Відключення квартир від тепла – це самоуправство

12 ноября 2012 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

teploГромадяни можуть відмовитися від оплати за надання неякісних комунальних послуг, в тому числі і опалення, але повинні офіційно повідомити про свої претензії експлуатаційну організацію. В іншому випадку споживачі не зможуть довести свою правоту в суді. Про це в програмі «Соціальний статус. Ваше житло» на телеканалі Tonis повідомив директор департаменту проектного управління та енергоефективності у сфері життєзабезпечення Мінрегіону Станіслав Захаров.

«Просто перестати платити за неякісні комунальні послуги – неправильно. Потрібно буде доводити, що послуга дійсно не надавалася. Велика ймовірність, що в недалекому майбутньому постачальна організація подасть на такого споживача до суду і виграє його», – пояснив представник Мінрегіону.

Станіслав Захаров зазначив, що звертатися до комунальників з претензіями можна як усно, так і письмово. «Скарга повинна бути офіційно зареєстрована – черговий зобов’язаний сказати номер звернення і назвати свої ім’я та прізвище», – зазначив Станіслав Захаров.
За його словами, якщо комісія від експлуатуючої організації провела огляд, але споживача не задовольняє акт обстеження, варто звернутися з повторною скаргою, але вже в органи місцевого самоврядування. Після цього комісія під керівництвом місцевої адміністрації проводить власне обстеження.

«Якщо з якоїсь причини комісія не провела перевірку, не вказала в акті причину виникнення проблеми або терміни її вирішення, споживач може скласти акт самостійно. Для цього потрібні підписи не менше ніж двох споживачів послуги. Наприклад, можна запросити сусіда», – пояснив чиновник.

За його словами, тільки після того як акт відправлений у експлуатуючу організацію і офіційно зареєстрований, він може бути підставою для неплатежу. «Так можна і потрібно боротися за якість комунальних послуг», – упевнений представник Мінрегіону.
Він також нагадав, що відключати користувачів від комунальних послуг експлуатаційні контори не мають права. «Для стягнення боргів є суди, виконавчі служби та інші цивілізовані методи впливу на неплатників. Відключення квартир від тепла – це самоуправство. Щоб боротися з цим, потрібно не мовчати, а ставити до відома вищі інстанції, представників місцевої адміністрації », – порадив Станіслав Захаров.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: