Якщо часто з’являється ячмінь, перевіртесь на глисти

10 января 2013 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев |

Н. СтебловскаяУ народі вважають, що ячмінь – результат застуди. Але медики попереджають, що йдеться про гнійне запалення, котре при

неправильному лікуванні може повторюватись дуже часто.

На наші питання відповідає лікар вищої категорії, офтальмолог Сумської обласної лікарні Наталія Стебловська.

?Якими ж насправді є причини появи ячменя?

- Йдеться про кілька факторів, основними серед яких є протяг та ослаблення загального імунітету. На цьому тлі розвивається запалення волосяного фолікула (місце, де росте вія) або сальної залози. В наслідок цього виникають почервоніння, припухлість, що супроводжуються больовими відчуттями.

До речі, інфекція може потрапити в ділянку ока й через немиті руки. А на тлі переохолодження інфекція розвивається й призводить до появи на оці ячменя. Це спричиняє порушення функціонування сальної залози, її збільшення.

? Інколи ячмінь може утворитись на обох повіках, а є люди, у котрих ячмінь виникає дуже часто. Що це означає?

- За таких обставин слід покращити роботу імунної системи. Або ж обстежитись на наявність глистних інвазій. Бо часто трапляється, що пацієнта "атакують" ячмені, а після лікування таких інвазій цей процес припиняється. Секрет у тому, що на фоні діяльності глистів організм (особливо дитячий) потерпає від інтоксикації, яка призводить до ослаблення імунітету. Тобто треба позбутися, так би мовити, пускового механізму цієї проблеми.

? Як його лікувати?

- Обов’язково слід звернутися до лікаря, аби отримати адекватне лікування. Крім мазі (на основі антибіотика), може знадобитися сухе тепло. Але мушу застерегти: гній у жодному разі не витискайте, бо він може потрапити на повіку і навіть в орбіту ока.

Допомагає при лікуванні ячменя ромашковий відвар кімнатної температури. Змочіть у ньому чотиришарову марлю та прикладіть до ураженої ділянки. Такі примочки робіть по 10 хвилин тричі на день. Тоді зменшиться запальний процес, зникнуть больові відчуття.

? Інколи на місці ячменя лишається затвердіння. Що робити?

- На місці ячменя формується рубчик. Може перекриватись протока сальної залози, але вона і далі функціонуватиме. У результаті в тканині (товщі повіки) виникає
припухлість у формі горошини (халазіон). Якщо вона заважає чи псує зовнішність, її можна видалити хірургічним шляхом.

Наталія Дмитрівна Стебловська веде прийом в медичному центрі «ЛКЦ».

Адрес: пл. Жовтнева, 2.

Тел.: 6-16-88

Газета “Роксолана-макси” № 2 от 9.01.2013 года

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: