Не такий, як усі…

6 марта 2013 | ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ | 3 коммент. |

Семья в полном составеВ поїздку до Чернеччини нас покликав прикрий випадок: стало відомо про неприпустиму антипедагогічність в сільській школі по відношенню до першокласника Дмитра Савченка. Півтора місяці його мама Ольга Віталіївна оббиває пороги різних соціальних служб району і області, аби захистити свого сина від збиткування з боку вчительки. Влада реагує проведенням засідань, круглих столів, рекомендаціями стосовно індивідуального супроводу учня.

У селі життя кожної дитини, як на долоні: нічого не утаїш і не приховаєш. Усі знали, що шість років тому подружжя Савченків усиновило дворічного хлопчика з дитбудинку.

- Ми з чоловіком прожили п’ятнадцять років і я ніяк не могла завагітніти. Перенесла кілька складних операцій, довго лікувалась, та все марно, розповідає Ольга. – Збирали кошти на штучне запліднення, а потім, добре поміркувавши, вирішили купити будинок і дитину усиновити. Поїхали в Сумський Будинок маляти, пройшли всі бюрократичні процедури і коли настав час вибирати дитину, пам’ятаю, як сьогодні, наче потонула в синіх оченятах Діми. Він мені дужче, ніж рідний. Підрісши, почав просити сестричку, тож в минулому році ми з того ж будинку маляти взяли і Лізу. Так що тепер у нас двоє діток.

- Розкажіть, чому у Вас виникла проблема із школою?

- Діма з дитинства був дуже хворобливий. Якось його подряпав скажений кіт і довелося робити блокаду – 120 днів на уколах. Син пережив стрес і до чотирьох з половиною років зовсім не балакав, потім відпустило, але деякі букви він не вимовляє. Ми його возимо на заняття до логопеда і, думаю, це йому допоможе.

Коли в 2011 році ми повели дитину в дитсадок в підготовчу групу, завідуюча вже на третій день сказала, що він у нас соціально-неадаптований і розумово відсталий. Довелося навіть томограму робити, щоб довести, що у дитини ніяких відхилень не виявлено.

У Олььги та Івана Савченків та їх дітей велика і дружна родинаВ перший клас Діма пішов у той самий колектив, який був у дитсадку. В класі 16 учнів, з яких 11 – хлопчики. Зрозуміло, що і бешкетують, і не слухають вчителя, але чомусь тільки до мого Діми негативне і принизливе відношення. Світлана Вікторівна своєю поведінкою показує іншим учням, що наш син гірший за інших, під час уроків відсаджує його за обідній стіл, який знаходиться в кінці класу, за неуважність по декілька разів на день ставить у куток. Над всім цим сміються діти, дражнять, кажуть, що він ніхто, бо у нього нерідні батьки. Я поговорила з сином, що мами дітей 9 місяців виношують, а ти у нас 15 років у серці ріс і не має значення, хто як появився на світ, головне, що ми разом.

В зв’язку з тим, що Діма має вади мови, вчителька не дає йому можливості брати участь в дитячих святах, від чого він почувався приниженим і постійно плакав. У дитини в результаті такого ставлення понижується самооцінка, виробляється комплекс неповноцінності і страх перед вчителем.

Важко повірити, але Світлана Вікторівна при інших дітях психологічно тисне на Діму, характеризуючи його «брехливим, хитрим, лінивим, соціально неадаптованим». А 22 січня мого сина в присутності вчителя фізично покарала вихователь. Я прийшла забрати його після уроків, відчиняю двері до класу і бачу, як Анжела Миколаївна його тримала за шкірку і хлопками по спині б’є. Він виривається, біжить до мене і кричить, мамо, забери мене звідси, мене тут б’ють. Що все наскільки погано, ми зрозуміли, коли дитина сказала, що не хоче жити. Більше ми зволікати не стали і звернулися до соціальних служб. Утім, і після перевірок і рекомендацій вчителям бути уважнішими до дитини, стало ще гірше. Тепер вчителька просто демонстративно ігнорує сина.

Сергій Володимирович ІвахТочка зору

А Чернеччинській школі порушила спокій родина Савченків. Конфлікт вийшов за межі навчального закладу і примусив виправдовуватися. Директор школи Сергій Володимирович Івах так прокоментував ситуацію:

- У кожному класі зазвичай є проблемні діти і в цьому немає нічого дивного. Ми старалися згладити конфлікт, бо вважаємо, що він значною мірою надуманий і перебільшений. Провели батьківські збори і переконалися в тому, що вчитель початкового класу Світлана Вікторівна Оцевик має хорошу репутацію серед батьків. Вони вважають її добрим вчителем, який дає якісні знання. Вона має 16 років педагогічного стажу і на освітянській ниві людина не випадкова, продовжувачка педагогічної династії.

У даній ситуації треба шукати компроміс обом сторонам конфлікту і надалі не допускати подібного. Діма повинен навчатися і виховуватися в колективі і ми чекаємо його на уроки.

Коли верстався номер

Стало відомо, що наказом по районному відділу освіти оголошені догани директору школи С.В.Іваху, класному керівнику С.В. Оцевик, шкільному психолог Н.М.Александровій

Відгук

Голова сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь на своїй сторінці у фейсбуці написав:

Ми боремося за те, щоб жодна дитина не потрапила до інтернатного закладу й отримала родинне тепло, натомість у нашому суспільстві хлопчик зазнав душевної травми. Чому не зреагували соцслужби, а після звернень матері ставлення до дитини стало ще гіршим?

Усиновлена дитина не повинна сидіти за окремою партою, харчуватися за окремим столом… Дмитрик звичайний хлопчик, який має право на спілкування. Цей випадок є неприпустимим. Я буду говорити із профільним заступником, начальником управління освіти: як могло таке статися? Особисто вимагатиму покарання для тих людей, які допустили цю ситуацію, стежитиму за її вирішенням та подальшим життям Дмитрика.

I cannot read the gallery's xml file: /hsphere/local/home/oxt1996rox/roxolana.com.ua/wp-content/photos/savchenko/gallery.xml
Please check that the gallery's files have been created on the admin pages!

1. Первые в жизни подснежники

2. г.Сумы Парк «Сказка». 22 июня 2012 г.

3. Первые вишни из домашнего сада

4. Первый Новый год дома

5. «Хочу все попробовать»

6. Бабушка с дедушкой

7. Диме 3 года

8. Сестричка Лиза

Газета “Роксолана-макси” № 10 от 6.03.2013 года

 Комментарии (3)

 

  1. Ирина пишет:

    Губернатор – молодчина! Его мнение мне очень нравится, и главное – есть реакция и результат. Поделом таким “учителям”!

  2. Сергей Проценко пишет:

    До тих пір,поки не буде серйозного професійного відбору до педагогічних вузів,контроля за навчальним процесом,як в школах,так і в вузах,до тих пір наші діти будуть страждати від оцевиків,корнелюкв та їм подібних” сіятелів розумного,доброго,вічного”.Адже на базарі велика конкуренція та й за місце треба заплатити чимало,а наша відважна міліція,як і годиться,рапортує про збільшення проценту розкриття злочинів…

  3. Мирная пишет:

    16 лет педагогического стажа? Ну и что? Можно заучить лекции уроков, но если нет сердца, оно не вырастет. Видела я ее, Светлану Викторовну, на 1+1 в ТСН, судя по сюжету – такой страшно доверять своего ребенка. Даже если не быть педагогом, понятно, что, чем сложнее ребенок, тем больше внимания ему надо уделять. Интересно, их учат этому в институтах? Ах, да, не те времена нынче – ни минутой больше, ни лишним килобайтом информации не поделятся с ребенком – ставка не позволяет. А Директор? Что Вы знаете в своей школе? Вид у Вас солидный, а в школе бардак. Наслышана о Вашей школе и становится страшно, что если даже взрослые ученики претерпевают унижения и равнодушие со стороны педколлектива. А семье Савченко желаю не сдаваться. У Вас прекрасные детки. Вы очень большие молодцы!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: