СІЛЬСКИЙ ГОЛОВА: 5 скликань людської довіри

11 июля 2013 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев |

PB120047Наша довідка

Іван Олексійович Шейко

Народився: 4 січня 1954 року в селі Пологи Охтирського району в родині колгоспників.

Освіта: закінчив Охтирську середню школу №11, харківський інститут механізації та електрифікації сільського господарства

Кар’єра: працював на заводі «Промзв’язок», в колгоспі ім.Петровського. З 7 липня 1994 року – голова Пологівської сільської ради.

Сімейний стан: одружений, батько двох дітей, має трьох онуків.

***

Протягом дев’ятнадцяти років очолює Пологівську територіальну громаду Іван Олексійович Шейко. П’ять разів голосували за нього на виборах односельчани, віддаючи перевагу з-поміж інших кандидатів саме цій людині, справжньому господарю села, який не плутає політику із забезпеченням життєдіяльності населеного пункту, не розводить безпомічно руками, зустрічаючи на своєму шляху проблеми, здавалося б непереборної сили. Та якщо підходити з розумом, то вихід завжди знаходиться. Просто не треба бути байдужим, безвідповідальним і брехливим, бо тоді люди зроду не довірять керувати громадою.

- Наше село розташоване на межі з містом і я не можу відрізнити рівень життя мешканців Поліг і Охтирки. Більшість працює в місті, а садиба з городом та домашнім господарством дає можливість тим, хто не ліниться, мати додатковий приробіток. Наші люди звикли підтримувати громадський порядок, прикрашаючи свої двори і за парканами квітами. Ми віддаємо перевагу своїй невеликій школі із столітніми традиціями, де кожна дитина ніколи не буде ображеною. Наші молоді мами із задоволенням водять діток у сільський дитсадок, бо знають, що малечі там саме стільки, аби всі були доглянуті. Ми влаштовуємо гучні свята і народні гуляння, маємо свою футбольну команду і стадіон.

- За рахунок чого утримуєте соціальну сферу?

- Як і скрізь, надходження до бюджету села, на жаль, не сипляться як груші з торби. Основні бюджетоутворюючі підприємства – це Охтирський держлісгосп, ПРАТ «Сад» і «Райз-Максимко», приватні підприємці і фермер Юрій Григорович Задорожний.

Коли я тільки починав працювати, ще існував колгосп ім.Петровського, який був великою рушійною силою для всього району. Колгоспи раніше утримували дороги, школи, дитсадки, всю соцсферу. А нинішні приватники кажуть, що, повною мірою сплачуючи податки, не зобов’язані більше нікому нічого давати. На цьому фоні вдячності заслуговує ПРАТ «САД», яке дійсно допомагає дитсадку і школі, забезпечуючи їдальню борошном, цукром, подеколи й м’ясом. Під час роботи літнього дитячого табору «Сонечко» садівці завозили ягоди і фрукти, обіцяють ще збудувати хороший дитячий майданчик. А фермер Юрій Задорожний, який спеціалізується на вирощуванні городини, щоосені сам, не треба й просити, завозить овочі у шкільний погріб.

Стараємося поповнювати бюджет і не втрачати жодної копійки. Якби ще залишили нам ті 250 тис. грн., які вилучили в районний бюджет, то вже б і дороги відремонтували.

- Пригадується, як три роки тому, проїжджаючи вночі трасою Охтирка-Харків в районі Поліг, було видно: в селі є вуличне освітлення, а у місті – суцільна пітьма.

- Так, нам давненько вдалося розв’язати цю проблему, положани вже й забули, як це ходити по темним вулицям. Та є інші проблеми, на які треба звернути увагу. Це і будівництво доріг. У нас залишилася одна вулиця Грабовського, де немає твердого покриття. В цьому році ми підсипали 650 метрів будівельними відходами із залишків колишніх тваринницьких ферм і прогрейдували, вкатали катком. Іншу частину вулиці доробимо в наступному році. На решті сільських вулиць підтримуємо порядок: якщо десь з’явиться ямка – підсипаємо, узбіччя вже вдруге з початку літа обкошуємо, вирівнюємо відсипку, збираємо сміття. Крім того встановили чотири автобусних зупинки. І нехай вони не з дорогих, проте надійно захистять наших людей від негоди чи палючого сонця.

Вдалося нам розпочати роботи по ремонту сільського будинку культури. Там, де справа залежить від сільської ради, ніяких затримок немає. А от по школі, яка підпорядкована районному відділу освіти, запланована заміна допотопних котлів у топочній до цього часу не визначена, бо відділу освіти не вдалося взяти навіть технічні умови. Установивши нові котли, можна було б уже за рік окупити їх і не думати, що раптом якийсь вийде з ладу. Сільська рада повинна все тримати на контролі.

Думка жителів села Пологи

IMG_4494Вадим Шейко, підприємець, депутат сільської ради:

Кажуть, подивись, який господар у себе вдома, такий він буде і на роботі. А наш сільський голова має і золоті руки, і розумну голову. Йому серце крає кожна викинута на узбіччя пластикова пляшка чи літаючий поліетиленовий пакет. Приїде з Охтирки і каже, все, хлопці, час збирати сміття по дорозі, а то очі від сорому вилізуть. Я чіпляю до трактора причепа і за день роботи назбираємо повний. Взимку дороги від снігу я постійно чищу і по першій команді з сільради до опів на сьому ранку, до першої маршрутки дорога вже чиста. Влітку доглядаю за узбіччям, де скошую бур’яни.

Все залежить від людини.

светлакова

 

Жанна Свєтлакова, директор сільського будинку культури:

- Не уявляєте, як мені заздрять колеги, бо у нас капітально ремонтується будинок культури. Починаючи із заміни старих напівпрогнивших вікон і дверей на пластикові, проводиться заміна підлоги, уже перетерта штукатурка стін і стелі в глядацькій залі, повністю відновлена сцена і попереду ще чимало запланованих робіт. Я не знаю, як це вдалося зробити Івану Олексійовичу, та він з тих людей, які завжди ідуть до поставленої мети.

 

PB120041

 

Отець Олександр, настоятель церкви Успіння Божої Матері:

- Сільська рада пішла назустріч прихожанам і задовольнила прохання, виділивши земельну ділянку для будівництва нової церкви в центрі села біля будинку культури. Я відчуваю сильне задоволення, коли отримую запрошення на сесію сільради, відвідати якийсь громадський захід тощо. Мені буде приємно, якщо спільними зусиллями нам вдасться відродити духовність, розвивати культуру жителів села, їх мораль.

 

 

PB120055Раїса Горбушко, пенсіонерка, пропрацювала 27 років на посаді секретаря сільської ради:

- З Іваном Олексійовичем працювати було дуже легко і водночас відповідально. Легко, бо він людина слова, звик на себе брати левову частку роботи, уміє спілкуватися з людьми і загладжувати конфлікти, любить своє село і хоче, щоб у ньому людям жилося краще і комфортніше. А відповідально – тому, щоб не підвести його і не втратити довіру. І хоч я давно вже на пенсії, ми підтримуємо добрі стосунки і часто спілкуємося, обговорюємо сільські проблеми. Ви напишіть про нашого сільського голову, хай інші почитають, як треба працювати на благо громади.

PB120067Ольга Гончаренко, завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом, фельдшер вищої категорії:

- Я вважаю, що сільський владі треба давати більше повноважень. Не можуть у райцентрі чи області вирішувати, що для нас краще. Я вже працюю 40 років і за цей час багато різних реорганізацій і реформ бачила. Переконана, що тільки люди самостійно, без тиску, можуть визначити подальшу долю своїх установ. Треба щось придбати на якусь із установ сільської власності – обговорили, що потрібніше і купили. Коли наш ФАП був при сільській раді, фінансувався з місцевого бюджету, останнім із обладнання купили дуже потрібну річ – глюкометр. Скільком односельчанам допомогла завдяки йому вчасно встановити діагноз. А так чекаємо, поки нам щось перепаде з району.

IMG_4615Валентина Шейко, директор школи, організатор сільського музею:

- Протягом тривалого часу ми жили ідеєю створення сільського музею. Пологи мають дуже цікаву історію, традиції, збереглося багато фотографій, спогадів, реліквій. Все це було ретельно вивчено, покласифіковано по часу дії, оформлено. Сільський голова Іван Олексійович Шейко підтримав ініціативу, виділивши приміщення в сільському будинку культури, допомагав у оформленні експозицій. Село, яке має свій музей, дорожитиме своїми коріннями, ніколи не зникне з карти землі.

В селі Пологи побували Л.Меркульцева і К.Кучерява

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: