Карпилівська Стріка

15 марта 2013 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев |

0116Чотири роки тому в сім’ї Довгаль з Карпилівки з’явився екзотичний мешканець – маленький Ему. Страуси Ему населяють Австралію та кілька невеликих островів біля її узбережжя. Проте останнім часом і українці прагнуть мати на своєму подвір’ї незвичайних улюбленців. Тому на Дніпропетровщині родина придбала пташеня. Страуси дуже вимогливі у харчуванні, тому щоб вигодувати самку, необхідно було докласти багато зусиль.

- Їй треба і моркву, і яблука, і крейду. Вітаміни обов’язково. Крім того, щоб страус гарно ріс, треба суворо дотримуватись пропорцій, і обов’язково годувати тричі вдень, оскільки, якщо перевищиш дозу, то страус може впасти на ноги, – розповідає господиня Таїсія.

Дуже любить Стріка кавуни. Неможливо при ній з’їсти хоч шматок, завдяки своїй довгій шиї дістане і відбере ласощі. А ще небайдужа до свіжоспеченого домашнього хліба. Магазинний їй не до вподоби, обов’язково повинен бути зроблений руками дбайливої господині. А ще вся родина тішиться, коли Стріка танцює. Бабуся крикне: «Стрікі-кі», а та починає по двору гоцати. Любить також гратися з кавказькою вівчаркою Джессі. Ганяються один за одним, як маленькі діти. Зростом Стріка під два метри. Ночує взимку в хліві разом з коровою, а влітку все подвір’я в її розпорядженні.

Коли Стріка хоче спати, то сідає на землю і складає назад шию. «Як трансформер складається», – підказує син Валера.

Дуже цікаві на вигляд яйця страуса Ему. Вони зелені, аж смарагдові. Люди всі цікавляться, чим їх пофарбували, чи зеленкою? Виявляється, це їх природний колір. Одним таким яйцем можно нагодувати кілька чоловік. Вони дуже ситні і жирні. На смак відрізняються від курячих. Хоча це задоволення не з дешевих. Його ціна складає близько двохсот гривень. Оскільки в Стріки немає пари, то, на жаль, діждатись потомства неможливо. Проте хотілося б, щоб на Охтирщині було побільше екзотичних улюбленців. Можливо, в когось є Ему чоловічої статі, то родина Довгаль не проти була б розвести потомство.

Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: