Охтирчани «вигодували» кабельного монополіста

5 июня 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 24 коммент. |

Павел СтрельниковБільшість користувачів кабельного телебачення скоріш за все не задумуються над тим, за які конкретно послуги вони платять. По великому рахунку в Охтирці існує лише одна компанія, яка обслуговує населення в цьому напрямку. Тому, якщо з’являються якісь претензії і невдоволення, клієнтові фактично дітися нікуди і доводиться терпіти. Проте виявляється, що платять охтирчани за послуги, які їм не надаються, або мають надаватись безкоштовно. І незаконний прибуток з кишень громадян регулярно, щомісяця плавно перекочовує у величезну торбу підприємця. А з миру по нитці – то колись голий вмить стане не тільки одягненим, але й на «мерседесі». На щастя, є люди, які уміють рахувати свої гроші і не соромляться цікавитись, за що конкретно повинні їх віддавати. Ініціативна група охтирчан у складі Павла Стрельникова, Євгена Голода, Вадима Марченко, Олександра Калача вирішила добитися справедливості, провівши детальний аналіз роботи єдиного в Охтирці приватного підприємства кабельного телебачення.

«Телерадіокомпанія «ТВК» є єдиним оператором, що надає послуги кабельного телебачення в межах багатоповерхових будинків м.Охтирка, тобто є монополістом. В зв’язку з цим у нас, як споживачів послуг кабельного телебачення, немає іншого вибору, як отримувати послуги на тих умовах, які нам нав’язують», – говориться в колективному зверненні ініціативної групи охтирчан до Антимонопольного комітету та Інспекції з захисту прав споживачів.

«Справа в тому, що з 25 вересня 2012 року Телерадіокомпанія «ТВК» ввела в дію тарифи, які включають вартість телекомунікаційної послуги та сервісного обслуговування. Так, наприклад, з 30 гривень, які платить споживач за пакет «Базовий», 6 гривень йдуть на користь Телерадіокомпанії «ТВК», власником якої є Олег Касьяненко, за трансляцію каналів кабельного телебачення, а 24 грн. за сервісне обслуговування ФОП Копичко Євгенії Павлівні. За пакети «Цифровий» користувач платить 9 гривень Касьяненку, а 36 – Копичко, розповідає один з членів ініціативної групи Павло Стрельников, і продовжує:

- Але що ж включають ці сервісні послуги, на які йде більша частина плати?

В договорі на надання телекомунікаційних послуг вказано їх перелік:

- ведення обліку отриманих абонентом послуг кабельного телебачення;

- здійснення обробки даних особового рахунку абонента;

- надання інформації про стан рахунку абонента, порядку надання послуг;

- здійснення інформаційного обслуговування абонента по телефону;

- здійснення обслуговування телевізійної апаратури абонента (фактично послуги з перевірки та настроювання телеапаратури здійснюється одноразово при підключенні абонента).

Відповідно до діючого законодавства, весь перелік повинен надаватись споживачам або безкоштовно, або включатись у вартість програмної послуги. Зокрема, консультаційна допомога з питань замовлення та отримання послуг надається споживачеві безоплатно, про це говориться в «Порядку надання та отримання телекомунікаційних послуг». Уявіть собі, ви просто телефонуєте в названу компанію, а виявляється, що ви вже оплатили те, щоб з вами поспілкувалися, або за те, що записали ваше прізвище, з вас теж взяли гроші.

Оскільки кількість абонентів кабельного телебачення ТРК «ТВК» та відповідно абонентів з послуг так званого «сервісного обслуговування» ФОП Копичко Є.П. тільки у Охтирці налічується близько семи тисяч, то за самими скромними підрахунками розмір річного прибутку ФОП Копичко Є.П. складає: 7000 абонентів х 24,00 грн. (розмір мінімальної абонентської плати) х 12 місяців = 2 млн. 16 тис. грн., – така сума незаконно отриманого прибутку, підрахували члени ініціативної групи.

Адміністративна колегія Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету взяла до уваги колективне звернення і у зв’язку з наявністю у діях ПП «Телерадіокомпанія ТВК» ознак зловживання монопольним становищем на ринку програмної послуги, що надається з використанням багатоканальної кабельної телемережі, здійснила розгляд даної справи та провела збір доказів, дослідження ринку послуги. У рішенні, зокрема йдеться про те, що:

«Повний перелік послуг, що входять до адміністративного сервісу, зокрема, обробка даних особового рахунку, ведення обліку отриманих телекомунікаційних послуг, контроль своєчасності та повноти оплати споживання телекомунікаційних послуг тощо, є необхідним лише Провайдеру і не може бути потрібним абоненту, а відтак вартість надання зазначених послуг не може включатися в рахунок до оплати споживачу Програмної послуги.

При цьому слід зазначити, що споживач має право на безоплатне отримання від оператора (провайдера) телекомунікацій вичерпної інформації щодо змісту, якості, вартості та порядку надання телекомунікаційних послуг; отримання від оператора, провайдера телекомунікацій наявних відомостей щодо наданих телекомунікаційних послуг.

Таким чином, послуги, що входять до інформаційного (інформування щодо правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, щодо стану особового рахунку, змін у порядку надання та отримання телекомунікаційних послуг) та консультативного (надання консультацій щодо технічних характеристик телевізійної апаратури та/або комп’ютерної техніки; установлення та підключення апаратури) сервісів, мають надаватися провайдером (оператором) безкоштовно, а відтак вартість їх надання також не може включатися в рахунок до оплати споживачу Програмної послуги.

Окрім того, оскільки ПП «ТРК «ТВК»доручило ФОП Копичко Є.П. надавати своїм абонентам (споживачам Програмної послуги) сервісні послуги, то мав би здійснювати контроль за формуванням тарифів на ці послуги».

Колегія обласного територіального відділення АМК визнала дії ТРК «ТВК» порушенням, передбаченим п.2 ст.50, ч.1 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку програмної послуги, що призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування конкуренції на ринку. Крім того, підприємця зобов’язано у двомісячний термін припинити стягнення з абонентів плати за послуги, які їм не надаються або повинні надаватися безкоштовно. За порушення законодавства накладено штраф у сумі 20400 грн., який теж має бути сплачений у двомісячний термін. Строк стікає 30 червня цього року. ТРК «ТВК визнало факт вчинення порушення і надало відповідь про те, що вживає заходів щодо їх припинення.

За дорученням ініціативної групи – Павло Стрельников

 Комментарии (24)

 

 1. КРАЗ-65101 пишет:

  Я немного не пойму, каким образом Плазма могла воздействовать на пропадание каналов? Если всё законно, а я уверен в том, что на ТВК всё законно. Сколько было проверок у них и сколько лет они уже работают и тут какие-то “писюлетки” могут портить бизнес Касьну.
  Просто Касьян ещё не занимался этими “писюлетками”. У них что крыша большая? и если есть у них крыша, то выложите фамилии кто такие_________?
  Просто, как я знаю и он не однократно говорил, что он вхож до таких людей… что, про них обычному смертному не снилось. И если Олежа захочет уничтожить этих Калачей, то уничтожит в течении недельки. Денег занесёт кому нужно, и всё…. Тогда всё….
  ТАк что, если кто-то из представителей Плазмы читает данное сообщение, знайте… Вы играете с ОГНЁМ. Если В сделали пакость Олегу Владимировичу, прошу Вас извинится перед ним, пока не поздно.

 2. Вася пишет:

  Не удивлюсь, что заняться кабелькой ему предложила Плазма во главе с Калачами. Мол будем играть и с другой стороны. Но зная владельца Славны, он их использует и выбрасит, чтобы сомому рулит. Как это было со многими, кто с ним начинал. Плохо, что от этой войны страдабт обычные жители города, у которых стали пропадать интересные каналы. “СПАСИБО ПЛАЗМЕ”!!!.

 3. спасатель пишет:

  Я с ситуацией войны между плазмой и Касьяном немного знаком.
  Касьян захотел быстро забрать бизнес у БАзарова, (как это произошло с Юрой Бондеранко на дачном), а тут ребята дают Касьяну отпор.
  И тут дураку понятно, что Касьян человек принципиальный, будет давить до последнего своих конкурентов, но чем дольше он их душит, чем больше абонентов переходит на бесплатный инет, тем больше злит этих ребят. И они ищут все лазейки по чём возможно ударить, так как у Касьяна на 50% всё легально. (начиная от налоговой, заканчивая вышкой).

  На ихнем месте, нужно друг другу пожать руку и работать дальше. Просто чувствую я что ихняя война для одного из игроков, очень плохо закончится. Я даже немогу предсказать кто выиграет данную войну.

  Тут + ещё слухи по городу ходят, что владелец “Славны” также хочет кабелькой заняться.

 4. Сергій Проценко пишет:

  Странная какая-то статья.Неужели непонятно,что кабельное телевидение-это такая же услуга,как электро-или водоснабжение,а за услуги надо платить. А если услугу предоставляет монополист,то платить надо вдвойне(ну,или столько,сколько пожелает Хозяин). В этой ситуации хорошо только то,что телевидение не так важно для нормального существования,как свет или вода и от этих услуг можно отказаться,поставив индивидуальную антенну.Ну а если и за это заставят платить,то всем несогласным останется только музыка на домашнем патефоне или,как в старые добрые времена дворово-хоровое пение(что-о стоишь,качаясь,то-ооонкая рябинаааа…)

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: