримінує людей (адже 13 тисяч — це не така вже й велика сума, її можна назбирати), а з іншого — і не суто символічна, тобто не становить, до прикладу, І гривню.

Отже, вимогу Ради Європи щодо того, аби застава не закривала для громадян можливості балотуватися, наша держава виконує.

Цього року сподіваються рекордної кількості внесків

Передусім тому, що мінімальна зарплата з кожним роком зростає (а оскільки саме від неї залежить сума застави, то й її розмір підвищується), а охочих потрапити до парламенту не стає менше. Так, досвід попередніх виборчих кампаній показує, що в середньому на окрузі балотується 20 кандидатів, тобто на 225 округах їх буде 4,5 тисячі. Тож внесена ними сума застави становитиме близько 60 мільйонів гривень. Що ж до партій, то їх на виборах-2006 було 45, а на дочасних у 2007-му — лише 20. Але якщо навіть брати середню кількість 30, то вийде, що вони внесуть 66 мільйонів гривень. Тобто разом має вийти вже 126 мільйонів гривень.

Переможцям — і партіям, і мажоритарним кандидатам — держава зобов’язана повернути заставу, причому вона повинна зробити це протягом восьми днів після оголошення результатів виборів. Однак ми вже підрахували, орієнтуючись на 450 місць у парламенті, що сума повернення становитиме лише 14—18 мільйонів гривень. Решту ж 108 — 112 мільйонів перекажуть до бюджету.

Ірина КОВАЛЕНКО

Идём голосовать

Что нужно знать, чтобы проголосовать на вы

выборах без проблем.

И пока еще есть время, отделы ведения госреестра избирателей обращаются ко всем ахтырчанам с разъяснениями и советами, что нужно сделать, чтобы не потерять возможность проголосовать.

Информирует начальник отдела госрегистрации избирателей Марина Моисеенко

- Во-первых, традиционно под новые выборы вступил в силу новый закон об этих выборах. С новой избирательной системой – смешанной (пропорционально-мажоритарной) и новой датой выборов – 28 октября. Голосование будет проводиться по двум избирательным бюллетеням: один – пропорциональный (т.е. партийный), другой – мажоритарный (т.е. персональный). В первом бюллетене будет список политических партий, во втором – список кандидатов в народные депутаты.

Примерно за две недели до дня голосования всем избирателям принесут именные приглашения на выборы. В этом приглашении вам сообщат о включении вас в предварительный список избирателей вашего избирательного участка, адрес участковой избирательной комиссии, ее номер телефона и распорядок (заботы, а также время и место голосования. Избирателям, у которых в списке есть отметка о постоянной неспособности самостоятельно передвигаться (НСП), сразу сообщат, что им будет предоставлена возможность проголосовать по месту пребывания (дома).

Если вам пришло приглашение и ваши фамилия, имя и отчество в нем указаны правильно, – от вас ничего не требуется. Если же вы не получили приглашения, вам нужно прийти или в вашу участковую комиссию, или в отдел ведения госреестра избирателей по адресу. Приходить нужно с паспортом. Проверить свои данные или получить консультацию можно по телефону.

На избирательных участках с 10 октября будут находиться предварительные списки избирателей, с которыми каждый имеет право ознакомиться и проверить правильность своих данных. С заявлением об уточнении своих данных в предварительном списке избирателей, а также о включении или исключении из -списка себя или других лиц можно обратиться, кроме участковой збирательной комиссии, непосредственно и в отделы ведения госреестра избирателей

К заявлению нужно приложить документы (копии документов), подтверждающие изложенные в заявлении сведения. Такое заявление можно подать не позже, чем за пять дней до голосования, то есть до 23 октября. Заявления, поданные позже, рассматриваться не будут.

Тем избирателям, которые не способны передвигаться самостоятельно, но в списках у них нет отметки «НСП», решением участковой комиссии будет предоставлена возможность проголосовать по месту пребывания (дома), для чего нужно подать заявление и справку медучреждения о состоянии здоровья. Заявление вместе со справкой должно быть подано в участковую избирательную комиссию до 20.00 последней пятницы перед днем голосования.

Кстати, по вопросу уточнения списка избирателей закон позволяет также обратиться в суд. Но в любом случае решение суда придет в отдел ведения госреестра избирателей, поэтому проще и легче сразу обратиться непосредственно в отдел. Кстати, обращаться можно уже сегодня, не ожидая выборов.

Все члены окружной и участковых избирательных комиссий не позже, чем за пять дней до дня голосования (т.е. до 23 октября), должны подать в отделы ведения госреестра заявления о временном изменении места голосования для включения их в список избирателей на том участке, где они будут работать в день голосования. Такое же право есть и у других граждан, которые в день голосования будут находиться далеко от своего местожительства (в командировке, на лечении и т.п.). Для этого также нужно обратиться в отдел ведения госреестра избирателей по месту своего временного пребывания с заявлением.

Этим избирателям на время выборов будет изменено место их голосования (избирательный участок) В списках нового участка появятся их фамилии с указанием номера удостоверения, выданного отделом ведения госреестра. Важный момент: если приезжий избиратель воспользуется своим правом и временно изменит свое место голосования но потом все-таки по какой-то причине решит голосовать дома, то он должен будет сдать выданное ему удостоверение в тот отдел, который его выдал. Но это можно сделать только до 23 октября, поскольку в этот день отделы ведения госреестра избирателей начинают формировать уточненные списки, по которым и будет проводиться голосование. Уже за два дня до дня голосования уточненные списки должны быть переданы на избирательные участки. В общем, чтобы не потерять возможность участвовать в выборах и сделать это правильно, нужно совсем немного – проверить себя и своих близких в списках избирателей. Ну и, конечно, не забыть прийти проголосовать.

Газета “Роксолана-макси” № 31 от 1.08.2012 года

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: