Дорога чи насмішка?

17 июня 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. |

В народі побутує багато жартів з приводу доріг і про асфальт, який сходить разом зі снігом і про те, куди діваються гроші, виділені на ремонт доріг. Де латають ями з горем пополам, на якісь дороги не вистачає бюджетних коштів, але, виявляється, в Охтирці є дорога «державного значення», на яку виділено 327 тисяч гривень. Цей об’єкт знаходиться на провулку Дачному. Там зроду не було тієї дороги. Звичайна ґрунтовка, якою рухались виключно місцеві жителі. Аж ось у середині грудня минулого рокутам з’явились машини зі щебенем та грейдер, який розрівнював матеріал. З одного боку здавалося б – роблять добро для людей, дорогу будують. Але чому взимку, чому по морозу? Люди пообурювались, та й на тому стало. Заспокоїлись з надією на те, що весною доведуть дорогу до пуття. Проте уже і весна і півліта минуло, а на дорозі й кінь не валявся. Ще й щебінь почав «танути». Хто з відерцем прийде набере для власних потреб, а хто й мішком не погребує. Дзвонять у редакцію кожного дня зі скаргами місцеві жителі:

IMG_80101

- Що ж це робиться! Навезли тої щебінки, розсипали, а ми страждаємо. Мені 90 років, щоб перейти цю дорогу, викинути сміття, мені треба когось просити, щоб перевів, бо сама впаду, ноги вгрузають. Передайте привіт Цілуйку, що зробив нам таке добро, – говорить по телефону бабуся.

- В мене маленька дитина, тільки вкладу її спати, як їде машина, той щебінь так під колесами гуркотить,що малеча одразу прокидається, – додає молода мама.

- Як по цьому уродству можна ходити? – дивується чоловік.

Щоб з’ясувати, хто ж був замовником і виконавцем такого будівництва і чи плануються тут подальші роботи, звертаємось до управління ЖКГ. На письмовий запит отримуємо відписку, що відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 25.03.2013 року замовником капітального ремонту дороги провулку Дачний в м.Охтирка є Служба автомобільних доріг у Сумській області. Зверніть увагу на дату. Щебінь завезли ще в грудні, а розпорядження вийшло в березні. Мабуть, чиновники володіють екстрасенсорними здібностями, що передбачили те, що навіть не планувалось робити. Свій запит щодо робіт, які плануються, і їх вартості направляємо до Служби автомобільних доріг. Перший заступник начальника Олександр Будник зокрема повідомив нам, що на даний час проведені роботи з виготовлення та затвердження проектно-кошторисної документації та укладається договір підряду на виконання робіт з капітального ремонту дороги по пров.Дачний. Робочим проектом передбачено улаштування 2025 кв.м. одношарового покриття з щебеню товщиною 20 см, загальна кількість щебеневих матеріалів необхідних для виконання даних робіт складає 581,2 м.куб. У поточному році планується виконати всі роботи відповідно до проектно-кошторисної документації.

На жаль, поспілкуватись з Олександром Анатолійовичем нам не вдалось, цілий тиждень ми кожного ранку спілкувались по телефону і кожного разу посадовець переносив зустріч. Чи то через службову зайнятість чи з яких інших причин Олександр Будник не зміг прибути до Охтирки на тому тижні. А так хотілося, щоб він власним автомобілем проїхав по цій дорозі, відчув весь кайф від того, як шумить під колесами щебінка, як провалюється в цю камінну масу машина. А також непогано було б, якби він пройшовся цією дорогою. Думаю, задоволення це принесло б йому мало. Спілкуючись по телефону, мені здалось, що Олександр Анатолійович не уявляє чому нарікають люди. За його словами, на цю дорогу не потрачено ні копійки, оскільки підрядній організації ще не заплатили, а подальші роботи не виконуються через відсутність фінансування.

В той час, як дороги головних вулиць міста мають вигляд однієї суцільної розбитої ями, бюджетні кошти витрачаються на будівництво нікому не потрібної дороги. Краще б цим щебенем засипали найбільші ями на дорогах і вкрили асфальтом. Зате у звітах напишуть, що побудовано дорогу на Дачному. Треба або робити до пуття, або не розпочинати те, що не можна закінчити.

Олена Кобилко

 Комментарии (2)

 

  1. Lika пишет:

    Почти год спустя на том же месте!: Щебень вывезли – а песок разровнять забыли.
    Жители Дачного продолжают ходить по насыпям, преодолевая препятствия из песка и щебня.

  2. Вася пишет:

    В нашем городе дороги – ” больное место” , вернее их вообще нет ,тротуаров нет, и парков нет, ничего нет, все больное….

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: