Хрещені в «Анадирі»

19 октября 2012 | ІСТОРІЯ | Нет комментариев |

2 Дорогі бойові друзі – учасники військової стратегічної операції «Анадир»!

У жовтні виповнюється 50 років з часу військової стратегічної операції «Анадир», в якій брали участь військові частини Радянської Армії в основному розташовані в Україні. Тільки з нашого міста Охтирка ракетний полк 664 і ракетна технічна база 1533, що розміщувалися у лісах під Охтиркою біля сел Климентове і Буймерівка складали одну тисячу п’ятсот військових, а також полки Глухова, Лебедина і штаб дівізії м.Ромни Сумської області. Загалом це було близько 13 тисяч наших співвітчизників.

Слід зазначити, що аналогів такої операції не знала і не знає історія. Основною її метою був захист Республіки Куба від вторгнення США.

Враховуючи важливість стратегічного району, розташованого біля кордонів США, силою стримування проти вторгнення були вибрані ядерні сили.

Водночас Радянським Союзом вирішувалося завдання створення паритету із США в ядерних озброєннях. Ядерне протистояння двох наддержав – СРСР і США – у ході військової стратегічної операції «Анадир» вилилося у першу в історії цивілізації ядерну кризу ХХ століття – Карибську кризу у 1962 року.

Учасники операції «Анадир» разом з кубинським народом, незважаючи на труднощі та блокаду острова, виявили сміливість, мужність, високий професіоналізм, знання військової техніки і вміння її застосовувати, не допустили вторгнення США, захистили суверенітет Республіки Куба.

Народ острова Свободи не забув подвиг радянських воїнів. Державна Рада Республіки Куба нагородила більше трьох тисяч громадян України – учасників операції «Анадир» бойовою нагородою – медаллю «Воїн-інтернацоналіст першого ступеня».

Дорогі ветерани військової стратегічної операції «Анадир» від імені Української Спілки ветеранів кубинців (воїнів інтернаціоналістів вйіськової частини 1533), бажаю Вам, Вашим рідним і близьким добра, міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях, професійних здобутках у Вашій праці на користь нашої держави, а головне – мирного неба над головою!

З повагою ветеран Великой вітчизняної війни, учасник бойових дій на Кубі, заступник голови ради військовослужбовців «Кубинців» у відставці військової частини 1533, гвардії старший прапорщик к відставці.

Микола Трохимович Кравченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: