Гниличанська безводність

6 марта 2013 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | 1 комментарий |

natgeoЗ питною водою в Охтирському районі проблеми існують давно. В деяких населених пунктах вони вирішуються, де завдяки «нафтовим коштам» будують свердловини і вуличні водогони, а інші села залишаються осторонь соціальних програм.

Тільки невелика частина Гнилиці користується водогоном централізовано. А більшість вимушена возити питну воду в пластикових пляшках з Охтирки чи з інших навколишніх сіл. У кого є власний автомобіль, привозять воду ще й стареньким сусідам. Але є й такі, в кого немає ні родичів у місті, ні доброзичливих сусідів, які б допомогли забезпечити водою хоча б для приготування їжі. Ні в одному дворі Гнилиці, де є колодязі, вода непридатна для вживання ні людям, ні худобі, ні навіть для прання.

- Ось подивіться на цю картоплю, зварену на колодязній воді, – показує Валентина Іванівна Гнойова. – На ній в палець якогось осаду, який аж закристалізувався, доки зварилася картопля. Хіба ж таке можна вживати людині? Та навіть кури подохнуть, як поклюють… От звідси і беруться різні хвороби, рак.

Тільки в одному колодязі на початку вулиці Щербака вода вважалася найкращою на все село. Та з часом і тут занехаялася. Колодязь вважається громадським, тому його утриманням повинна опікуватися сільська рада. Бюджет Гнилиці є дотаційним і грошей, зрозуміло, на чистку колодязя немає. Перед минулорічними виборами до Верховної Ради територію навколо обгородили штахетником і обіцяли почистити. Та обіцянка так і залишилася словами, бо того кандидата не обрали. Що ж робити жителям Гнилиці: чекати наступних виборів, звертатись до районної чи обласної влади, чи мовчки продовжувати возити воду пляшками або користуватись тією, що є?

Про перспективу забезпечення мешканців цього села якісною питною водою ми хотіли б отримати відповідь від райдержадміністрації. Чекаємо на реагування.

Л.Меркульцева

Газета “Роксолана-макси” № 10 от 6.03.2013 года

 Комментарии (1)

 

  1. Маша пишет:

    что там говорить про село, если и в Ахтырке вода не намного лучше. иногда из крана такая рыжая вода течет, что аж жутко.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: