Заволоділи коштами шляхом обману

9 ноября 2012 | КРИМІНАЛ | Нет комментариев |

moshrnnikiМіліція багато разів застерігала громадян щодо шахраїв, які заволодівають грошовими заощадженнями громадян. Та все ж таки люди продовжують довіряти людям «з вулиці», і залишаються без своїх грошей.

Жертвою «телефонних шахраїв» став 40-річний житель міста Охтирка. Підприємець розповів міліціонерам, що до його магазину зателефонувала невідома особа. Одному з продавців магазину шахрай представився начальним податкової інспекції та попрохав покликати до телефону директора. Однак самого підприємця на місці не було. Тоді так званий податківець задиктував продавцю свій мобільний телефон та наполегливо попрохав, щоб їхній керівник передзвонив в найближчий час.

Коли Володимир приїхав до власного магазину, продавець передав для нього інформацію. Звісно, у чоловіка і думки не виникло, що це може бути обман і негайно зателефонував за вказаним номером, представився та поцікавився причиною дзвінка. Той самий ввічливий голос розповів Володимиру, що він працює начальником податкової інспекції і повідомив, що в місто приїжджає перевірка, будуть перевіряти всі суб’єкти підприємницької діяльності. Натякнув, що Володимир може бути виключений з списку перевірки, але для цього потрібно допомогти в розміщені перевіряючи в місті та озвучив суму в сім тисяч гривень. Підприємець, не довго думаючи, погодився, адже бажання спілкуватися з перевіряючими зовсім не було. Чоловіки узгодили «план» дій. Домовилися, що протягом кількох годин Володимир знайде гроші і біля магазину його буде чекати автомобіль. Шахрай повідомив номер машини та колір і наказав покласти гроші в пакет та передати у вікно автомобіля. Так він і зробив.

«Кинувся підприємець вже наступного дня, коли знайомі розповіли йому, що начальника податкової інспекції немає в місті і там не очікують ніякої перевірки. Тоді Володимир почав дзвонити на мобільний телефон, який йому дав шахрай – абонент був поза зоною досягнення. І тут чоловік вже був впевнений – його обдурили. Він звернувся до міліції та повідомив про злочин. На даний час порушено кримінальну справу за статтею 190 Кримінального кодексу України –заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство). Міліція проводить заходи щодо встановлення особи, яка підозрюється у вчиненні цього шахрайства», – розповів виконуючий обов’язки начальника карного розшуку Ярослав Воропай.

Шановні громадяни! Якщо невідома людина представляється вам працівником податкової інспекції, міліціонером, соціальним працівником тощо і вимагає кошти за будь-що, з’ясуйте в першу чергу її прізвище, де саме вона працює, яку обіймає посаду. Не поспішай віддати свої гроші.

Якщо ж Ви стали жертвою шахраїв негайно зателефонуйте на лінію «102», вчасне звернення до міліції є запорукою швидкого розкриття злочину.

СГЗ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: