Технічну інвентаризацію ніхто не відміняв

11 апреля 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

Валерій Бабич Охтирське бюро технічної інвентаризації створене ще до Великої Вітчизняної війни для проведення технічної інвентаризації і оцінки будівель і споруд. За минулий період підприємством була створена база даних, що включає історію всіх міських об’єктів нерухомості і земельних ділянок, на яких вони розташовані. Всі ми знаємо, що раніше без БТІ ми не могли ні купити, ні продати, ні заповідати своє майно, ні узаконити новобудову. З початку 2013 року ситуація змінилася і у населення виникають питання щодо нинішніх функцій БТІ. Під час «прямого зв’язку» в редакції газети «Роксолана-Максі» директор БТІ Валерій Бабич спілкувався з читачами в телефонному режимі:

Охтирчанин Іван Якович, побоюючись, що не зможе додзвонитися на «прямий зв’язок», прийшов до редакції сам, аби задати питання особисто. Він являється членом садово-городнього товариства «Факел» і на приватизованій дачній ділянці збудував невеликий будиночок:

- Тепер хотів би продати земельну ділянку на яку є державний акт права власності, але на будиночок немає ніяких документів. Що мені робити?

- Приходьте в БТІ до старшого інженера, замовляйте виготовлення технічної документації. Наші спеціалісти виїжджають безпосередньо на вашу земельну ділянку, проводять заміри і виготовляють технічну документацію. Оплата – згідно з калькуляцією, для пільгової категорії населення передбачені знижки. Без технічного паспорта ніяких дій по відчуженню нерухомості здійснити неможливо. Для того, аби пришвидшити роботу нотаріусам, видаємо довідку-характеристику нерухомого майна.

Олександр:

- Ми здійснили купівлю будинку через нотаріуса, обминувши БТІ. Отримали свідоцтво на право власності. Через деякий час вирішили переробити систему опалення і замінити котел. Коли прийшли у газову службу, нам відмовили, тому що накреслений в технічному паспорті план не відповідає тому, що є в натурі. Попередній власник зробив перепланування, не внісши зміни в техпаспорт. Як вийти з даної ситуації?

- Запам’ятайте, перед тим, як здійснювати договір купівлі-продажу нерухомості, перш за все, щоб не виникало подальших непорозумінь і проблем, зверніть увагу на дані техпаспорту і їх відповідність дійсній забудові. А в даній ситуації пораджу звернутися в БТІ для уточнення даних і виготовлення нового техпаспорту, а потім уже можна буде проводити реконструкцію газової системи опалення.

Тетяна Олексіївна:

- Чи обов’язково вносити зміни в техпаспорт при добудові, перебудові чи внутрішньому переплануванні індивідуального жилого будинку?

- Звичайно, адже при цьому змінюється площа будинку: кількість жилих і загальних квадратних метрів збільшується або зменшується. Якщо прибудова зроблена до березня 2012 року, ви можете уникнути штрафу, якщо узаконите самовільне будівництво до 14 січня 2014 року. Ми зробимо техінвентаризацію, виготовимо новий техпаспорт.

Микола Тимофійович:

- Так сталося, що ми втратили документацію на будинок. Чи можна отримати дублікат техпаспорта?

- Звернутися до БТІ, ми зробимо технічну документацію ( виготовимо копію технічного паспорту).

- В зв’язку з реорганізацією чим тепер займається БТІ?

- Ми виконуємо наступні роботи: незалежна оцінка нерухомості, технічна інвентаризація об’єктів нерухомості, підготовка документів до приватизації житла, реєстрація будинкових книг, видаємо довідку-характеристику об’єктів нерухомого майна для здійснення нотаріальних дій, тощо. Звертайтеся: м.Охтирка, вул.Чкалова, 27-а.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: