20 квітня – День довкілля України Борітеся – поборете!

19 апреля 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

Микола Мороз і Анна Ткаченко на одному із найдовших сміттєзвалищ ОхтиркиБільше 5% м.Охтирка вкрито смітниками та звалищами. І це лише за офіційними даними. Чи уявляє собі населення ці масштаби ми спробували з’ясувати під час рейду з інспекцією з благоустрою по м.Охтирка.

Акція «За чисте довкілля», яка оголошена по всій Україні, передбачає, що кожен підприємець або бюджетна організація повинні навести порядок на закріпленій за ними території. Начальник інспекції Микола Мороз вручає приписи, в яких зазначено, що недоліки слід усунути в триденний термін. Свідомі громадяни одразу ж виконують рекомендації, проте є й такі, що відверто ігнорують. Зокрема, один з колишніх очільників комунальної служби, який тепер трудиться в приватному підприємстві дивується, на підставі чого за магазином закріплена територія і чому саме працівники магазину повинні прибирати територію біля розміщеної поряд зупинки. Ми, мовляв, податки платимо, чого ще й прибирати повинні. В решті-решт Микола Григорович вручив припис, і зазначив, якщо не приберуть доведеться вживати більш суворих заходів. Жителі приватного сектору вигрібають сміття з дворів в надії на те, що його заберуть комунальники. Проте працівники «Благоустрою» можуть забрати лише біля тих господарів, які заплатили за вивіз відходів. Більше 50 приписів видано за місяць роботи. Протоколами поки що тільки лякають.

Біля одного з підприємств-банкрутів під огорожею лежать купи листя та гілля. Місцеві жителі говорять, що до куп підсипають свої відходи і мешканці приватних будинків, в тому числі і один з депутатів міської ради. Микола Григорович телефонує обранцеві народу:

- Добрий день. До нас поступили скарги, що жителі, в тому числі і Ви носите сміття під огорожу.

- Если когда-то что-то туда и высыпалось, то исключительно листья, которые летят с тополей. Ну куда их девать, эти листья?

-У кульки і вивезти. До речі, з «Верпом» у вас заключений договір?

- Думаю, что нет.

- От жалко. У нас це основна проблема в місті. І прикро, що депутати не мають такого договору. Давайте зробимо так, я приймаю Ваші слова на віру, але якщо очевидці побачать, що з вашого двору нестимуть сміття, то тоді я змушений буду скласти протокол і притягнути до адміністративної відповідальності.

- Вы в праве делать, что угодно. Мне без разницы. Мне до одного места, кто что будет делать. Если я вам говорю, что туда не вывозится, то меня предупреждать не надо. Потому что если вы такое говорите, мне неприятно слышать.

Сміттєзвалища на узбіччі«Сміття – це як злочинність. Його побороти неможливо», – говорить Микола Мороз. Проте завдання інспекції в тому, щоб карати тих, хто систематично порушує порядок і навернути людей на інший спосіб мислення. На його думку в місті слід затвердити такі заходи:

- Проводити суботники не один раз на рік, а хоча б кожного місяця.

- Створити комунальні сміттєзбиральні баки. Краще організовано забрати відходи в одному місці, ніж по всій Охтирці, хоча й за рахунок міста.

- Комунальним підприємствам продавати мішки для сміття з маркуванням. Тоді, навіть якщо з приватного сектору винесуть сміття під дорогу, «Благоустій» забере його і знатиме, що послуга оплачена.

«Офіційних» звалищ в Охтирці 9, а ще 5 так званих неофіційних. Два вже ліквідовано, на це витрачено близько 20 тисяч гривень. Люди роками несуть по заданому маршруту відходи і не розуміють проблеми.

- А куди ж дівати те сміття? – щиро дивуються жителі вул.Комінтерна. – Все життя в те провалля тільки й викидаємо.

- Заключіть договір на вивіз сміття.

- А з ким його підписувати? Де шукати цю організацію?

Ще один випадок. Дві жінки, навантаживши повен возик старої картоплі, привезли на узбіччя. Сусіди зробили зауваження. Підхопивши свій дорогоцінний вантаж почимчикували далі. За півкілометра знову вигрузили його. Аж тут нагодилась інспекція. Довго довелось пояснювати, чому не можна викидати на узбіччі. Знизавши плечима, забрали свою картоплю і повезли додому. Але де гарантія, що під покровом ночі не повернуться вони знову на це ж, або інше місце.

Незважаючи на те, що інформація про заключення договорів постійно доводиться до населення, реагувати починають на неї лише тоді, коли сказано це особисто і бажано з наданням припису. Організаціям і підприємствам варто не чекати 20 числа, коли все місто вийде на толоку, а прибирати закріплені території вже зараз, не відкладаючи у довгий ящик. Лише спільними зусиллями можна зробити місто чистішим.

Хочеться звернутись до тих, хто викидає сміття під дорогою , або несе тишком-нишком до лісу чи річки. Візьміть своїх маленьких дітей чи онуків, поїдьте за місто, де лежать купи різнобарвного поліетилену, а чорне повітря смердить плавленим пластиком і задайте їм одне єдине питання: «Чи хочуть вони жити в такому довкіллі?

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: