Що робити, аби Охтирка не перетворилася на одіяло з клаптиків?

22 августа 2013 | ЖИТТЯ МІСТА | 3 коммент. |

IMG_4243Які питання можуть задавати охтирчани головному архітектору міста? Ідучи на «Прямий зв’язок» до редакції газети «Роксолана-Максі» Роман Іншин ламав собі голову і провсяк випадок прихопив із собою кіпу відомчих законодавчих документів та постанов. А читачам, тим, хто встиг додзвонитися на нашу «гарячу лінію», і не настільки потрібні були пункти та статті законів, як можливість висловити посадовій особі своє бачення архітектурного розвитку Охтирки, вказати на недоліки, вивідати розуму у молодого посадовця, чи не встиг він заразитися чиновницькою байдужістю, чи вболіває за зовнішній вигляд міста. По закінченню інтенсивної годинної розмови, Роман Юрійович полегшено зітхнув: здається, його відповіді задовольнили всіх і говорили з ним доброзичливо і з розумінням.

- Чи є у місті вільні земельні ділянки під індивідуальне будівництво?

- З 1 січня 2013 року в Україні створена Публічна кадастрова земельна карта, яка знаходиться у вільному доступі користувачів Інтернету на сайті: http://www.map.land.gov.ua/kadastrova-karta. На цій карті позначені всі ділянки, які є на території міста.

- Чи хто-небудь у нашому місті займається контролем за посадкою таких дерев, як горіх чи груша на присадибній ділянці. Якщо подавати в суд на сусіда, чиї дерева поросли на межі, то чим аргументувати позовні вимоги?

- Роботи по озелененню приватних садиб власники здійснюють самостійно. Щодо дерев, які знаходяться біля межі, то ст.105 Земельного Кодексу України зазначає, що у випадку проникнення коренів і гілок дерев з однієї земельної ділянки на іншу власники та землекористувачі земельних ділянок мають право відрізати корені дерев та кущів, які проникають із сусідньої земельної ділянки, якщо таке проникнення є перепоною у використанні земельної ділянки за цільовим призначенням.

- По вулиці Леніна та біля супермаркету в центрі розміщені ларки по торгівлі баштанною продукцією. Це має такий неестетичний вигляд, так некрасиво. Куди ви дивитеся, як архітектор?

- На сьогоднішній день в межах міста дійсно розміщенні ряд тимчасових споруд для продажу сезонних видів культур. Всі вони розташовані самочинно без отримання будь-яких дозволів (місце розташування та зовнішній вигляд споруди). Наказ Мінрегіону України визначає порядок розміщення тимчасових споруд (ТС) для провадження підприємницької діяльності. У відповідності до даного порядку, розміщення тимчасових споруд в межах міста повинно відповідати комплексній схемі розміщення ТС населеного пункту. Міською радою проводяться роботи щодо розроблення даної комплексної схеми, яка визначить місця розташування ТС, їх кількість та варіанти зовнішнього вигляду. Після затвердження даної схеми, міська влада матиме змогу в законному руслі контролювати місця розташування тимчасових споруд та їх зовнішній вигляд.

- Колись читала в «Роксолані» про проект забудови території за колишньою міською банею. Начебто взялися там будувати багатоповерховий будинок, і набережну, і пішохідний місточок. Минуло вже мабуть років десять, ніхто нічого і не думає робити, а територія в центрі міста поросла чагарником, як у лісі.

- Дана земельна ділянка знаходилась в оренді до 26.10.2012 року ТОВ «Охтирка-Будінвест». Станом на сьогоднішній день, договір оренди земельної ділянки закінчився. Умови конкурсу невиконані. Ними передбачалося:

- будівництво багатоквартирного житлового будинку з оздоровчим комплексом;

- введення в експлуатацію об’єкту протягом трьох років з дня отримання дозволу;

- передача до міської ради чотирьох соціальних трикімнатних квартир.

Ділянка по сьогоднішній день знаходиться в занедбаному стані. Міською радою направлялися листи щодо приведення у належний стан зазначеної території. Відповіді отримано не було.

- Я оформляю право власності на земельну ділянку в кооперативі «Сапер-1». Два роки нам розробляли містобудівне обґрунтування, яке затвердили весною. Я продовжив подальше оформлення документації, тепер нам повідомили, що в зв’язку з нововведеннями в законодавстві це містобудівне обґрунтування не проходить, треба чекати, поки розроблять на весь Дачний детальний план території. Питання – скільки ще чекати?

- Дійсно, з першого січня 2013 року вступили в силу пункти статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», якими забороняється передавати земельні ділянки у власність, у разі відсутності плану зонування або детального плану території. Станом на сьогоднішній день Охтирська міська рада замовила розроблення плану зонування для м. Охтирка та передала всі вихідні дані проектній організації, що здійснює дані роботи. Наше місто одне з перших в Сумській області, що розпочало роботи по розробці плану зонування. Зазначу, що з усієї нашої області наразі лише м. Суми розробляє план зонування, який теж ще не затверджений.

Після розроблення та затвердження в установленому законодавством порядку даної містобудівної документації, охтирчани матимуть змогу продовжити процес приватизації земельних ділянок.

- Останнім часом я спостерігаю таку тенденцію: власники квартир у багатоповерхових будинках беруть і утеплюють зовні стіни своїх квартир. Зрозуміло, що для них це добре. А як Вам вигляд такого будинку в цілому, коли один захотів – червоним свою частку стіни зафарбував, другий – зеленим. Як одіяло з клаптиків вийде…

- Такі роботи, як утеплення зовнішньої стіни квартири, є складною та небезпечною роботою, адже мова йде про втручання в огороджуючу конструкцію всієї будівлі (квартиру в багатоквартирному будинку потрібно розглядати як частину будівлі, а не окремий елемент). На сьогоднішній день в Україні відсутній єдиний нормативно-правовий акт, який регулював би питання утеплення фасадів, а тому в даний час процес утеплення багатоквартирних будинків в індивідуальному порядку йде стихійно, без отримання відповідних дозволів, правильного підбору товщини і типу теплоізоляційного матеріалу. Зараз ми терміново шукаємо можливості і законодавчі важелі, як зупинити подібну тенденцію і не перетворити Охтирку на одіяло з клаптиків.

- Хотілося б знати, коли в Охтирці буде пам’ятник Шевченку?

- Як нам обіцяє в.о. міського голови О.В.Цілуйко пам’ятник Шевченку буде встановлений до кінця цього року, а благоустрій скверу завершимо у наступному році. Вже є макет пам’ятника, передбачається, що це буде Тарас Шевченко у молодому віці.

- Чи не буде проблем, як у сумах, де споруджують контактну скульптуру – молодий Чехов сидить на лавочці. Образ письменника у такому віці є знайомим тільки обмеженому колу фахівців, всі більше знають Чехова в пенсне і з борідкою.

- Я переконаний, що Шевченко молодий не менш впізнаваний, ніж у кожусі і шапці.

- А які ще нові будівлі з’являться в Охтирці?

- У відповідності до чинного законодавства, дозволи на початок будівельних робіт а також прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва здійснюється інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю. Тому повна інформація про об’єкти будівництва на території міста є тільки в інспекції.

- Що буде з нашим парком? Краще б не чіпали тих дерев, а знесли старі поржавілі споруди, впорядкували алеї, поставили ліхтарі і доробили б фонтан. І все, більш нічого не потрібно на тому клаптику землі. Різних кафе у місті і так вистачає, а посидіти в тіні дерев ніде!

- Добре, що місто хоч оформило право власності на цю ділянку і ніхто її нічим не забудує. Щодо реконструкції парку, то проект є, та тільки з фінансуванням проблеми. Наразі є більш нагальні питання, на які треба спрямовувати кошти міського бюджету. З парком поки що необхідно почекати.

- У центрі міста найчорніша пляма – колишній будинок офіцерів. Скільки можна терпіти подібну зневагу до Охтирки з боку його нинішніх власників?

- Ця будівля – пам’ятник архітектури місцевого значення. В 2011 році ми його проінспектували, як, до речі, і 22 інших об’єктів цієї категорії. Був складений паспорт, визначений і фотозафіксований нинішній стан конструкції і т.д. Цю інформацію ми передали управлінню культури облдержадміністрації для внесення до Реєстру історичних пам’яток України. Якби це приміщення було у комунальній власності міста, можна було б порушувати питання про його реконструкцію. Але це приватна власність, яка міняла господарів три чи чотири рази.

- Скажіть, чи Вам, як архітектору, подобається зелений сарайчик – прибудова до п’ятиповерхівки, що стоїть на розі вул.Батюка – пров.Харківський? Чи це по Вашому окраса міста?

- Згоден з Вами. Будемо впорядковувати всі тимчасові споруди в місті.

- По вул.Шевченко біля дитсадка «Теремок» паркан приватної садиби перенесений на два метри до проїжджої частини. Така ж ситуація і по вул.Халтурина, де вже легкові автомобілі не можуть роз’їхатися, а електроопори виявляються уже в приватних дворах. Це нормально?

- Я передам цю інформацію в інспекцію з благоустрою при УЖКГ.

- Як вплине закон №365-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері земельних відносин щодо спрощення процедури відведення земельних ділянок» на затвердження проектів землеустрою на індивідуальне чи комерційне будівництво?

- Замовнику проектної документації – забудовнику стало набагато простіше. Згідно із нововведеннями, розробник – проектна організація сама повинна узгоджувати документацію для отримання необхідних висновків.

- Дякуємо Вам за надані відповіді і бажаємо професійних успіхів на посаді головного архітектора Охтирки.

Записала Л.Меркульцева

 Комментарии (3)

 

 1. Житель города пишет:

  А нашему меру такие и надо.

 2. Борис пишет:

  Усі відповіді головного архітектора дуже розмиті, нічого конкретного! Видно, що від цієї молодої людини нічого не залежить в місті

 3. Вячеслав пишет:

  Добрий день. Прочитавши статтю виникло пару питаннь до Романа Іншина:
  1. Скільки буде коштувати ділянка землі для будівництва приватного житлового будинку?
  2. З приводу зовнішніх утеплень квартир в багатоповерхових будинках. Можливо потрібно шукати не важелі як це припинити, а зобов’язати власників квартир фарбувати утеплення в один колір щоб не виділявся на загальному фоні.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: