Будьте пильні. Як і чому можна залишитись без даху над головою

10 июня 2013 | ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ | Нет комментариев |

P1410241Один чоловік, назвемо його Василь Іванович, проживав на одній із вулиць м.Охтирка. Половина будинку належала йому, а в другій половині проживала двоюрідна сестра з дітьми. Коли родина сестри почала будувати інший будинок, то свою половину віддали Василю Івановичу. Сімейне життя у чоловіка не склалося. З дружиною розійшлись, коли діти були ще маленькими. Спочатку жив сам, а близько десяти років тому зійшовся з однією жінкою, то й жити перейшов до неї. За словами сестри Василя Івановича, в новоспеченій родині вважалось нормальним хильнути зайвого, а в п’яному угарі дружина з дорослою донькою могли побити чоловіка. Одного разу після якоїсь із гулянок Василь Іванович потрапив до лікарні з інфарктом. Життя йому врятували, проте повністю відновити функціональність організму виявилося неможливим. Дідусь ледве ходив, з великим трудом міг себе обслуговувати. Про все це розповіла та сама сестра Василя Івановича, яка подарувала йому пів будинку. Ми вирішили поговорити про все почуте з учасниками конфлікту.

Дідусь пригадує, що його кудись привезли і попросили розписатися. Він ледве ручку в руках тримав. Що то були за документи, старий не знає.

Аж потім з’ясувалось, що підписав він тоді довіреність на продаж будинку, розписку, що отримав гроші у сумі 4200 доларів, а також дозвіл на зняття грошей з банківського депозиту. Хоча дідусь стверджує, що цих грошей не бачив.

Невдовзі дружина Василя Івановича померла, а її доньці він був непотрібен. Тож Василь Іванович повернувся у свій будинок. Проте, нові власники уже почали руйнувати будинок, дах знесли, стіни почали рушити, всі речі були вивезли. Сестра Василя Івановича поцікавилась, чи мають вони правові підстави на такі дії, на що нові господарі відповіли, що розписка про отримання грошей в них є, і довіреність, завірена у нотаріуса, дозволяє їм робити з будинком що завгодно. Проте договору купівлі-продажу в наявності не було, і Василь Іванович за документами ще був повноправним власником будинку, прописаним за цією ж адресою. Ми поспілкувалися з новими господарями. Михайло Петрович, свекор жінки, на чиє ім’я виписана довіреність про продаж будинку сказав:

- Такої неприємності мені ще не було. Невістка купила цю ділянку через посередника. На сусідньому провулку в нас є база. Ми хотіли зробити проїзд, тому й придбали цей будинок. У нас є довіреність, є розписка, що ми віддали гроші. Я казав невістці – оформляй документи зразу, бо це люди слизькі, п’янички всі слизькі. А перед новим роком БТІ розформували і вона не встигла оформити право власності. Спочатку все було нормально, почались проблеми через те, що того чоловіка не взяли в будинок-інтернат для престарілих, так як у нього є двоє дітей, він їм не допомагав, а тепер хоче, щоб вони платили йому аліменти.

А сама жінка додає:

- Ми попали в халепу. Не хочу я вже тієї ділянки. Я поверну їм документи, нехай мені повернуть гроші, які я їм давала. Вони з нами не хочуть спілкуватися. Ми пропонуємо продати будинок. З тих грошей хай повернуть мені 4200 доларів, які я їм заплатила, а інші – куди хочуть дівають. Вони кричать, що грошей ми їм не давали. В довіреності вказано, що я маю право робити з будинком що завгодно, виписати того дідуся. Ми пожаліли його, тому й не виписали, – розповідає нова власниця.

Розписка дійсно існує, в ній написано, що Василь Іванович отримав еквівалент 4200 доларів, проте не зазначено від кого. Чи дійсний цей документ і чи мають повертати гроші члени родини Василя Івановича, з’ясовують юристи. Сестра Василя Івановича впевнена в тому, що і підпис на довіреності та розписці несправжній, тому планують зробити графологічну експертизу. А люди, які нібито купили будинок, подали в суд, щоб повернути гроші. Дідусеві збирають документи, щоб відправити в будинок-інтернат для престарілих.

Розбірки триватимуть скоріш за все ще довго і хто в цій ситуації правий вирішить правосуддя. Проте точно відомо одне: ніколи не підписуйте документи, якщо не знаєте, про що в них ідеться, не віддавайте паспорт та документи, що підтверджують право на власність людям, в яких не впевнені, купуючи і продаючи нерухомість, робіть це лише з допомогою кваліфікованих спеціалістів, а передавайте гроші тільки в присутності свідків і правильно оформлюйте розписку.

Імена в цій історії змінені з етичних міркувань, проте це скоріш не розповідь про життя окремих людей, а приклад того, як через довірливість можна залишитись без даху над головою. Після того, як суд прийме рішення по цій справі, ми проінформуємо вас про результат конфлікту.

Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: