Чи реально молоді заробити влітку грошей?

23 мая 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

podrostki_rabotaНевдовзі розпочнуться канікули і студенти та старшокласники могли б підзаробити трохи грошей. Та чи реально це в Охтирці і чи виявляють таке бажання підлітки? Про це наша розмова з директором міськрайонного центру зайнятості Ольгою Кочетовою:

?Ольго Олександрівно, що треба зробити старшокласникові, аби влаштуватись влітку на роботу і чи є така можливість в Охтирці?

- Якщо старшокласник хоче влаштуватись на роботу, йому треба звернутись до нашого консультанта, який роз’яснить можливості працевлаштування. Проте зазначу, що ми провели опитування роботодавців і з’ясували: можливості надати робочі місця молоді немає. Ніхто з підприємців не виявив бажання працевлаштовувати неповнолітніх. Для старшокласників або випускників професійних училищ, яким ще не виповнилося 18 років, знайти роботу проблематично, оскільки працедавцеві необхідно створити для них належні умови. Дитина має право працювати, але неповний робочий день. Щоб взяти на тимчасову або громадську роботу згідно з законодавством треба створити нове робоче місце. А це тягне за собою вкладання коштів, певну документальну процедуру. Працедавцеві це не вигідно. За останні три роки, якщо хтось і працевлаштовувався, то в основному на швейну фабрику та Охтирську ЦРЛ. А тепер і вони не мають можливості створювати тимчасові робочі місця.

З якого віку дитину можуть взяти на роботу?

- Згідно трудового законодавства не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років.

За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років.

Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

?Скільки годин на тиждень може працювати неповнолітній?

- Для працівників віком від 16 до 18 років Кодексом законів про працю передбачено 36 робочих годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

?Як оплачується праця неповнолітніх?

- Заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати.

? Чи звертались до Вас у цьому році бажаючі працевлаштуватись на канікулах?

- Дуже мало дітей звертається до нас в пошуках роботи. В минулому році проходило двоє підлітків, в цьому ж році ще жодного. Інколи буває так, що є вакантна посада, а ніхто не хоче на неї йти. З молоддю дуже важко працювати, оскільки вони хочуть все й одразу, а так не буває.

? На яких роботах не можуть бути задіяні особи молодші за 18 років?

- Робота з ризиком для життя для неповнолітніх заборонена законодавством. Перелік професій доволі великий. От Охтирський ліцей випускає електрозварювальників, це ризикована професія, те ж стосується водія, автослюсаря. Якщо дитині немає 18 років її на роботу ніхто не візьме. Що робити дітям – невідомо. Ось і виходить дисбаланс на ринку праці.

Записала Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: