Про деякі питання розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків

16 сентября 2013 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIВодночас п. 3.1 Порядку визначено, що для розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платник податків звертається до підрозділу погашення податкового боргу органу державної податкової служби за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов’язання (податкового боргу) з письмовою заявою та додає відповідний пакет документів.

Тобто у будь-якому випадку платник податків зобов’язаний звернутися саме до органу ДПС, у якому він або його грошове зобов’язання (податковий борг) перебувають на обліку на дату звернення.

У разі якщо рішення про розстрочення (відстрочення) приймається органом державної податкової служби вищого рівня, орган державної податкової служби за місцем обліку платника податків або за місцем обліку його грошових зобов’язань (податкового боргу) протягом 10 календарних днів розглядає заяву платника, здійснює аналіз його фінансового стану та формує відповідний висновок про можливість надання розстрочення (відстрочення), який разом з копіями документів, доданих платником до заяви, надсилає на адресу органу державної податкової служби вищого рівня.

У такому самому порядку здійснюється розгляд заяви платника податків у разі, якщо рішення приймається Міністерством доходів і зборів України. При цьому Міндоходів приймає рішення протягом 10 календарних днів (п. 3.2 Порядку).

Таким чином, платник податків звертається за місцем податкового обліку із заявою та пакетом документів, а у разі коли сума зобов’язання (боргу) або термін розстрочення (відстрочення) не належать до компетенції органу ДПС, цей орган формує відповідний висновок та пересилає пакет документів органу ДПС регіонального рівня, який, у свою чергу, аналізує режим розстрочення та разом із власним висновком направляє пакет документів до Міндоходів.

Зазначене не позбавляє платника податків права додатково звертатися до регіонального органу ДПС та/або до Міндоходів, однак лише його звернення до територіального органу ДПС є обов’язковим.

При цьому виключень або інших умов щодо порядку розгляду звернень платників податків діючими законодавчими та нормативними актами не передбачено.

Охтирська ОДПІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: