Де відпочити дітям влітку?

23 мая 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

P1270885Літо – улюблена пора для дітвори. Коли немає уроків, не потрібно рано вставати та іти до школи. Це час, коли діти набираються сил та наснаги на наступний рік. І разом з тим найвідповідальніша пора для дорослих, адже відразу постає питання: як в цей час оздоровити своє чадо? Пропозиції від таборів, санаторіїв, турагентств – море, а от із коштами – сутужніше.

На останній сесії міської ради в Охтирці затверджено порядок підбору та направлення дітей до закладів оздоровлення та відпочинку всіх рівнів. Як реалізується цей документ – про це у нашому інтерв’ю із начальником відділу освіти, молоді та спорту міської ради Ольгою Лучко.

? Як саме відбувається відбір дітей на оздоровлення?

- Відбір, направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів обласного та міського бюджетів здійснюється на підставі заяв, поданих батьками або особами, які їх замінюють, медичних карток з обов’язковою довідкою про стан санітарно-епідеміологічного нагляду та документів, що підтверджують категорію дитини, за поданням загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти, а також закладів культури і спорту.

?Хто має право на безкоштовне оздоровлення?

- До закладів оздоровлення, відпочинку області та України направляються діти віком від 4 до 6 років (перебувають у закладах разом із батьками або іншими законними представниками) та від 7 до 18 років (перебувають самостійно) таких пільгових категорій: діти-сироти та діти, позбавленні батьківського піклування; діти-інваліди (направляються в разі відсутності медичних протипоказань та здатності до самообслуговування); діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти з багатодітних сімей (направляються до ДПУ «МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія» по безкоштовних путівках, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї не перевищує прожитковий мінімум, встановлений чинним законодавством); діти з малозабезпечених сімей ( сім`ї, які відповідно до чинного законодавства одержують державну соціальну допомогу як малозабезпечені ); талановиті та обдаровані діти, які направляються до ДПУ «МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія» по безкоштовних путівках якщо вони є переможцями міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; відмінники навчання (крім ДПУ «МЦД « Артек», УДЦ «Молода Гвардія»), діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків.

? В які дитячі табори направляють охтирських школярів?

- Охтирські школярі направляються на оздоровлення та відпочинок в обласний наметовий табір «Сузір’я», ДТВ «Космос» НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта», ДПУ «МДЦ «Артек», УДЦ «Молода гвардія» при наявності путівок.

? Хто здійснює відбір дітей пільгових категорій на оздоровлення та відпочинок.

- Відбір здійснюється відділом освіти, молоді та спорту міської ради на підставі поданих заяв, медичних карток з обов’язковою довідкою про стан санітарно-епідеміологічного нагляду та документів, що підтверджують категорію дитини. До речі: дитина має право лише один раз на рік на забезпечення путівкою до закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного, обласного та місцевого бюджетів ( не враховуючи пришкільні, профільні табори, табори праці та відпочинку).

? Скільки планується оздоровити дітей шкільного віку в цьому році?

- Літнім оздоровленням та відпочинком планується охопити 65% дітей шкільного віку. Крім цього, протягом травня-червня планується проведення близько 50 екскурсій, до яких буде залучено 1500 школярів. Також вихованцями туристичних гуртків будуть проведені різнорівневі туристичні походи. Планується оздоровлення близько 40 дітей пільгових категорій міста в дитячих закладах оздоровлення АР Крим Охтирською міжрайонною виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності по путівках з оплатою 10% від загальної її вартості.

Цифри

Літнім оздоровленням та організованим відпочинком в Охтирці охоплено дітей шкільного віку:

64,5% – в 2010 р.

51,9% – в 2011 р.

69,8% – 2012 р.

65% – планується в 2013 р.

На проведення літньої оздоровчої кампанії з міського бюджету виділяється:

210,2 тис. грн. – в 2010 р.

254,1 тис. грн. – в 2011 р.

348,3 тис. грн. – в 2012 р.

389, 7 тис. грн. – планується в 2013 р.

Вартість путівки в дитячий табір відпочинку «Космос» НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

1500 грн. – 2010 р.

1700 грн. – в 2011 р.

1850 грн. – в 2012 р.

2995 грн. – в 2013 р.

Карина Кучерява

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: