Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно

20 декабря 2012 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

Воропай ВалерийДержавна реєстрація речових прав па нерухоме майно та їх обтяжень – офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

З 1 січня 2013 року процедура державної реєстрації прав стає простішою та зручнішою для власників, користувачів нерухомого майна.

Державна реєстрація прав проводитиметься державними реєстраторами прав на нерухоме майно відповідних реєстраційних служб управлінь юстиції, а також нотаріусами державними та приватними, як спеціальними суб’єктами, на яких покладаються функції державного реєстратора прав.

Обов’язковій державній реєстрації підлягають наступні речові права па нерухоме майно:

1) право власності; 2) право володіння; 3) право користування (сервітут); 4)право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); 5) право забудови земельної ділянки (суперфіцій); 6) право господарського відання; 7) право оперативного управління: 8) право постійного користування та право оренди земельної ділянки: 9) право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами: 10) іпотека; 11) довірче управління майном; 12) інші речові права відповідно до закону.

Під нерухомим майном речові права на яке підлягають державній реєстрації розуміються: 1) земельні ділянки; 2) підприємство як єдиний майновий комплекс; 3) житловий будинок; 4) будівля, споруда або їх окремі частини; 5) квартира: 6) житлове та нежитлове приміщення.

Звертатися до нотаріуса за проведенням державної реєстрації прав необхідно у наступних випадках:

1) проведення державної реєстрації права власності перед вчиненням певної нотаріальної дії. у ран якщо реєстрацію такого права власності було проведено відповідно до законодавства, що діяло на момент його виникнення, тобто до 1 січня 2013 року;

2) проведення державної реєстрації прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва.

В інших випадках потрібно звертатися до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Охтирського міськрайонного управління юстиції. Відділ розташований за юридичною адресою м. Охтирка вул. Чкалова,27, а. телефон 6-17-03. Графік роботи понеділок – четвер з 8-00 до 17-15, п’ятниця з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 13-00. Вихідні дні субота та неділя. Відділ очолює – Вялик Р. В.

Право власності та інші речові права на нерухоме майно реєструються в реєстраційній службі за місцезнаходженням такого майна. Обтяження речових прав на нерухоме майно реєструються в будь-якій реєстраційній службі.

У випадку державної реєстрації права власності на новостворену земельну ділянку особа, після державної реєстрації земельної ділянки в органах земельних ресурсів може подати документи до реєстраційної служби для проведенням державної реєстрації права власності самостійно або через державного кадастрового реєстратора, який проводив реєстрацію такої земельної ділянки. При поданні документів для проведення державної реєстрації права власності через державного кадастрового реєстратора, документи за результатом такої реєстрації слід отримувати у відповідного державного кадастрового реєстратора.

Розгляд заяви й прийняття рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме і майно або відмова в реєстрації проводяться в термін, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів із дня одержання органом державної реєстрації прав заяви і документів, необхідних для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Завідувач Охтирської районної державної нотаріальної контори, В.Воропай

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: