Проблемні питання у відносинах Росії та України

24 сентября 2012 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

Украина - РоссияУкраїно-російські відносини – одна з основних і найбільш дискусійних тем як в експертному середовищі, так і в засобах масової інформації. Рівень дискусії і питання які в процесі піднімаються, звичайно ж, різняться. Однак при їх характеристиці завжди існує небезпека викривлень внаслідок недостатнього розуміння ситуації, упередженості, або цілеспрямованої дезінформації. Щоб цього уникнути необхідно зважено підходити до будь-яких оцінок процесів, що відбуваються між країнами, позицій ключових політичних акторів. Треба усвідомлювати, що співпраця України з РФ є не те що необхідною, а просто неминучою. В даному контексті особливої ваги набувають питання пов’язані із позиціями сторін у процесі співробітництва.

Зовнішня політика завжди грунтується на принципах відстоювання інтересів власної держави засобами впливу, які є в наявності. Активна позиція в сфері міждержавних відносин – це не що інше, як здатність формулювання проблемного поля діалогу який задовольняє інтереси держави. Треба чітко розуміти, що ініціативи, перш за все, вигідні тій стороні, яка їх висуває, і погодження на їх ухвалення по-суті означає визнання ролі, яка відводиться іншою стороною. Це не означає, що вони мають ігноруватися, але розгляд пропозицій завжди першочергово має ставити на меті виокремлення власних вигід, а лише потім – поступки які необхідно зробити для їх втілення.

Газові переговори із Росією – у глухому куті. Угода про Зону вільної торгівлі із СНД може не працювати через обмеження, встановлені Митним союзом. Українсько-російські економічні відносини супроводжують тоговельні війни. Чи можливе в принципі рівноправне стратегічне партнерство з Росією без жертвування національними інтересами?

Гість програми:

Петро Симоненко, народний депутат України (фракція КПУ)

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: