Частина повноважень Держземагенства перейшла до реєстраційної служби

24 января 2013 | НОВИНИ | Нет комментариев |

100_4158З першого січня 2013 року вступили в силу Закони України про Державний земельний кадастр, про реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, постанова Кабміну про порядок ведення державного земельного кадастру. Відповідно до цих законодавчих актів функції Держземагенства змінились, про що інформує начальник управління Держземагенства в Охтирському районі Микола Арєхов.

Так з 01.01.13 державні акти на землю видаватися не будуть. Ці функції перейшли до Міністерства юстиції. Державна реєстраційна служба видаватиме свідоцтво на право власності. Також до реєстраційної служби перейшли функції реєстрації договорів аренди на земельну ділянку, сервітутів, суперфіцій, емфітевзис.

Словничок:

Емфіте?взиc — це довгострокове, відчужуване та успадковуване речове право на чуже майно, яке полягає у наданні особі права володіння і користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб з метою отримання плодів та доходів від неї з обов’язком ефективно її використовувати відповідно до цільового призначення.

Суперфіцій — право користування чужою земельною ділянкою для забудови, окремий вид прав на чужі речі .

Особливість суперфіцію полягає в тому, що таке право може відчужуватися землекористувачем або передаватись у порядку спадкування на підставі договору або заповіту, а також дає право землевласнику на прибуток від промислових об’єктів, збудованих на наданій земельній ділянці на умовах суперфіцію. Право користування чужою земельною ділянкою для забудови може бути встановлено на визначений або на невизначений строк.

Сервітут – це право обмеженого користування чужими речами (майном) з певною метою і у встановлених межах. Призначення сервітуту — дозволити суб’єкту сервітутного права користуватися природними властивостями речі, щодо якої встановлено сервітут.

Газета “Роксолана-макси” "№ 4 от 23.01.2013 года

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: