Купити, продати транспортний засіб – вигідно у нотаріуса

7 мая 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

IMG_9933Відчуження транспортних засобів – це питання на сьогоднішній день не настільки актуальне, як скажімо 3-5 років тому, тобто до докризового періоду, але ж його при необхідності потрібно вирішувати.

На думку багатьох експертів та власників транспортних засобів діючі процедури відчуження та реєстрації транспортних засобів були складними і мали високу вартість, що перешкоджало розвитку ринку вторинних продажів автомобілів. Саме з цієї причини нотаріуси протягом декількох років практично не оформляли договорів купівлі-продажу, дарування транспортних засобів. На сьогоднішній день такі договори у нотаріусів оформляти вигідно. доступно і насамперед безпечно з точки зору закону.

Новий закон, який вступив в дію з 01 січня 2013 року значно спрощує та здешевлює процедуру відчуження та реєстрації транспортних засобів.

Що стосується оподаткування (податок на доходи з фізичних осіб), то до 1 січня 2013 року дохід від продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля. мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звідного податкового року оподатковувався за ставкою 1%. На сьогодні, тобто з 1 січня 2013 року, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла та/або мопеда оподаткуванню не підлягає. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, як до 01.01.2013 року так і після 01.01.2013 року.

Що стосується сплати державного мита, то при посвідченні договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів державне мито сплачується у таких розмірах:

- при відчуженні дітям, одному з подружжя, батькам – у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 17-00 гривень (до 01.01.2013 р. було 1% вартості ТЗ);

- при відчуженні іншим особам – у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 85-00 гривень (до 01.01.2013 р. було 5% вартості ТЗ).

Відбулися зміни також і при сплаті збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Розмір цього збору до 01.01.2013 року становив 3% як на нові автомобілі так і на ті автомобілі, які були в експлуатації. На сьогоднішній день при першій реєстрації автомобіля (тобто нового автомобіля) встановлено ставку збору (від 3% до 5%) в залежності від вартості автомобіля (від 165 до 290 і більше розмірів прожиткового мінімуму). При реєстрації (перереєстрації) автомобілів, які були в експлуатації, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування не сплачується.

Отже, підсумовуючи вищесказане, приємно довести до вас. шановні власники ТЗ, які прийняли рішення купити – продати транспортний засіб, коротко наступні новини:

При посвідченні договору купівлі-продажу, дарування транспортного засобу знімати з обліку в органах МРЕВ не обов’язково і оформити такий договір можливо незалежно від місця реєстрації ТЗ;

При відчуженні ТЗ у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда не більше одного разу на рік податок на доходи фізичних осіб не сплачується;

Зменшено ставку за справляння державного мита;

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (3%) не платиться, за винятком нового автомобіля.

Більш детальну інформацію щодо відчуження транспортних засобів, бажаючі можуть отримати в телефонному режимі, або безпосередньо у нотаріуса.

Нотаріус Охтирського районного нотаріального округу Зіньковський Іван Михайлович тел. (05446) 4-72-03; 050-642-36-30

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: