Моя професія – психолог

19 апреля 2013 | КАРТИНА ТИЖНЯ | 1 комментарий |

IMG_4637Людей цієї професії часто називають цілителями душі, адже здоров’я людини безпосередньо залежить від її внутрішнього стану.

Тетяна Коваль – методист з психологічної служби відділу освіти, молоді та спорту Охтирської міської ради. Дівчина закінчила Сумський педагогічний університет і вже майже 10 років працює психологом. Спочатку працювала практичним психологом в школі № 9, потім у відділі освіти психологом – методистом, де доводиться поєднувати дві професії в одній. Тетяна веде одночасно методичну та психологічну роботу. До неї звертаються психологи, педагоги, заучі та директори шкіл зі всієї Охтирки. Запити у відвідувачів різні: кому затвердити нову програму, з ким обговорити новий семінар чи тренінг, а когось і вислухати з проблемами, які виникли під час роботи в школі.

- Всі звикли вважати, що психологу можна лише, як то кажуть, поплакатися в жилетку. Я завжди допоможу розібратися, де беруть початок проблеми, в чому їх причини і як з ними боротися. В мої обов’язки входить не тільки слухати і щось періодично запитувати, я будує діалог так, що співбесідник сам знаходить корінь своїх «проблем». Можу привести приклад з власної практики, коли мама одного учня звернулася з болючим питанням – дитина не хоче навчатися. Виявилося, що причина в самій мамі. Адже вона вимагала від дитини отримувати тільки найвищі бали, в результаті чого і з’явилося небажання отримувати будь-які знання.

Я, як і будь-яка людина, хочу бути задоволена результатом своєї роботи. Я вдячна своїм учням та колегам за гарні відгуки про мене, що допомагає відчувати себе значимою та потрібною.

 Комментарии (1)

 

  1. елена пишет:

    так… висновок психолога може “добити” і маму, і проти її сина налаштувати весь класс…. і де ж тут допомога?..
    до Т.Коваль даний коментар не відноситься

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: