В Охтирці міліція бореться з наркоманами

21 ноября 2012 | КРИМІНАЛ | Нет комментариев |

IMG_5604Проблема наркоманії в умовах сьогодення займає одне з перших місць. За офіційними даними в Україні кількість наркоманів на сьогоднішній день вже становить близько 110 тисяч. У той же час реальна чисельність осіб, що вживають наркотики і займаються їх незаконним обігом, за оцінками МВС України, становить близько 1 мільйона осіб. Тому проблема боротьби з чумою ХХІ ст. займає найвищий шабель в політиці нашої країни, і головну роль в боротьбі з наркоманією виконують правоохоронці.

Чітко спланована та організована робота дає свої позитивні результати. Працівниками сектора боротьби з незаконним обігом наркотиків Охтирського міського відділу за останній тиждень було зафіксовано 4 факти незаконного обігу наркотичних речовин.

В межах проведення комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання території правоохоронці завітали до господарства 42-річного мешканця села Пологи. За інформацією міліціонерів, чоловік був раніше судимий за збут та вживання наркотичних речовин. Ігор, не так давно звільнився з місць позбавлення волі і навіть не думав ставати на стежку виправлення. Коли міліціонери завітали до нього, Ігор запевнив, що «зав’язав» з наркотиками. При огляді помешкання правоохоронці переконалися – чоловік бреше: в туалеті, ретельно схований, зберігався мішок коноплі вагою 500 грамів. Тепер Ігор розповідав міліціонерам, що це самосів, який виріс у нього на городі і зібрав його лише для власного вживання. Вже через день правоохоронці впевнилися – довіряти чоловікові не можна. Ввечері, в тому ж селі, біля одного з місцевих кафе Ігор пригостив знайомого згортком, в якому було 5 грамів конопель, де його і затримали. Відносно чоловіка порушено одразу дві кримінальні справи за ст.ст.307 та 309 Кримінального кодексу України (зберігання і збут наркотичних засобів). Йому загрожує до семи років позбавлення волі.

В той же день міліціонери перевірили господарство іншого 52-річного сільського мешканця. А перевіряли його не випадково, коли міліціонер проходив повз чоловіка, то відчув від нього характерний запах марихуани. На запитання правоохоронця де взяв, чи ще є, чоловік розповів історію про те, як знайшов в полі посадку та декілька разів сходив туди покурити. Міліціонер все-таки вирішив перевірити господарство чоловіка і не дарма – виявив він майже 305 грамів марихуани та пристрій для її вживання. Відносно чоловіка порушена кримінальна справа за статтею 309 Кримінально кодексу України. Санкція даної статті передбачає до 3-х років позбавлення волі.

Наступного дня правоохоронці знову завітали з перевіркою до місцевого 35-річного мешканця Анатолія. Зайшовши до двору, міліціонерів зустрів господар з двома своїми приятелями. Вигляд у них був не найкращий – досвідчені правоохоронці запідозрили чоловіків у вживанні наркотиків. Адже кому як не працівникам сектору боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин це не помітити, – вони кожного дня стикаються з цією «чумою».

Правоохоронці мали рацію – в чоловіка в великому ящику на горищі зберігалося майже 600 грамів листя та верхівок марихуани. Також при особистому огляді Анатолія міліціонери в одній з кишень виявили ще 5 грамів цієї рослини, але вже перетертої і готової для вживання. В господарстві Анатолія виявилися також три пристрої для вживання наркотичних засобів, як в народі кажуть «бульбулятори». Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ст.309 ч.1 Кримінального кодексу України (зберігання наркотичних речовин). Тепер чоловіку загрожує до трьох років позбавлення волі.

«За всіма фактами будуть проведені ретельні перевірки, – підкреслив старший оперуповноважений сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків майор міліції Охтирського міськвідділу Сергій Авершин, – усі правопорушники понесуть відповідальність. Якщо громадяни володіють інформацією про факти виявлення чи розповсюдження наркотиків, нехай терміново дзвонять за телефоном чергової частини Охтирського міськвідділу 2-33-44 чи на пульт “102”. Ми будемо вдячні кожному, хто повідомить будь-яку інформацію про такі факти і це надасть можливість припинити факти виготовлення або розповсюдження наркотиків на території обслуговування».

Олена Мироненко

помічник начальника Охтирського МВ

Газета “Роксолана-макси”  № 47 от 21.11.2012 года

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: