Кому селяни довіряють здоров’я

7 мая 2013 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев |

Тетяна СтожкоСело Довжик найкрайніше на карті Охтирського району. Коли почалися медичні реформи, жителі затурбувалися, чи не закриють їх фельдшерсько-акушерський пункт, як уже закрили сусідній бурорубанівський.

Вони знають, що на своїх медпрацівників – завідуючу ФАПом Світлану Миколаївну Удовиченко та акушерку Тетяну Олексіївну Стожко завжди можна покластися.

- Люди в селі терплячі, звертаються за допомогою тільки коли припече. Вдень працюють на городах і пораються по господарству, а вже увечері чи вночі телефонують. Коли обходиться порадою в телефонному режимі, а коли треба брати сумку первинної медико-санітарної допомоги і бігти до хворого, – розповідає Світлана Миколаївна.

- А з якими скаргами до Вас найчастіше звертаються?

- Гіпертонічний криз, адже в основному проживають люди похилого віку. За роки незалежності населення зменшилося майже на чотириста чоловік, а у 2012 році двоє діток народилося, а померло 14 чоловік.

Світлана УдовіченкоДобиратися до хворих непросто, особливо взимку, доводиться довжичанським медпрацівникам обслуговувати і п’ятеро бурорубанівських мешканців, по одній сім’ї з Семенівни та бурівки, та й протяжність самого Довжика більше 7 кілометрів. Як погода стоїть суха, то на велосипедах їздять, коли голова сільради одвезе, буває, що й на тракторі місцевого агропідприємства доїжджають до хворих.

- А ще під опікою ФАПу – огляди школярів і дошкільнят, допомога в організації щорічних профілактичних оглядів дорослих і дітей лікарями, супровід вагітних жінок і новонароджених… Від сільського медпрацівника в першу чергу залежить вчасне надання невідкладної допомоги, розпізнання симптомів хвороби на початкових стадіях, прийняття самостійного рішення. Це в міській лікарні можна скликати консиліум і порадитися, а в селі слід покладатися тільки на власний досвід. Тому і увага з боку місцевої влади, держави повинна бути до сільської медицини краще вираженою в плані матеріального забезпечення.

Л.Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: