Чому гине риба?

23 мая 2013 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев |

P1420438Різкий неприємний запах, мутна білувата вода, косяки риби вистрибують на поверхність, хапаючи повітря. Саме таку картину спостерігали жителі пров. Луговий з минулої середи. Що це: екологічна катастрофа чи наслідки спеки? Стурбовані жителі почали бити на сполох.

- Я навіть не думала, що в річці Охтирка стільки риби. І щучки, і линки, і окуні хапались за останній шанс вижити, – говорить місцева жителька.

А потім почався масовий мор річкових мешканців. Повні заплави, плаваючої догори животом мертвої риби не могли залишити байдужими людей.

- Я зателефонувала в міську раду до чергового, розповіла про те, що коїться, а у відповідь почула: пишіть заяву до санстанції. Та хіба ж це мій обов’язок ходити і випрошувати, щоб зробили перевірку. Якби річка була моєю власністю, то зрозуміло, що крім мене ніхто б нічого не робив. Тоді б пішла і в санстанцію і куди завгодно. Але ж це міська водойма. Я зробила все від мене залежне, повідомила представникам влади про те, що трапилось, невже нікому дати команду, щоб вияснили причину масового мору риби. Для чого тоді така влада, яка нічого не робить і не реагує на звернення громадян, – обурюється жінка.

Не дочекавшись ніякої реакції після першого дзвінка, вона не заспокоїлась. На другий день знову зателефонувала до міської ради, але у відповідь почула точно таку ж відмовку. Тоді вона звернулась до редакції газети «Роксолана». Прибувши на місце, кореспондент побачила не тільки косяк мертвих окунців, що почали вже розкладатись, а й райдужні розводи на поверхні води, схожі на ті, що залишають нафтопродукти. Звичайно, встановити істинну причину неприємного запаху, помутнілої води і гибелі риби після того, як пройшло стільки часу, навряд чи вдасться. Проте це можна було б зробити, якби зразу після повідомлення громадян був даний наказ провести належну перевірку. Ні для кого не секрет, що каналізаційні стоки течуть в р.Охтирка, на берегах розташовуються заправки, мийки та інші об’єкти, які користі екології навряд чи можуть принести. Сподіваємося, що місцева влада все ж зверне увагу на проблему і з’ясує причину гибелі риби і якщо винні шкідливі речовини або нечистоти з каналізації, то винні будуть покарані, а в подальшому подібне не допускатиметься. Хоча в це мало віриться.

Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: