Ера БТІ добігає кінця. На його місце приходить інша служба

26 ноября 2012 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 1 комментарий |

905З першого січня в державі почнуть діяти нові правила реєстрації нерухомості. Право власності на вторинному ринку реєструватиме нотаріус. Натомість новобудовами та земельними ділянками опікуватиметься єдиний державний орган – Укрдержреєстр. Документи на майно обіцяють без зволікань.

Нові правила реєстрації нерухомості мають набути чинності з нового року. Так посадовці обіцяють скоротити кількість папірців з печатками і черг за ними. Але серед людей почалася паніка про неминучий колапс. Перший заступник голови Укрдержреєстру Ірина Завальна пояснила: "Реєстрацію будуть проводити державні реєстратори і нотаріуси. Якщо нежитлова чи житлова нерухомість була зареєстрована раніше, то реєстрація буде проводитись саме в цих органах, а не в бюро технічної інвентаризації, як зараз". За словами посадовця, створюється окрема інстанція – служба єдиного державного реєстру, яка допоможе  продати і купити нерухомість без БТІ, за один раз.

Але Бюро технічної інвентарізації, виявляється, не ліквідовують. Заступник керівника БТІ Києва Дмитро Мартиш розповів: "Ми будемо обміряти і видавати технічні паспорти", -  таким чином виходить, що тепер все одно треба буде робити інвентаризацію в БТІ, а потім іти ще за довідкою у ще одну інстанцію. У БТІ працівниць вже попередили: з нового року шукати нову роботу. Дмитро Мартиш зізнався: "Ми вже підписали наказ і попередили про скорочення: десь приблизно 30% штату буде скорочено. І так само буде відбуватися по всій Україні. Це тисячі людей".

Утім, дехто каже, що тепер може залишитись не лише без роботи, а й без помешкання. Дмитро Мартиш побоюється: "Зараз реєстр буде пустим. Нотаріуси не знають, хто є реально власником. Тобто людина може прийти з підробним документом до нотаріуса, і квартири зможуть продаватися без відома власників по підробним документам, і дуже буде важко їх зловити". У Держреєстрі заспокоюють: колапсу не буде. Черга ж у БТІ переймається іншим: вони виборюють довідки, які можуть виявитися непотрібними.

 Комментарии (1)

 

  1. Катерина пишет:

    Кількість папірців хочуть скоротити. Цікаво, а на скільки збільшиться ціна оформлення документів?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: