Смерть під копитами

10 сентября 2013 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев |

ВысокоеХвора, що знаходилась на лікуванні в Другій обласній психіатричній лікарні, трагічно загинула на території закладу. Виною всьому кінь, який злякався собаки.

Що ж сталося насправді, розповідає в.о.головного лікаря Олександр Середа:

- Наша пацієнтка, яка перебувала на лікуванні з 2008 року, йшла по території закладу. Коня, який у зв’язку з браком пального використовується як транспортний засіб для підвезення харчів, налякала бродяча собака, і він побіг, зачепивши людину возиком. Жінка впала. Надали їй першу допомогу, відвезли в Охтирську центральну районну лікарню. Але від отриманих травм жінка померла. Родичі на запит не відповіли. Це перший подібний випадок на території лікарні. Після інциденту проводимо серед працівників інструктажі з техніки безпеки. Плануємо надалі взагалі не використовувати коня на території лікарні. Будемо клопотати перед управлінням, щоб виділяли більше пального, аби харчі підвозились спеціальним транспортом.

Безпосередній учасник подій конюх Михайло розповідає подробиці тієї жахливої трагедії.

- Приїхали до складу отримувати продукти. Я почав прив’язувати коня, так як робив це завжди. Аж тут собака кинувся до нього і почав гавкати, кінь злякався. Він так швидко вирвався, що я навіть не встиг зрозуміти, що трапилось. Втримати його ніяк не можна було. Я впав, а він попер зі швидкістю кілометрів 70. Я підхопився і побіг навпростець, щоб його перехопити. Але коли добіг, то побачив, що кінь лежав на землі, а під возиком була людина. Санітари почали рятувати пацієнтку, а я коня, бо він задихався, оскільки його душила упряж. Там перебувало кілька чоловік, але лише одна не встигла зійти з дороги зляканої тварини.

За словами працівників, існує графік, побудований так, щоб кінь проходив по території, коли хворі на подвір’ї відсутні. Крім того, тварину водять за вуздечку, не відпускаючи. Але цього разу обставини склались так, що передбачити щось і уникнути трагедії було не можливо.

За інформацією першого заступника начальника – начальника слідчого відділення Охтирського МВ УМВС Вікторії Терещенко 22 серпня розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального порушення за ч.1 ст.119 ККУ за фактом нещасний випадок. Триває досудове розслідування, призначено ряд експертиз.

Говорять, що цей кінь – з київського іподрому і раніше брав участь у перегонах та займав призові місця. Потім у нього на оці з’явилось більмо, для скачок він став непридатним, тому його продали. Так він і опинився у Високому. Не дивно, що він набрав таку швидкість. Тепер же Гром, а саме так звуть цього коня, зачинений у стайні, поки що його не використовують за призначенням. Ще одна проблема психіатричної лікарні – бродячі собаки. За словами місцевих жителів, охтирчани привозять сюди улюбленців, ставших непотрібними, а ті в свою чергу бігають околицями села в пошуках їжі. Потрапити на територію лікарні вони можуть безперешкодно. Хочеться сподіватись, що смерть невинної хворої жінки змусить керівництво лікарні провести належні заходи по недопущенню подібного у майбутньому.

Олена Кобилко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: