Чисто там, де прибирають І де те сміття береться?

18 апреля 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

IMG_4488На минулих вихідних дивилась в інформаційній телепрограмі сюжет про суботник у Києві. Жінка, однією рукою тримаючи парасольку, іншою граблями щось там ялозить по землі. Вона говорить: «Я тут не смітила, чого повинна прибирати після когось? А на суботник вийшла бо на роботі заставили».

Тому коли у редакційних справах їхали дорогою на Пологи, звернула увагу на бригаду чоловіків з мішками в руках, які збирали сміття на узбіччях і вантажили на причеп трактора.

Жителі села Сергій Свєтланов, Сергій Годун, Володимир Кулієв, Анатолій Фесенко і депутат сільської ради, приватний підприємець тракторист Вадим Шейко розповіли, що регулярно, кілька разів на рік, згідно з рішенням сільської ради ведеться прибирання усіх узбіч доріг, що ведуть до села.

- Як ви думаєте, звідки береться скільки сміття, адже це не магістральні дороги, де багато транзитного транспорту? – запитую у чоловіків?

- Чужі нашими дорогами не їздять, це все свої. Один з вікна машини пляшку викинув, інший целофановий пакет… І так вчора, сьогодні і завтра. От і набирається. Якби постійно не прибирали, то вже і кювет зрівнявся б з дорогою, – обурюються прибиральники. І розповідають про випадок, коли сам голова сільради Іван Шейко застав односельчанина на гарячому, коли той з багажника автомашини викидав на узбіччя мішки із сміттям. Він примусив його визбирати весь мотлох, щоб ледве багажник машини закрився і вивезти на звалище, заплативши за утилізацію. Більше йому, напевно, не захочеться порушувати порядок благоустрою села.

Коли ми, впоравшись зі своїми справами наприкінці дня повертались додому, доверху навантажений сміттям тракторець уже знаходився біля сільського будинку культури, в парку навколо якого культпрацівники вже понагортали купи торішнього листя.

Приємно їхати вулицею, коли навкруги чисто і прибрано, попід дворами – розпушена земля із зеленими паростками багаторічних квітів. Прийде час, і вони забуяють різнобарв’ям сальвій, чорнобривців, айстр, жоржин, радуючи проїжджих і односельців.

Л.Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: