Українські мігранти через кризу в Європі шукатимуть кращого життя на батьківщині

5 сентября 2012 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев |

649Додому – через кризу в Європі. Українські мігранти можуть почати шукати краще життя тепер на батьківщині. Такі прогнози експертів. Адже в країнах Єврозони майже кожен п’ятий – безробітний. Чи готова Україна прийняти назад близько двох мільйонів своїх громадян?

Вона мешкає в Італії вже 10 років. Світлана переїхала туди слідом за матір’ю, яка знайшла роботу в містечку поблизу Рима. Зараз приїхала на Батьківщину – до родичів. Дівчина самотужки вивчила італійську та вступила до інституту. Утім, навчання довелося перервати через дорожнечу, лише на підручники щороку витрачала 800 євро. Її однокурсники вже отримали дипломи, але роботу ще шукають.

Світлана Зарицька, заробітчанка в Італії:

- Нас было 28 человек на курсе, на данный момент работает только одна девушка – в фирме у своих родственников.

Сама Світлана нині працює в кафе нелегально. Доводиться викладатись на 150 відсотків, аби не звільнили.

Світлана Зарицька, заробітчанка в Італії:

- Сейчас найти работу с официальным оформлением – это практически невозможно, сами итальянцы этого не могут.

Лише офіційно в Італії мешкають близько двохсот тисяч українців, при цьому безробітних італійців – 300 тисяч. Серед них не лише гірники, яких масово скорочують, а юристи, медики та соціальні працівники. Роботодавці на свій страх і ризик неофіційно тримають старанних мігрантів. Хоча за це можуть на півроку потрапити за ґрати.

Не краща ситуація в Греції. Тамтешні багатії перейшли на режим економії, тож жінкам-доглядальницям почали платити менше. Заморозилось і будівництво – основна сфера роботи українських чоловіків. В Іспанії та Португалії кожен другий молодий громадянин – без роботи. Тож уряди країн захищатимуть перш за все власне населення, а українські трудівники повертатимуться на батьківщину. І для них треба створити умови.

Олег Устенко, експерт з економічних питань:

- Нужны программы по поддержке малого бизнеса. Для части людей необходимы программы, связанные с профориентацией, дать им возможность работать.

Медсестри, доглядальниці, няні, будівельники – такі вакансії вдома вже чекають на українських заробітчан, кажуть в агенції з підбору персоналу. А за кваліфікованими працівниками із закордонним досвідом і знанням іноземної роботодавці взагалі женуться. Такі резюме розкладають у першу чергу.

Катерина Скіпська, гендиректор рекрутингової компанії:

- Это вас характеризует как человека, который мобилен, готов учиться, не боится работы, новую страну, т.е. соответственно эти качества востребованы в наше время.

Якщо українці почнуть повертатись, держава втрачатиме постійні грошові вливання. За даними Нацбанку, лише торік мігранти перерахували близько семи мільярдів доларів. Утім, поки що Україна в десятці країн світу – лідерів з міграції. І більше половини студентів мріють  працювати за кордоном.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: