Не купіть дизентерії з маслом

23 октября 2012 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев |

Богодуховский молокозаводВ минулому номери газети «Роксолана-Максі» в публікації «Школьный обед может положить на больничную койку» мова йшла про масове отруєння дітей у сусідньому Богодухові вершковим маслом, в якому виявлено збудник дизентерії. У програмі «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер» журналісти висвітлювали цю тему, назвали вірогідним постачальником продукту Охтирське підприємство. Щоб дізнатися дійсний стан справ, ми звернулися до головного санітарного лікаря Охтирського району Петра Петровича Збаражского.

Причиною захворюваності дітей в школах і дошкільних закладах м.Богодухова, за даними Богодухівської рай санепідстанції, стало вживання дітьми продукції Богодухівського молокозаводу, зокрема масла, в якому бактеріологічно виділена шигела Зонне, що і стало причиною виникнення спалаху дизентерії. Масло фасував і постачав у школи Богодухівського району, будучи носієм інфекції, місцевий приватний підприємець. Продукція Охтирських молокопереробних підприємств в дитячі заклади і школи м.Богодухова не поставлялась.

Є підстави вважати, що журналісти телеканалу «Інтер» допустили помилку у визначенні джерела інфекції.

В Охтирські школи та дитячі садки поставляється масло Лубенського та Сумського молокопереробних підприємств. Неодноразові випробування проведені бактеріологічною і санітарно-гігієнічною лабораторіями Охтирської СЕС відхилень від нормативів з початку нового навчального року не виявили. Згідно технічних умов, які розроблені останнім часом в Україні, допускається випуск різного роду молочних продуктів, до складу яких входять рослинні жири та різні харчові добавки, тому узаконено «колотять» всі виробники. На це висловив негативне відношення прем’єр – міністр Азаров М.Я. і висунув вимогу щодо повернення виробників до державних стандартів виготовлення харчової продукції.

Від редакції:

Як стало відомо, головний санітарний лікар Богодухівської санепідстанції подав у відставку. У місті й досі працює бригада Харківської обласної СЕС. На лікарняних ліжках ще залишається більше 20 дітей, які вживали заражену дизентерією продукцію.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: