Які платники мають право на отримання автоматичного відшкодування ПДВ?

16 сентября 2013 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

ОДПIВідповідно до Податкового кодексу України бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів або послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів чи послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України – сумі податкового зобов’язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг.

Згідно з п. 200.19 ст.200 Податкового кодексу України право на отримання автоматичного відшкодування мають платники податку, які відповідають одночасно таким критеріям:

– не перебувають у судових процедурах банкрутства (пп. 200.19.1 ПКУ);

– включені до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб – підприємців і не мають записів у цьому реєстрі (наприклад, про припинення держреєстрації, відсутність підтвердження відомостей або відсутність за місцезнаходженням) (пп. 200.19.2 ПКУ);

– питома вага операцій за нульовою ставкою в загальному обсязі поставок перевищує 40 % (пп. 200.19.3 ПКУ);

– загальна сума розбіжностей між задекларованим податковим кредитом заявника відшкодування та задекларованими податковими зобов’язаннями його контрагентів не перевищує 10 % заявленої суми відшкодування (пп. 200.19.4 ПКУ);

– середня зарплата більше ніж у два з половиною рази перевищує мінімальну у кожному з останніх чотирьох звітних періодів (кварталів) (пп. 200.19.5 ПКУ);

– не мають податкового боргу (пп. 200.19.7 ПКУ);

- великий платник податків не декларував від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками останнього звітного (податкового) року (пп. 200.19.7 ПКУ).

Платники податку також повинні відповідати одному із критеріїв (пп. 200.19.6 ПКУ):

а) або чисельність працівників перевищує 20 осіб у кожному з останніх чотирьох звітних періодів (кварталів);

б) або має основні фонди для ведення задекларованої діяльності, залишкова балансова вартість яких на звітну дату за даними податкового обліку перевищує суму податку, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців;

в) або рівень визначення податкового зобов’язання з податку на прибуток до сплати до бюджету (відношення сплаченого податку до обсягів отриманих доходів) є вищим від середнього по галузі за підсумками останнього звітного (податкового) року.

Поряд з цим зазначаю, що процедура отримання автоматичного відшкодування ПДВ має переваги над процедурою отримання звичайного відшкодування, зокрема, скороченням строку камеральної перевірки з 30 до 20 днів; скороченням строків надання висновку до Держказначейства з 5 до 3 днів; скороченням строку перерахування Держказначейством відшкодування з 5 до 3 днів.

Охтирська ОДПІ

 



Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: