Реєструємо нерухоме майно

26 марта 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

Руслана ВяликЗ початку 2013 року повноваження по реєстрації майнових прав згідно з новим законодавством перейшли до Укрдержреєстру. В тому, що населення цікавить велике коло проблем, які воно не знає, як розв’язати і які відносяться до відання нової структури, ми переконалися під час «прямого зв’язку» з начальником відділу державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Охтирського міжрайонного управління юстиції Русланою Вікторівною Вялик:

Ірина Володимирівна:

- Які повноваження має Ваш відділ і чим вони відрізняються від БТІ?

- Наш відділ займається державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, для чого запроваджено відповідний Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Звертатися до нас необхідно у випадках необхідності проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва на все нерухоме майно фізичним та юридичним особам – на новозбудовані та реконструйовані об’єкти нерухомого майна, реєстрацію земельних ділянок, також проведення реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв’язку з внесенням до статутного капіталу, тобто проводиться первинна реєстрація. До нашої компетенції входить також держрестрація прав на основі рішень органів місцевого самоврядування, судів, прокуратури. Нотаріат займається операціями із спадковими справами, а в розпорядження БТІ – технічна інвентаризація об’єктів.

За держреєстрацію права власності на нерухомість береться державне мито 119 грн. А за надання витягу з держреєстра майнових прав доведеться заплатити 120 грн.

Новостворений державний реєстр прав працює в електронному вигляді. Ми з 1 січня цього року почали заповнювати його з нуля згідно із заявами людей, які почали оформляти права власності в 2013 році. І вже напрацьований чималий архів, адже всі місцеві нотаріуси також здають нам всі свої справи щодо вчинення ними нотаріальних дій.

Наш відділ співпрацює з виконавчою службою і всі її постанови щодо накладання арешту на майно вносяться до відповідного Реєстру. Це значить, що нерухомість, на який накладено арешт не буде здійснюватися будь-які цивільно – правові угоди, без зняття арешту. Тобто, без належних на тих правових підстав.

Наталія Петрівна:

- Якщо вже є Державний акт на землю, чи обов’язково перереєстровувати його?

Законом «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» не передбачено обов’язкової перереєстрації прав власності, які були набуті до 1 січня 2013 року. Держава визнає права, які виникли до набуття чинності цього закону і були зареєстровані відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення. Коли ж ви захочете продати чи подарувати земельну ділянку, той документ, що у вас є – Державний акт на землю, – це і є правовстановлюючий документ для здійснення правочину нотаріусом.

Тетяна Олексіївна:

- Отримала у спадок будинок ще шість років тому. Але все не було коштів, аби належним чином оформити в БТІ. Чи можу я до Вас звернутися, аби зараз зареєструвати свої майнові права?

- Так, вам потрібно звернутися в наш відділ з відповідною заявою і документами, необхідними для реєстрації.

- Микола Черкасов:

- Як можна виправити помилку в прізвищі власника, яке зазначене в державному акті на право власності на земельну ділянку?

- Приносьте свій державний акт, паспорт та ідентифікаційний код. Ми зробимо на підставі Вашої заяви запит до Держзамагенства і протягом 14 робочих днів внесемо зміни.

- Іван Сергійович із Чупахівки:

- Купив будинок в селі згідно з договором купівлі-продажу, але не встиг до 31 грудня 2012 року оформити документи в БТІ. Що мені робити зараз?

- Вам необхідно звернутися до відділу з відповідними документами, заплатите 239 гривень і зареєструємо ваше право власності на майно. До речі жителям району, перш ніж до нас їхати, раджу спочатку записатись по телефону 6-17-03 на конкретний день, годину, аби не стояти в черзі. Скористатися такою можливістю можуть і охтирчани.

Марія:

- Куди звертатися про прийняття спадщини, якщо термін пройшов?

- Тільки до суду, де ви повинні довести своє право на спадщину.

- Як можна зареєструвати своє право на землю, якщо Державний акт не оформлений?

- Треба взяти витяг з державного земельного кадастру і рішення виконкому міської чи сільської ради про затвердження техдокументації щодо виділення земельної ділянки, а потім завітати до нашого відділу.

Антоніна Петрівна з Олешні:

- В минулому році оформила документи на земельний пай, документи забирати в кінці березня. Районний земельний відділ ліквідований. Де тепер мої документи?

- Ви можете забрати їх в управлінні Держземагенства в Охтирському районі Сумської області, яке знаходиться в Охтирці по вул.Чкалова 27-а.

Іван Ілліч:

- Скажіть, будь ласка, чи можна під час оформлення реєстрації надавати через Інтернет всі необхідні документи в електронному вигляді?

Законодавством не передбачено подачу документів через Інтернет. Подання документів про державну реєстрацію права власності громадяни мають подавати тільки особисто, або за дорученням . Реєстратор приймає документи і видає картку прийому, де зазначений ваш реєстраційний номер заяви і ваші персональні дані та зазначено, які саме документи від вас прийнято, дату і час прийому.

Крім того можна зайти на сайт Державної реєстраційної служби, де є рубрика «Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запису)», ввести номер своєї картки прийому і побачити у якому стані перебуває ваша заява .

Світла Бойко:

- Навіщо нотаріус під час оформлення договору купівлі-продажу будинку проводив повторну реєстрацію права, яке виникло до 2013 року та було зареєстроване в БТІ та стягнув плату в 120 гривень?

- Згідно із Законом, державна реєстрація прав є обов’язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до державного реєстру речових прав. За надання інформації з Державного реєстру прав здійснюється нотаріусом у формі витягу, за дану послугу необхідно заплатити 120 гривень.

Зразки документів по реєстрації нерухомого майна можна викачати, натиснувши на це посилання.

Записала Л. Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: