За виховання ременем – кримінальна відповідальність

12 сентября 2012 | СВІЖИЙ НОМЕР | 1 комментарий |

Бить или не бить?Правоохоронці в Охтирці затримали 32-річного місцевого жителя за те, що він побив доньку. Дівчинка без дозволу взяла гроші з дому, щоб щось собі купити. Та, замість бажаного, отримала чисельні синці від ременя, яким її «виховував» вітчим. Тепер чоловіка чекає «виховання» за Кримінальним Кодексом.

В кабінеті кримінальної міліції у справах дітей Охтирського міськвідділу міліції сидить 9-річна дівчинка та витирає сльози. її тільки-но привезли з села, де вітчим почав виховувати ременем. Ледве заспокоївшись, Оленка каже: «Я хотіла собі щось купити, що саме – ще не знала. Тому взяла гроші з дому, а батько навіть не запитав в мене, чи потребую я чогось…» В іншому кабінеті знаходиться її вітчим. 32-річний чоловік впевнений: саме так повинен був поступити в цій ситуації. Жалкує лише про те, що за сінці, які залишились у дівчинки на тілі, прийдеться відповідати за Кримінальним Кодексом. А розпочалось все ще вранці. До чергової частини Охтирської міліції зателефонували жителька району та розповіла, що до неї підбігла маленька дівчинка та попрохала про допомогу. Жінка почала в неї розпитувати, яка саме необхідна допомога. Але чоловік, який біг слідом з ременем в руках та в не дуже тверезому стані, був красномовніше всіх слів. Правоохоронці виїхали на місце пригоди, щоб дізнатись про всі обставини.

Оленка жила разом з вітчимом в місті. її мати померла декілька років тому і у дівчинки залишився тільки він. Сусіди ніколи не скаржились на чоловіка: він завжди приділяв належну увагу своїй доньці, не ображав її. Того ранку Оленка була дома сама. Вона так хотіла щось собі купити, сама не знала що. Батька дома не було, тому вона взяла зі схованки 200 гривень на свої потреби і поїхала в село до бабусі. Саме в цей час чоловік прийшов додому. Він з друзями випив, настрій був піднесений. Чи то потрібні були гроші, чи просто перевірити, але ж помітив їх зникнення. Знав, що донька, окрім бабусі, більше нікуди не могла поїхати, тож відправився слідом. Коли вітчим зайшов у двір, Оленка навіть і гадки не мала, що буде потім. А потім…чоловік взяв ремінь і почав виховувати. Саме прикро, вітчим ні на секунду не замислився, що в такому ранньому віці дівчинка не може усвідомлювати всі наслідки скоєного. Він не намагався поговорити та з’ясувати, чому і навіщо вона таємно бере гроші з будинку, а відразу перейшов до радикальних дій.

Олена Мироненко, помічник начальника Охтирського МВ

Коментар начальника сектору кримінальної міліції у справах дітей Охтирського міського відділу УМВС в Сумській області Василя Володимировича Бичкова:

- За матеріалами розслідування обставин даного випадку Охтирська міжрайонна прокуратура порушила кримінальну справу за ст. 125 КК України – «умисне спричинення легких тілесних ушкоджень». З метою захисту прав дитини вона підтримуватиме звинувачення і в суді.

Обвинувачений – вітчим дівчинки, має під опікою ще двох неповнолітніх дітей, мати яких померла. Старші діти говорять, що вітчим ніколи раніше не піднімав на них руку, а якщо й застосовував методи покарання, то такі, як заборона протягом якогось часу займатися комп’ютером або відвідувати тренування. Однак факт фізичного покарання у даному випадку був зафіксованим, і закон передбачає за це покарання у вигляді штрафу або виправних робіт строком до одного року.

З початку року нашими співробітниками було складено 6 адміністративних протоколів за ст. 173-2 Кодексу про адмінпорушення щодо вчинення насильства в сім’ї, які стосуються дорослих людей. Ще два протоколи складено за цією статтею на неповнолітніх. На жаль, трапляються випадки, коли 16-17-річні юнаки, набравшись чи то сміливості, чи хамства, починають ображати і бити своїх матерів чи бабусь. Але ми оперативно реагуємо на такі вчинки, притягуємо винних до відповідальності, проводимо профілактичну роботу щодо виключення можливості насильства в сім’ї.

Газета  “Роксолана-макси” № 37  от 12.09.2012 г.

 Комментарии (1)

 

  1. Галина Василівна пишет:

    Очень жаль, что кореспондент собирает сплетни и не пишет достоверные факты

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: