Косметикой можно отравится, обжечься, обезобразиться…

25 апреля 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев |

IMG_5050Згідно з листом Держспоживінспекції України від 21.12.2012 року № 6105-3-7/7 щодо перевірки дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів при реалізації парфумерно-косметичних товарів, в т.ч. для дітей, спеціалістами інспекції з питань захисту прав споживачів у Сумській області проведені перевірки у 14 суб’єктів господарювання різних форм власності.

У Сумській області підприємств, що виробляють парфумерно-косметичні товари, немає. Основні обсяги продукції вказаного асортименту завозяться з оптових підприємств міст Харкова та Києва, в яких розміщені офіційні представництва відомих європейських виробників вказаної продукції, такі як «Флореаль Україна», «Юнілевер Україна», ПП «Юнітоп», ТОВ «ДІА», ТОВ «Петрус». Необхідно відзначити, що останнім часом вітчизняні косметичні товари стають все більш конкурентоздатними..

Це пояснюється наступним:

а) значно нижчими цінами за рахунок спрощення, порівняно з імпортними виробами, упаковки косметичних засобів;

б) високим вмістом натуральних компонентів;

в) зарубіжна косметика не адаптована до українських умов,  не враховані етнічні особливості нашої шкіри і волосся. Це може бути причиною того, що рекламовані ефекти  косметики (кремів, шампунів) неефективні.

При перевірці дотримання законодавства про захист прав споживачів при реалізації парфумерно-косметичних товарів, встановлені такі основні порушення:

- відсутність документів, що підтверджують якість виробів;

- невідповідність вимогам нормативних документів;

- з минулими термінами придатності;

- відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар.

Винні особи притягнуті до адміністративної відповідальності, до підприємців застосовані штрафні санкції.

В ході проведених перевірок встановлено, що значна кількість парфумерно-косметичних товарів зберігається та реалізується на лотках та палатках, розташованих на ринках міст та районів області, з грубим порушенням вимог чинного законодавства щодо додержання умов зберігання та реалізації. Фактично товари реалізуються за умов температури та вологості навколишнього середовища, (передбачено температура не нижче ніж 0 град. С і не вище ніж від +20 град. С до +25 град. С і відносній вологості повітря не більше ніж 55-65% ).

Приватні підприємці, порушуючи вимоги п. 3.7 глави 10 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, реалізують духи та туалетні води на розлив. Також встановлено реалізацію парфумів, які не відповідали вимогам ДСТУ 4710 та ГОСТу27429, а саме: притертий пластмасовий не оброблений та не обв’язаний ковпачок, що не забезпечує збереження вмісту флакона при транспортуванні, зберіганні та використанні, документи щодо якості та безпеки продукції відсутні; у переліку складу мила «Липа» зазначені 12 рослинних добавок, фактично у наявності одна; не повна адреса підприємства, що приймає претензії від споживачів в Україні; не зазначені група та номер партії виробництва продукції.

Досліджені парфумерно-косметичні товари за органолептичними показниками, показали: зміни зовнішнього вигляду, кольору, запаху косметичних товарів, що свідчить про зниження якості і використання цих товарів може бути небезпечно для людини, є неповним без проведення експертиз. Цілий ряд фізико-хімічних показників може служити показниками безпеки косметичних товарів (вміст сполук свинцю, миш’яку, ртуті є недопустимим; водневий показник рН, кислотне число і ін.).

Встановлено факт реалізації помади губної та олівців для очей які не відповідали вимогам нормативних документів за органолептичними показниками, а саме: помада для губ випадає з пеналу, зберіганні та використанні, документи щодо якості та безпеки продукції відсутні.

За вказані порушення складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 155 ч 1 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, до суб’єктів господарювання застосовані адміністративно-господарські санкції за ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів».

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: