«Домальовані» показники

31 января 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 5 коммент. |

IMG_8870Чому споживачів змушують платити за газ більше, ніж вони використали насправді?

Ми працюємо, заробляємо гроші. Потім на отриманні кошти маємо купити собі їсти, вдягтися, утримувати родину, а ще хочемо відпочивати і при всьому цьому не забуваємо заплатити за комунальні послуги. Щомісяця нам приходять квитанції за газ, електроенергію, воду, тепло, телефон, кабельне і так далі. На перший погляд, все в нормі, заплатив і маєш спокій до наступного місця.

Коли в січні в поштових скриньках з’явилися квитанції для розрахунку за комунальні послуги, телефон у редакції «почервонів». Читачі «Роксолани» телефонували та розповідали, що для розрахунку за газ вони подають одні показники, а у квитанціях фігурують абсолютно інші, на 200-300 кубів більше. Люди запевняють, що намагаються заощаджувати на блакитному паливі. Проте їх старання не відображаються на сумах у квитанціях. Чому так відбувається?

«23 грудня я подала для розрахунку за газ зняті з лічильника показники — каже мешканка Комишів. — Розраховувала, що до кінця місяця за ті шість днів накинуть іще 50-60 м3. Але отримана квитанція мене шокувала — плюс 200 кубометрів. Чому? Я що, всю пенсію маю віддати за газ?»

Що робити в таких випадках? Усі запитання читачів «Роксолана» переадресували в Охтирське управління газового господарства і отримали відповідь. Ось як прокоментувала ситуацію старший майстер служби обліку Татьяна Воїнова: «Проводиться не якесь дописування, а планове дорахування до кінця місяця. Контролери Охтирського УЕГГ починають знімати покази лічильника природного газу щомісяця після 14- го числа, а нарахування за обсяги спожитого газу здійснюється за повний календарний місяць. Отже, за ті п’ятнадцять, десять чи п’ять днів, що залишилися до кінця місяця після зняття контролером показників, проводиться нарахування, згідно з розробленою НАК «Нафтогаз України» методикою, тобто до спожитої кількості газу станом на число, коли було знято показники газового лічильника, додається прогнозоване споживання газу до кінця місяця. Тобто для кожного споживача вираховується індивідуальна середньодобова норма споживання газу. Якщо абонент за цей період фактично спожив менше газу, ніж йому нараховано, наступного місяця проводять корекцію відповідно до фактичних показників лічильника. У підсумку кожен споживач, який має газовий лічильник, заплатить тільки за фактично використані кубометри газу».

Для уникнення непорозумінь при нарахуванні за газ надалі рекомендуємо повідомляти фактичні дані про спожитий природний газ наприкінці кожного місяця (30-31 числа) в службу газопостачання – каже старший майстер служби обліку.

Звертаємо увагу: кожний споживач має право звернутись до «Міськгазу» і змусити його зробити перерахунок, якщо фактичні показники спожитого газу значно нижче за показники в квитанції. Якщо це не допоможе, існують Держспоживстандарт, Національна комісія регулювання електроенергетики України, Антимонопольний комітет і врешті-решт прокуратура. Можна і до суду звернутись.

Карина Кучерявая

Газета “Роксолана-макси” № 5 от 30.01.2013 года

 Комментарии (5)

 

 1. Споживач пишет:

  Специально все делается, чтобы дурачить людей, чтобы перевести с меньшей категории в большую, чтобы по-больше денег содрать с простого народа. Люди добрые, нас за быдло считают! С Т.Войновой мне тоже довелось общаться – впечатление не из лучших. А что говорить о престарелых людях, которые в этом “шахрайстве” вообще не разбираются, никуда не ходят, и недоедая, несут последнюю копейку заплатить за платежи… Жутко становится и жалко… за людей, за страну… Люди, давайте сами не считать себя быдлом и не давать себя в обиду! Давайте с квитанциями и показаниями счетчика – прямиком в прокуратуру! А там пусть уже прокуратура разбирается в этом “шахрайстве” и наказывает виновных!

 2. Галина пишет:

  Довелось пообщаться с Т. Воиновой – редкая хамка. Ее хамство покрывается начальством. Добиться каких-либо перерасчетов в горгазе – фантастика!

 3. Споживач. пишет:

  Слышал что люди судятся с беспределом горгаза.. интересно что то получаеться у кого или нет… туда не то что не дозвонишься и даже не узнаешь как кого зовут и какая должность у кого.. Обично так и делают аферисты для проведения своих безнаказаных афер…

 4. Ахтырчанка пишет:

  “Планове дорахуавння”? По 300-400 кубов? хорошенькие у Горгаза планы! только потребитель тут причем? каждый раз ждешь квитанцию с ужасом. да еще и если звонишь в горгаз жалуешься – бросают трубку, говорят, что они люди подневольные, мол, что приказали, то и выполняем. беспредел какой-то, тут уже надо привлекать к ответственности руководство. сколько можно из простого человека кровь пить?!

 5. Споживач. пишет:

  На конец то прозвучало имя кто стоит за так называемой корекцией ( А по закону Статья 190 ШАХРАЙСТВО – вчинено за попердньою змовою групою осіб. що завдало значної шкоди потерпілому. щляхом не законних операцій з використанням електро- обчіслювальной техніки. карається- виправними роботами на срок до 2-х років. або позбавленя волі до 5- років.) Старший майстер самовільно не попиродив завчастно споживача займається дописуваням і перебільшенням показників більше ніж 2.500 куб. цим самим відбірає у пенсіонерів приблизно до 1000 гр … Пора уже писать заявление в прокуратуру… пускай разберуться сколько постраждало людей .. сколько после дописок госпожы Воиновой было у людей инсультов и инфарктов…

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: