Охтирка відсвяткувала День народження

9 сентября 2013 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев |

Охтирка відсвяткувала День народженняЗ самого ранку 25 серпня вулиці Охтирки були багатолюдними. Площа Торгова стала схожою на зоопарк, бо зі своїми улюбленцями та представниками домашнього господарства приїхали постійні учасники виставок пернатих та хвостатих не тільки з Охтирки, а й інших міст. Вулиця Жовтнева перетворилась на ярмарку-виставку предметів декоративно-ужиткового мистецтва, продуктів бджільництва та виноградарства. Це вже не дивина для нашого міста, хоча кожен з учасників виставки намагався підготувати щось оригінальне. Так, наприклад, працівники Охтирського коледжу СНАУ випекли коровай у формі Охтирського району з позначенням на ньому найбільших сільськогосподарських підприємств фігурками тварин із солоного тіста, співробітники Охтирського центру ПТО провели майстер-клас з карвінгу. Кожен, хто хотів навчитися створювати квіти з овочів, могли долучитись до цього мистецтва. Викладачі Охтирської художньої школи теж привселюдно демонстрували свої таланти. Можна було не тільки помилуватись картинами, а й спостерігати за процесом їх створення.

I cannot read the gallery's xml file: /hsphere/local/home/oxt1996rox/roxolana.com.ua/wp-content/photos/372/gallery.xml
Please check that the gallery's files have been created on the admin pages!

Своєрідною новацією став виступ однієї з опозиційних політичних партій. Спочатку з десяток чоловіків пройшлись по вул. Жовтневій, викрикуючи лозунги «Слава Україні! Героям Слава!» А потім на невеличкій сцені біля міської ради влаштували концерт, конкурси та приготування кращої юшки. В змаганні взяли участь дві команди з Охтирки та Сум. В результаті дегустації кращою була визнана страва охтирчан. Всіх присутніх частували «гетьманською юшкою».

Але, звичайно, найяскравішим і найвидовищніщим було вечірнє дійство. З 19-ї години і до півночі Охтирка гриміла звуками музики, а земля гуділа від запальних танців.

Традиційним святковим маршем від площі Соборної до пл.Леніна пройшлись представники підприємств та установ міста, навчальних закладів, учасники художньої самодіяльності, спортсмени.

Щоб привітати охтирчан з 70-ю річницею визволення міста від німецько-фашистських загарбників та 372-м днем народження Охтирки, на сцену піднялись в.о.міського голови Олександр Цілуйко, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Тамара Іщенко, заступник голови Охтирської райдержадміністрації Валентина Устинова, депутат Сумської обласної ради Олександр Будник, а також одразу три народних депутати Вікторія Бабич, Ірина Купрейчик та Ігор Мірошниченко. Не обійшлось без словесних боїв. Так, народний депутат Ігор Мірошниченко під час свого привітання зазначив: «Наша з Вами війна закінчиться тільки тоді коли зникне останній окупант!» На що під час свого виступу голова ветеранської організації Володимир Троценко не втримався від репліки. Зокрема його обурило слово «окупант». «Це хто окупант? Мій батько, який загинув, чи я, що 22 роки захищав Вітчизну, чи окупант оцей учасник визволення Охтирки, що приїхав із Харкова спеціально для того, аби побувати на могилах військових побратимів?» Його слова глядачі підтримали гучними оплесками. Свята робляться для народу незалежно від релігійних поглядів чи партійних переконань, проте цього разу не обійшлось без занурення в ідеологічну площину, а це характеризує політиків не з кращого боку.

На святі були присутні представники влади Лебединського району, які отримали від делегації Охтирки естафету пам’яті «Слава визволителям України».

Варто відмітити, що концерт, підготований місцевими аматорами сцени та приїжджими артистами естради, залишив незабутні враження. Народні депутати та місцева влада постарались. Ірина Купрейчик запросила Пауліну Дмитренко, учасницю кількох телевізійних проектів, від Вікторії Бабич приїхав виступити Олександр Кварта – учасник телевізійного шоу, і який прославився своєю закоханістю в сеньйориту, чарівною посмішкою та безшабашними заводними танцями. Чоловіче тріо S-Klass, яке брало участь у Міжнародних фестивалях та конкурсах, запросили Олександр Цілуйко та Олександр Будник. Загалом під запальні пісні стримати ноги від танцю не могли як зовсім маленькі діти, так і дами та чоловіки елегантного віку. А на завершення концертної програми над головами охтирчан злетів у небо різнобарвний, вражаючий, захопливий салют. Здавалось, ніби його іскри вибухають саме у тебе над головою, і що це вогняне шоу спеціально для тебе єдиного, а якщо так відчув кожен, то це ознака того, що свято вдалось на славу.

Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: