«Аби цифра справна…»

2 июля 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

Цитата з комедії О.Корнійчука «В степах України» – слова Галушки, який іронічно характеризує керівництво, що не заглиблюється в суть справи, а дуже полюбляє різні зведення та рапорти.

Коли я слухала звіт голови Охтирської районної адміністрації Анатолія Коваля перед депутатами районної ради, я його певною мірою розуміла, хоч і не виправдовувала. Ну не прийнято у нашій державі називати речі своїми іменами. Якось так навчились чиновники вертіти цифрами, що виходить життя в селі, як у казці – скрізь поліпшення якості. Практично всі показники соціально-економічного розвитку району йдуть з плюсовим виконанням, а коштів по всім галузям витрачалося більше, ніж у попередньому році. Просто як у тому анекдоті: семимильними кроками йдемо чи то в комунізм, чи ще кудись. Тоді подумалося: а що, якби в залі районного будинку культури були не тільки депутати й чиновники, а й рядові жителі сел району? Чому б кожному голові сільради не брати з собою в службову машину вчителя, поштарку, пенсіонера, безробітного, няньку з дитсадка, нехай послухали б, про що говорять з районної трибуни. Бо навіть той факт, що на Охтирщині, де практично немає нормальних внутрішніх і сільських доріг, – найкраще в області транспортне обслуговування, адже 87 з 92 населених пунктів охоплено автобусним сполученням. Що вже говорити про те, що підприємства району випускають промислової продукції на 7,3% більше аналогічного періоду минулого року, сільгоспвиробники виробили на 18% більше молока, поголів’я великої рогатої худоби зросло на 12%, а підприємства агропромислового комплексу за соціально-економічними угодами з сільськими громадами віддали майже 1,8 млн.гривень. Остання цифра, до речі, тільки здається великою, бо насправді становить в середньому до сорока гривень за гектар орендованої землі. Чи не замало?

Що з того, «коли цифра справна»? Ми щось не дуже спостерігаємо збільшення кількості жителів села, повернення молоді до отчого дому, відкриття нових робочих місць, зростання заробітної плати до належного для прожиття рівня і щоб вистачило на відпочинок біля моря, нормальних, а не ображаючих тяжку селянську працю закупочних цін на молоко, овочі, м’ясо.

Єдине, що в доповіді Анатолія Коваля дійсно відобразило ситуацію на селі, це був його експромт щодо енергопостачання району. Безпосередньо в тексті доповіді написано: «У 2012 році забезпечено безперебійне та відповідно до потреб постачання електроенергії та природного газу для всіх сфер економіки та населення Охтирського району». А на сесії районний очільник не покривив душею, висловивши незадоволення населення енергопостачанням і пообіцявши запросити начальника Охтирського РЕМ Олексія Кісіля на апаратну нараду.

Сам сказав:

«Рівень розрахунків за спожитий природний газ склав 73%, а за електричну енергію – 100%. То будьте добрі, енергетики, забезпечте електропостачання належної якості. А то в яке село не поїдемо, і скрізь скарги на перебої з електроенергією. Я візьму це питання під особистий контроль.»

Анатолій Коваль Анатолій Коваль

На апаратній нараді, на яку Анатолій Коваль запросив також і голів сільських рад, у яких проблемні стосунки з РЕМ, і депутатів районної ради, його самого не було, бо пішов у відпустку. Тож функції «особистого контролю» перебрали на себе його заступники і голова райради. А поскільки начальник РЕМ Олексій Кісіль також у відпустці, то на питання відповідав головний інженер цього підприємства Олег Колодяжний. Як на мене, то подальше обговорення проблеми відразу втратило свою гостроту, категоричність і не дало надії на поліпшення ситуації. Претензії звелися до трьох пунктів:

- неможливо додзвонитися в диспетчерську РЕМ,

- якщо додзвоняться, заявку не приймають до уваги,

- якщо прийдуть, то не ліквідують причину аварії, а тільки тимчасово усунуть неполадки до першого пориву вітру.

Добре, що в залі були присутніми і депутати райради, які спеціально приїхали на це засідання. Виявляється, жителі села Перелуг вже більше двох років не можуть ні телевізор дивитись, ні холодильник включити, ні вдень, ні ввечері. Та ж проблема у жителів вулиці Комсомольської села Комиші. В Ясеновому і Журавному протягом останнього тижня тричі викликали аварійну бригаду, щоб відремонтували підстанцію. В Журавному, де знаходиться найбільший в районі будинок сімейного типу, неможливо включити ні пральну машину, ні електроплиту, ні комп’ютер. Депутати обурювалися, що при планових відключеннях електроенергії люди повинні бути заздалегідь оповіщеними, принаймні сільські ради мають це знати хоча б для того, аби в дитсадку не почали варити обід і кухарки не доварювали його у себе вдома на газу..

МоскаленкоІван Москаленко, депутат районної ради:

- Уявіть собі: держава святкує День Конституції, а в Рубанах (В’язівська сільська рада) немає ні світла, ні води. Що робити? Колодязів у селі немає, бо зроблене централізоване водопостачання із свердловини, а насоси через відключення електроенергії не працюють. До диспетчерської РЕМ не додзвонився, тож повідомив про цю ситуацію заступнику голови РДА Олександру Картузу. Він теж не зумів пробитися по телефону до чергового. Тоді втрутився Анатолій Коваль і йому сказали, що аварійна бригада вже в Рубанах і усуває неполадки. Насправді в цей час ремівці ще працювали в селі Гнилиця. Такий обман на просто підриває авторитет районній владі, а і дуже обурює. Раніше, коли підприємство очолював Микола Катрич, такого не траплялося ніколи. Він особисто сам повідомляв про відключення, вибачався за незручності, називав термін часу.

І у Рубанах, і у В’язовому, і у багатьох інших селах не вистачає напруги, трансформаторні підстанції не зачинені, всередину потрапляє дощ і постійно горять пакетники, вибиває струм. Треба наводити порядок.

О.Ю.КлодяжнийОлег Колодяжний, головний інженер Охтирського РЕМ ПАО «Сумиобленерго»:

- Для енергозабезпечення Охтирського району задіяні 7 трансформаторних підстанцій. Є план-графік капітальних ремонтів системи електромереж, що включає чистку охоронних зон ліній електропередач, натягнення дротів, ремонт підстанцій і заміну обладнання. Заважають погодні умови з грозовою діяльністю, адже через аварійно-стихійні явища електрообладнання виходить з ладу.

Але роботи ведуться. Ми замовили в «Сумиобленерго» підсилювач потужності на трансформатор, що забезпечує електроенергією Перелуг. Як тільки отримаємо і встановимо, проблема буде вирішена. Телефони диспетчерської служби 3-12-89 і 2-58-62 дійсно перевантажені.

Картуз О.Олександр Картуз, заступник голови РДА:

- Я просив вас придбати на підприємство три мобільних телефони, можна вкластися у 600 гривень затрат. У даній ситуації стаціонарні телефони – це вчорашній день і не дивно, що до вас не можуть додзвонитися люди. Ми даємо строк на усунення недоліків – до 20 липня, а 24 липня відзвітуєте на колегії райдержадміністрації. Найменші проблеми, – і я вас чекаю – чай завжди гарячий.

Сподіваємося, що до 25 липня в Охтирському районі зникнуть проблеми з енергопостачанням. А щоб нас знову не обвели навколо пальця, повідомте про покращення, погіршення чи залишення в попередньому стані нашу редакцію.

Л.Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: