Наша школа

4 октября 2012 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

P1270889У новому навчальному році першачки вивчають іноземну, другокласники – інформатику, а старшокласникам викладають корисні поради.

- Що вивчають першокласники такого, що не було раніше?

Державним стандартом передбачено вивчення іноземної мови з 1 класу в усіх загальноосвітніх навчальних закладах.

Ще одне нововведення – посилено природничу складову, зокрема з 1 класу введено нову освітню галузь “Природознавство” та передбачено по дві години на тиждень на вивчення предмета.

- Які вимоги до одягу школярів?

Ще в 1996 році Президент України Л. Кучма видав Указ «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», яким було затверджено зразки шкільної форми та етапи її запровадження. Однак жодне з підприємств в Україні свого часу не взяло на себе відповідальність за виготовлення шкільної форми з тканини вітчизняного виробництва. Нині батьки першокласників із задоволенням купують форму для своїх дітей. Така традиція зберігається до закінчення початкової школи.На сьогодні не ставиться обов’язкова вимога до учнів середніх та старших класів щодо шкільної форми: не можна насильно одягти сучасну молодь в уніфіковане вбрання, особливо, якщо воно їй не до смаку. Але почуття міри, чистота та охайність одягу обов’язкові при підборі вбрання для школи.

- Чи передбачена в школах в штатному розписі охорона?

Ще в 1996 році Президент України Л. Кучма видав Указ «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти», яким було затверджено зразки шкільної форми та етапи її запровадження. Однак жодне з підприємств в Україні свого часу не взяло на себе відповідальність за виготовлення шкільної форми з тканини вітчизняного виробництва. Нині батьки першокласників із задоволенням купують форму для своїх дітей. Така традиція зберігається до закінчення початкової школи. На сьогодні не ставиться обов’язкова вимога до учнів середніх та старших класів щодо шкільної форми: не можна насильно одягти сучасну молодь в уніфіковане вбрання, особливо, якщо воно їй не до смаку. Але почуття міри, чистота та охайність одягу обов’язкові при підборі вбрання для школи.

- Медики рекомендують упродовж навчального року щомісяця пересаджувати дітей з одного ряду в інший. Чи витримується така вимога в охтирських школах?

У Державних санітарних правилах і нормах влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу зазначено, що для профілактики порушень постави не менше 2-х разів на рік школярів пересаджують з першого ряду в третій і навпаки, не порушуючи відповідності групи меблів та з урахуванням гостроти зору й слуху. Дана вимога в загальноосвітніх навчальних закладах міста виконується.

- Чи матеріально школи можуть повноцінно впроваджувати новий предмет – інформатику. Адже вже в другому класі діти почали вивчати «Сходинки до інформатики»?

Ще навесні можна було відповісти, що така можливість є не в усіх школах, адже два заклади (ЗОШ № 9 та гімназія) не мали комп’ютерних класів. Ситуація змінилася напередодні нового навчального року. В.о.міського голови О.В.Цілуйко дотримав слова і навіть зробив більше: не два, а три нові сучасні комп’ютерні класи з’явилися в школах №№ 5, 9, Охтирській гімназії. Отже, всі учні других класів зможуть опановувати курс «Сходинки до інформатики» з наступного навчального року

- Крім виконання обов’язків начальника відділу освіти чи продовжуєте Ви викладання в школі?.

У школі не працюю. Здійснюю викладацьку діяльність у Сумському державному університеті.

Багато областей перейшли на регіональну мову – російську, але діти в школі не вивчають російської мови, отже майбутні абітурієнти зовсім не підготовлені до навчання на російській мові. Яка ваша думка з цього приводу?

. У 2012-2013 н.р. у 8 школах міста продовжено вивчення російської мови як предмета та факультативно. Для цього, враховуючи побажання батьків, а також освітні запити учнів, з урахуванням нової соціально-мовної ситуації у закладах створено умови для вивчення мови:

- 5 класів ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 навчаються російською мовою (81 учень);

- ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, 4 обрали навчальний план з українською мовою навчання з вивченням російської мови, дотримуючись принципів послідовності та наступності у навчанні;

- пропонуються курси за вибором та факультативні курси у ЗОШ № 1, 2, 3, 8, 9, 11, метою вивчення яких є формування в учнів комунікативної компетентності, тобто вмінь та навичок комунікативно виправдано користуватися засобами мови у різних життєвих ситуаціях при сприйнятті та створенні висловлювань із дотриманням російського мовленнєвого етикету.

 У нашому місті багато талановитих педагогів, безмежно відданих улюбленій справі. Спасибі вам за подвижницьку працю, ентузіазм, успіхи і щиру любов до дітей. Упевнена, що престиж професії вчителя буде тільки зміцнюватися, сфера освіти удосконалюватися і розвиватися, а педагогічне співтовариство завжди буде в центрі суспільного життя міста.

Окрема подяка ветеранам педагогічної праці, тим, хто створював основи, на яких виховувалися покоління вчителів нашого міста.
       Хай завжди і скрізь вас супроводжують удача, незабутні хвилини гордості за успіхи своїх вихованців. Бажаю освітянам ще багато наповнених корисними справами років, міцного здоров’я, родинного тепла і творчого натхнення.

Газета “Роксолана-макси” № 40 от 3.10.2012 года

 

 

.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: