Відзначили діамантове весілля

22 марта 2013 | ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ | Нет комментариев |

Дедушка с бабушкойЗвичайно казки про кохання закінчуються весіллям, а про те, як конкретно молоді «живуть-поживають та добра наживають», – нічого не пишуть. Мабуть, тому, що казка перетворюється на реальність, точніше – в побут і стає вже не до кохання. Але зберегти його навіть дуже можливо. У подружжя Міщенків з села Довщик це прекрасно вийшло. Подивіться, як сяють очі у Івана Миколайовича та Парасковії Іллівни, які нещодавно відсвяткували діамантове весілля. Чоловікові 87 років, дружина на рік молодша. Про те, що довелося пережити в дитинстві і юності, зараз і згадувати не хочуть. Голод, війна, розруха… Все минулося, а зараз є нові турботи, онуки, господарство. Відпочивати ніколи і роботу всю роблять разом.

В.Почепцов, сільський голова

День одруження – “Зелене весілля”. "Зелене" весілля – це початок нової сім’ї, день, коли молоді стають на рушничок щастя. Безперечно, щороку кожне подружжя відзначає цей особливий для них день – ювілей їхнього спільного життя. Цікаво, як називають першу, другу, третю … річниці весілля, і що прийнято дарувати на ці ювілеї?

1 рік – ситцеве (лляне або марлеве) весілля

Назва вказує на те, що в життя молодих вже увійшла – після медового місяця – буденність стосунків, «ситцева» простота , в одночас ситець і льон символізують молодість.Жартома, можна подарувати у цей день одне одному, ситцеві хусточки, а в них загорнути щось оригінальне, екзотичне, навіть коштовне.

2 роки – паперове (скляне) весілля

Вважається, що подружні стосунки на цьому етапі не надто міцні –подібно до вказаних матеріалів. У цей особливий день можна подарувати вироби зі скла.

3 роки – шкіряне весілля

Якщо пара благополучно минула паперово-скляний етап, то ці стосунки вже так просто не розірвеш. На цю річницю дарують шкіряні вироби ( гаманці, рукавички, сумки, пояси та інше).

4 роки – воскове весілля

На святковому столі неодмінним атрибутом мають бути запалені свічки. Подарунок – красиві декоративні свічки. В день річничі запалюється парна свічка, котра повинна стояти цілий день у кімнаті. Скільки годин вона простоїть, не згаснувши, стільки років проведуть разом закохані.

5 років – дерев’яне весілля

Це перша серйозна дата, на яку можна скликати багато гостей. Останні дарують подружжю предмети домашнього вжитку, зроблені з дерева. Символіка тут зрозуміла: дерев’яний посуд не розбивається, і сім’я, котра дожила до п’ятирічного ювілею – також міцна.

6 років – чугунне весілля

Чугун взагалі досить крихкий метал. Н зважаючи на свою зовнішню надійність, насправді він може тріснути від любого удару. У подпрунок можуть згодитись чугунні горшки, сковорідка. Жінка обов’язково подає смачнючу страву приготовану в чугунному посуді.

7 років – мідне весілля

Перша благородна річниця в тому сенсі, що мідь, хоч і не міцний метал, все ж таки благородний та цінніший за попередні матеріали. Чоловік з жінкою обмінюються мідними монетами аби щастя їхнє було дзвінким.

8 років – жерстяне весілля

На цьому етапі стосункам подружжя слід додати блиску , тому на цю дату дарують блискучі предмети домашнього вжитку.

9 років – фаянсове весілля

Ніхто не сумнівається у міцності сімейних стосунків. Тому дарують фаянсовий посуд.

10 років – трояндове весілля, або День Троянд

У гості запрошують усіх, хто був присутній на реєстрації шлюбу. Чоловік дарує дружині букет червоних троянд. Символічне значення таке: це кохання не боїться життєвих колючок.

11 років – сталеве весілля

Сім’я починає новий десяток подружніх відносин які впродовж років закалились та стали ще більш надійнішими. Пропнується обдаровувати сувенірами із сталі.

12-та річниця – “Нікелеве весілля”. Перехід сімейного життя зі стихії металу в “кам’яну” сутність. Нікель – мінерал, який за зовнішнім виглядом нагадує мідну руду, однак при виплавці не дає ані мідяків ні іншого металу взагалі. І лише при особливому старання з нікелю можна отримати красиву речовину. Дарувати слід блискучі нікельовані вироби наприклад, посуд.

13 років – кружевне весілля

Життя вирує та плете своє тонке неосяжне кружево сімейних свят та буднів. Дарунком можуть бути кружевні скатертини, серветки, ажурні вироби.

14 років – агатове весілля

Як сам камінь, так і сімейні відносини набувають усе нових відтінків, проявляються у нових кольорах. В подарунок вибирають вироби з агату або слонової кості.

15 років – кришталеве весілля

Повна ясність і прозорість у подружніх стосунках! Дарують скляний та кришталевий посуд, щоб життя було безхмарним і чистим, як скло.

18-та річниця – “Бірюзове весілля”. Стародавні перси вважали бірюзу каменем щастя, а араби – каменем, що приносить перемогу. Багато сотень років тому хороша бірюза цінувалася вище за золото. Ви разом 18 років, це означає, що ви теж здобули перемогу над часом, труднощами та негараздами і зберегли ваш шлюб. Відсвяткуйте цю дату удвох і подаруєте один одному прикраси з бірюзи або речі, інкрустовані бірюзою.

20 років – порцелянове весілля

Святковий стіл сервірують новим порцеляновим сервізом, який символізує нажите подружжям благополуччя.

25 років – срібне весілля

Запрошують багато гостей – всю родину. Поряд із золотими обручками подружжя одягає одне одному ще й срібні. Подарунки також мають бути зі срібла, котре символізує благородство та міцність цього союзу.

30 років – перлинове весілля

30 років – перлинове весілля, символ того, що роки, які подружжя прожило разом, нанизуються, наче перлини у намисті. Дуже бажано, щоб чоловік подарував цього дня дружині саме таке намисто.

35 років – полотняне весілля

Таке собі повернення молодості. Подружжю знову, як і в перший рік, дарують постільну білизну, скатертини, рушники.

40 років – рубінове весілля

Старі обручки замінюють на нові – з рубіном, каменем кохання і вогню. Це також означає, що близькість подружжя стала вже кровною (рубін має колір крові).

45-та річниця – “Сапфірове весілля” (червоне весілля). Сапфір – камінь вірності. Символізує довгу вірність у шлюбі. Дарувати слід прикраси з цим каменем.

46-та річниця – “Лавандове весілля”. Символізує ніжність, доброту і довговічність подружніх відносин. Можна подарувати живі чи висушені квіти лаванди.

50 років – золоте весілля

Стосунки, які пройшли випробування часом, такі ж коштовні, як золото. Діти дарують батькам на цей ювілей нові обручки , оскільки руки, які носили їх півсторіччя, змінилися, а золото стерлося.

55-та річниця – “Смарагдове весілля”. Смарагд – символ життя, гармонії, безсмертя і юності.

60 років – діамантове весілля

Немає у світі нічого міцнішого за діамант. І пару, яка прожила разом 60 років, уже неможливо розлучити.

65-та річниця – “Залізне весілля”. Залізо – метал, хоча і не дорогоцінний, але необхідний для життя. І це ще одне нагадування про те, що родина разом будує свій побут. А ще кажуть: «Куй залізо, поки гаряче». Перековувати характер одне одного вже марно, а ось перековувати почуття ніколи не пізно.

70 років – весілля вдячності

Такий ювілей зустрічається вкрай рідко, тому певні традиції щодо нього не сформувалися. Саме визначення символізує вдячність одне одному за любов і підтримку, а також долі і Богові – за довголіття.

75 років – коронне весілля

Воно ніби увінчує короною щасливо прожите життя.

80-та річниця – “Дубовие весілля”. Символізує відносини, що пускають коріння і зміцнюються як дуб. В якості подарунка ювілярам чудово підійдуть вироби з дуба.

100-та річниця – “Червоне весілля” – 100 років спільного життя. На сьогоднішній день відомий лише один випадок відзначення даного ювілею. Цілий вік прожили спільно в шлюбі подружжя Агаєв з Азербайджану. Саме Ніфтулла і його дружина Балабеім дали назву цієї річниці весілля. На момент їх 100-річного урочистості чоловіку було 126 років, а дружина Балабеім зазначила 116й день свого народження. В якості подарунка дружині ідеально підійдуть прикраси з дорогоцінними каменями, звичайно ж, червоного кольору. А гостям рекомендується дарувати предмети інтер’єру, інкрустовані кристалами червоного кольору.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: