Леонід Проценко: «Для мене музика — шлях до самопізнання»

12 апреля 2013 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев |

IMG_2227Леонід Іванович ПРОЦЕНКО – керівник зразкового аматорського духового оркестру Рябинівського сільського будинку. Щирий, світлий душею чоловік, який любить життя й музику.

У жовтні 1968 року восьмирічним хлопчиком прийшов Леонід Іванович в місцевий оркестр де грав на кларнеті. Близько 9 років був учасником оркестру, поки не закінчив школу. У 1977 році вступив до Сумського державного культурно-освітнього училища по класу «духові інструменти», з 1980 року працював у Сумській обласній філармонії артистом оркестру. Згодом повернувся до Рябинівського самодіяльного народного духового оркестру, як керівник. З тих пір все своє життя він присвячує цікавій праці – роботі з дітьми. За словами Леоніда Івановича, від спілкування з ними він отримує такий позитивний заряд енергії, що хочеться працювати без відпочинку. В колективі більше 30 дітей віком від 7 і до 14 років. З ними часто не просто, але Леонід Іванович знаходить контакт з усіма. За його витримку та доброзичливість хлопчики та дівчата відповідають своєю довірою та любов’ю.

Незважаючи на різні погодні умови, заняття керівник проводить майже щодня. Сільський будинок, де проходять репетиції, знаходиться в аварійному стані: обшарпані стіни, стара підлога, а взимку з рота йде пар, бо температура в приміщенні мінусова. Проте діти не зважають на всі ці недоліки і із задоволенням бігають до улюбленого вчителя на заняття.

- Кожного року бажаючих навчитися грати на духових інструментах зростає. Організовуючи роботу з початківцями, я зіштовхуюсь з багатьма труднощами, бо приходять дітки 6-7 років, не маючи ніякої музичної підготовки. В таких випадках я починаю, як кажуть, роботу з нуля. Інколи проводжу індивідуальні заняття, а при прослуховуванні музичного твору обов’язково його пояснюю і коментую.

Вільний від роботи час Леонід Іванович, як і кожен селянин, проводить на городі, порається по господарству. Разом з дружиною виховали двох дітей. Донька зараз навчається в Харківському університеті. Батько й зараз згадує, як вона не хотіла залишати рідну домівку та їхати до великого міста. Раніше вона також брала активну участь в усіх культурно-мистецьких заходах. Як зауважив Леонід Іванович, в дівчинки є талант грати на духових інструментах, проте вирішили, що отримати вищу освіту треба обов’язково. Син – студент другого курсу ХАІ. Раніше він також грав на трубі, проте по стопам батька не пішов.

- Я завжди любив і буду любити музику, адже вона – частина моєї душі. Для мене музика — шлях до самопізнання. Я постійно перебуваю у творчому пошуку, удосконалюю свою професійну майстерність.

А ще я дуже люблю рибалити. Буває, прокидаюсь о 3 годині ранку і йду на річку. Проте й там музика не покидає мене: постійно наспівую різні мелодії.

До речі: багато учнів Леоніда Івановича закінчили музичні заклади. Наприклад, в цьому році його учень закінчив музичне училище і вже отримав направлення в один із військових оркестрів Київської області.

Фото: Зразковий аматорський духовий оркестр Рябинівського сільського будинку культури – постійний учасник сільських і районних заходів.

Фото: Леонід Іванович в музичному класі.

Карина КУЧЕРЯВА

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: