Чому мовчить обласне радіо?

6 марта 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

БреньШановна редакція! Ми прочитали Вашу інформацію про відновлення ефірного мовлення національного радіо з 11 лютого. Але ж і до цього часу на цих каналах немає програм обласного радіо. Поясніть, чи це тимчасове явище, чи постійно так буде? Ми обурені, тому що у нас відібрали право на інформацію – можливість слухати новини України і Сумської області.

Жителі села Журавне

Роз’яснює ситуацію завідувач відділу інформації ТРК «Охтирка Віктор Дмитрович Брень:

- Дійсно, обласне радіо не виходить в ефір ще з початку лютого. Та і національні канали працюють у скороченому режимі.

Зараз мовлення ведеться в діапазоні середніх хвиль на частоті 837 кілогерців з Таранівського радіоцентру, що знаходиться в Зміївському районі Харківської області. Працює не з 5 год. 30 хв., як раніше, а з 6-ї ранку (навіть гімн не грають) і до 10-ї години, потім з 17.00 до 22.00.

В діапазоні ультракоротких хвиль ми приймаємо дві програми українського радіо з Тростянецького ретранслятора. Перша програма Українського радіо транслюється з 5 год. 27 хв. без перерви до 24.00 на частоті 68,75 мегагерца, а «Промінь» – з 6.00 до 24.00 на частоті 69,92 мегагерца.

Що стосується ефіру обласного радіомовлення, то повідомляю, що ще 1 лютого генеральний директор Сумської облдержтелерадіокомпанії Лариса Якубенко надіслала до Сумської філії Концерну РРТ листа, в якому через брак фінансування відмовилася від оренди передавача на хвилі 68,75 мегагерца. Це при тому, що обсяг мовлення на день становить 2 год. 10 хв., на місяць – близько 60 годин. Це не настільки великі кошти, щоб через них, як кажуть «город городити». Через це південна частина області – Охтирський, Краснопільський, Тростянецький, Лебединський, Великописарівський райони не мають змоги слухати передачі обласного радіо, тому що Концерн перекомутував програми українського радіо без включення мовлення Сумщини. Зараз обласне радіо можна слухати включно у проводовій мережі мовлення, яке працює з якістю телефонного каналу.

Вважаю, що це питання треба вирішувати на рівні державного комітету по телебаченню і радіомовлення. Мені не відомо, чи назавжди обласне радіо відмовилося від частоти 68,75 мегагерца і чи внесені ці зміни в ліцензію Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Якщо навіть в передачі другої програми ОДТРК і з’являться ті передачі, які ми слухали раніше, то це не означає, що їх матимуть змогу слухати жителі району через низьку потужність передавача, встановленого на Тростянецькому ретрансляторі.

Передачі другою музично-інформаційної програми обласного радіо «Слобода ФМ» можна слухати на частоті 104,1 мегагерца.

Від редакції: не тільки жителів села Журавного, але й багатьох охтирчан і мешканців району турбує дане питання: чому вони не мають змоги слухати новини обласного радіо. Громада звертається до в.о. обов’язки міського голови Олександра Цілуйко, голови райради Сергія Киричка, голови РДА Анатолія Коваля з’ясувати всі обставини ситуації і вирішити це питання. До речі, до цього можна залучити і керівництво сусідніх районів, на території яких також відсутнє обласне мовлення.

Газета “Роксолана-макси” № 10 от 6.03.2013года

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: