Речі наступають, або як в Охтирці не лишитись без продуктів

2 июля 2013 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 4 коммент. |

IMG_9774По вул. Батюка під дорогою сидить цілий ряд дідусів і бабусь, які торгують різноманітними травами і овочами. Всі в один голос твердять, що продають тут, бо на базарі немає місця.

- Ринок в основному зайнятий речами. Станеш під самий куток, де живою рибою торгують, туди люди не йдуть. Нічого не продаси за день, а за місце – плати, – жаліється одна з бабусь.

I cannot read the gallery's xml file: /hsphere/local/home/oxt1996rox/roxolana.com.ua/wp-content/photos/market/gallery.xml
Please check that the gallery's files have been created on the admin pages!

Світлана, що проходила повз, говорить:

- Зараз іду, дивлюсь – раніше на тому місці продавали м’ясо, а тепер – труси висять. Думала, що не туди пішла, заблукала.

Василь Михайлович з Буймерівки, сумно додає:

- Робиться все так, щоб прості люди вимирали. Нічого не зміниться, хоч що не роби.

Продавчиня овочами зізнається:

- Овочами дуже важко торгувати. Виживаємо, як можемо. Якщо я не зароблю, щоб платити за оренду, то прийдуть інші, які зможуть, в тому числі торгівці речами.

Самі ж реалізатори одягу говорять, що торгувати на цьому ринку значно вигідніше:

Продавець Валентина:

- Тут більше людей. На речовому ринку мало народу. Краще було б, якби речі продавались окремо, а продукти окремо. Але це треба було з самого початку робити.

Сергій:

- На речовому ринку торгують кілька днів на тиждень. А тут кожен день.

Раїса:

- Речовий ринок з самого початку був збитковим. Тут хоч якось тягнемо. Податкова коли шмонала, тоді боялись. Не було молдаван. А зараз багато хто працює без документів. Конкуренція велика, ми тріщим по швам.

Надія Калюх, реалізатор:

- Я й на речовому ринку працювала. Тут краще. Там людей зовсім нема. Стоїш на проході і дивишся, іде одна людина і до кого вона зайде?

А що ж самі покупці думають з цього приводу?

Юрій Гаркавенко і Валерій Бурлак:

- З продуктового ринку зробили речовий. Той ринок закинули. Не повинно такого бути. Продуктовий повинен бути продуктовим. Рибу и речі продають у сусідніх ятках. Воно ж усе пахнутиме рибою.

Мимо проходить жіночка:

- Я за товарне сусідство. Все повинно продаватись окремо. Така ситуація склалась через некомпетентність торгових працівників. Я б, наприклад, сказала, що не буду торгувати поруч з оселедцями.

Валентина Єгорівна:

- Речі на експертизу ніхто не бере. Я колись купила халат, то відчувала себе в ньому, як в дублянці. Продукти і речі, що продаються поруч, можна порівняти з тим, наче в будинку не прибрано. Тут труси – тут помідори. Напрошується висновок – щось треба прибирати.

Валентина Бова, пенсіонерка:

- Торгових точок стільки розвелось, ростуть як гриби. Речі я тут не купую, і навіть не звертаю на них увагу. Але через це нашестя картоплю біля туалету доводиться купувати.

Віта Волкова з донькою Ксюшею:

- З одного боку –це зручно, а з іншого –зараз таке взуття смердюче, а продукти впитують запах. Все повинно бути на своєму місці. Комусь це потрібно, може хто гроші заплатив. В майбутньому базар в речовий може повністю перетворитися. Я тут нічого не купую, а дитячі речі взагалі тільки в магазинах.

грицайЧим же керується дирекція ринку, пускаючи все більше підприємців із речами? Оскільки директор ринку Володимир Варавенко був на лікарняному, то відповідь надав виконуючий обов’язки Віталій Грицай:

- У нас «Охтирський ринок» – ніде не зазначено, що він продуктовий. Згідно нашого статуту завданням ринку є створення та організація роботи торгово-закупівельних пунктів ринку для заготівель, реалізації, збуту сільськогосподарської продукції, продуктів її переробки, продовольчих і непродовольчих товарів. У нас умови такі, що люди до нас ідуть. Ми знаходимо місця і для тих, хто речами торгує і для тих, хто продуктами. А що ж місцям пустувати? Те, що поза ринком торгують, то міська територія. Ми ж не можемо кожного разу викликати міліцію. Місць на ринку порожніх повно. Плата складає одну гривню. Ми плануємо впорядкувати торгівлю. На початку будуть продукти, а далі – речі.

P.S. Хоч і кажуть, що не хлібом єдиним живе людина, та все ж із топора кашу не звариш. І як би ти не був гарно вбраний, та потреба їсти завжди залишатиметься першочерговою. Охтирський ринок зроду-віку був традиційним місцем купівлі-продажу продовольчих товарів. Вперше, коли була спроба витіснити харчі ширпотребом, міська влада, очолювана тоді Олексієм Нестеренко, протистояла з допомогою керівництва НГВУ. Тоді, всупереч підприємницьким інтересам, і умовляннями, і силовими методами вдалося вивести речовий ринок з центру міста. Пристрасті вляглися. Просто тоді ніхто не врахував, що з часом бізнесмени на тому ринку зароблять гроші на відкриття власних магазинів, а на ринку Червоного Козацтва будуть вже скуповуватися лише люди з невеликим прибутком і спродуватися з невеликим доходом. Поступово дехто знову почав проникати на територію продовольчого ринку. І справи пішли краще. Тепер більшість продавців речей хочуть будь-якими методами потрапити в центр. І з кожним днем їх стає все більше!

Шановна міська владо!

Всі ми бачимо, що без Вашого негайного втручання незабаром продовольчий ринок перетвориться на речовий. Очевидно, що з очікуваною реорганізацією Укрспоживспілки хтось уже поклав око на досить привабливий торгівельний майданчик в Охтирці. Очільникам міста, депутатам міськради в свою чергу варто відкрити власні очі і проаналізувати, що там робиться! Якщо ринок в центрі міста віддадуть промисловикам, то де ж всі ми купуватимемо домашні, екологічно чисті, свіженькі і тільки з грядочки овочі та інші продукти?

Цілком очевидно, що нинішнє керівництво Охтирським продовольчим ринком веде незрозумілу політику і вже час з’ясувати, які у нього наміри. Те, що міська влада не може втручатися в комерційні справи, не є поясненням, адже головне, щоб комерція не стояла на заваді громаді по задоволенню її природніх прав на забезпечення якісними продуктами харчування.

Тож громада кидає виклик міській владі. Далі Ваш хід, керівники, чиновники, депутати.

Спілкувались О.Кобилко, К.Кучерява

 Комментарии (4)

 

 1. я пишет:

  А Масло, кроме того, что он не имеет понятия чем должно заниматься Управление, еще по совместительству работает личным водителем первого зама И.О., который, в свою очередь, не имеет никаких обязанностей и тоже мается! Вот на этом они и сошлись, – катаются по городу…

 2. Борис пишет:

  І куди дивиться управління економіки разом зі своїм молодим керівником Маслом! Вся вулиця Батюка торгує хто чим може. Ось і ми скоро з ринку вийдемо на провулок Харківський, другим же все можно і все прощається… Колись Ирина Демченоко могла вирішувати питання стихійної торгівлі, а зараз мабуть усім байдуже!

 3. 911 пишет:

  Зайдите на цетральный вход рынка. Несколько ларьков с живыми цветами, а дальше целый ряд траурных венков. Они выставлены (вывешаны над головами), пройти невозможно не торкаясь их. Ввесь товар выставляют кто больше по проходу, такое впечатление, что пришол в похоронное бюро. Кто захочет идти дальше на рынок, с каким настроением? Почему не вынести всю эту траурную атрибутику гдето подальше с рынка? Рядом ларек торгует подарками. Над ларьком висит вывеска “Лучший подарок” и здесь же, в 5 сантиметрах висят и стоят траурные венки. Это очень чорный юмор.

 4. Олексій пишет:

  Охтирський продовольчий ринок розміщений на землі Охтирської міської ради. Землю під ним взяли в оренду, і тому міська влада повинна поставити умови перед керівництвом ринку про те, що цей ринок повинен бути тільки продуктовим! В договорі оренди підприємця і ринку повинно конкретно бути вказано, що він може продавати тільки продукти.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: