Податок на нерухомість: серпневі зміни

16 сентября 2013 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIШановні платники, Охтирська ОДПІ ГУ Міндоходів нагадує, що з серпня поточного року внесені зміни до діючої редакції Податкового кодексу України в частині оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.

Відповідно до внесених змін контролюючі органи у 2013 році не нараховують податок на нерухоме майно фізичним особам і цей податок фізичними особами в поточному році не сплачується.

Змінено також термін подання декларації для юридичних осіб, відтепер податкову звітність необхідно буде надати до 20 лютого звітного року. Терміни сплати залишились незмінними – протягом 30 календарних днів після закінчення звітного кварталу.

Переглянуто розміри житлової нерухомості, щодо якої застосовуватимуться пільги. База оподаткування об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в т. ч. їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку зменшується:

- для квартир, незалежно від їх кількості – на 120 м2;

- для житлового будинку, незалежно від їх кількості – на 250 м2.

Якщо власник – фізична особа і має у своєму володінні квартири та житлові будинки незалежно від їх кількості, то для розрахунку податку необхідно скласти житлову площу усіх об’єктів та врахувати пільгу у розмірі 370 м2. Якщо сумарна житлова площа не перевищує 740 м2 , податок сплачується у розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за кожний кв. м. У разі перевищення 740 м2 сумарної житлової площі з врахування пільги у розмірі 370 м2, податок вже сплачується у розмірі 2,7% від мінімальної заробітної плати за кожний кв. м.

Для квартири (квартир), житлова площа яких не перевищує 240 м2, або житлового будинку (будинків) , житлова площа яких не перевищує 500 м2 – встановлена ставка податку у розмірі не більше 1 %.

Для квартири (квартир), житлова площа яких перевищує 240 м2, або житлового будинку (будинків) , житлова площа яких перевищує 500 м2 – встановлена ставка податку у розмірі 2,7 %.

Охтирська ОДПІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: