Повзучі гади відкрили сезон!

23 мая 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

А.МарківУ травні цього року в Охтирці зафіксовано 4 випадки укусів людей чорними гадюками.

Про це повідомляє завідуючий анестезіологічного відділення Охтирської ЦРЛ Андрій Марків.

- На щастя, летальних випадків не було, і це завдяки своєчасно наданій допомозі. У всіх випадках постраждалі знаходилися на вулиці. В Литовці бабусю укусила чорна гадюка, коли та йшла по лісу, в Климентовому жінка на подвір’ї вішала білизну і не помітила під ногами плазуна, ще одна дівчина відпочивала на березі річки Ворскли і також завдяки власній необачності стала жертвою чорної гадюки, а в Журавному жінка була укушена гадюкою на огороді.

Як зазначає Андрій Зиновійович, найчастіше жертвами плазунів стають любителі відпочинку на природі, мешканці сіл, дачники, а також ті, хто вирушає до лісу за ягодами та грибами. Зазвичай змії втікають від людей. У них поганий зір, слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на досить великій відстані – 10-15 метрів. Почувши кроки, стукіт, голоси, відразу ховаються у нори або відповзають подалі. Проте в спеку це відчуття притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими. Просто гріються на сонечку, тому люди можуть легко наступити на них. А кусають вони, як правило, тільки тоді, коли на них наступили. Укус гадюки в спекотні дні є найнебезпечнішим, бо тоді її отрута найбільш токсична та значно швидше розноситься по тілу.

«Якщо ви побачили змію, обійдіть її: так краще і для Вас, і для неї».

Пан Андрій наголошує: щороку з настанням тепла до їхнього відділення кладуть щонайменше десять пацієнтів, які стали жертвами повзучих гадів. Зазвичай медики рятують постраждалих, розріджуючи кров, адже контакт з отрутою провокує її згущення.

Тому найкраще не гаяти часу та якомога швидше доправити потерпілого до найближчої лікарні. Бажано звернутися до лікаря не пізніше ніж за годину-дві після укусу. Найбільша проблема в тому, що люди спочатку займаються самолікуванням і лише згодом звертаються по допомогу до медиків.

До речі: Україну облюбували три види небезпечних гадюк — степова, звичайна та Нікольського. На заході країни переважають звичайні, на сході — степові, у Харківській області — Нікольського. Двох однакових гадюк у природі не існує, однак впізнати їхнє забарвлення неважко. Шкіру прикрашає чіткий зигзаг (ромбики, трикутники) на сірому тлі. Візерунок може бути коричневим або чорним. Доросла змія сягає 60-70 см завдовжки.

Карина Кучерява

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: